Auskarų vėrimas kūdikiui ir mažam vaikui (723)

Kūdikis su pravertomis ausimis, maža mergaitė su auskarais didifoto | Shutterstock.com

Kūdikiams ir mažiems vaikams auskarai įprastai veriami dėl grožio, tačiau egzistuoja ir įsitikinimas, kad auskarai pagerina regą. Ar tai tiesa ir ar verta skubėti papuošti mažylę auskarais?

Kokie auskarų vėrimo kūdikiui privalumai ir trūkumai?

Dažniausiai įvardijami privalumai:

 • Iki 2 m. mergaitės dar nesupranta, kokia procedūra joms atliekama, taigi, tikėtina, vieno apsilankymo metu pavyks įverti auskarus į abi ausis. Po dūrio į pirmąją ausį mergaitė gali pradėti verkti, bet, tėvams ją nuraminus, sėkmingai įveriamas ir antrasis auskaras. Pasitaiko atvejų, kad vyresnio amžiaus jau sąmoningi vaikai, pajutę diskomfortą, atsisako vertis auskarą į antrąją ausį.
 • Mažas vaikas neprisimins jausto skausmo.
 • Kūdikis ir mažas vaikas yra ne toks judrus, tad mažesnė tikimybė, kad jis netyčia užkabins ar sąmoningai atsegs, krapštinės auskarus.
 • Galimas greitesnis žaizdos gijimas. Kūdikiams ir vaikams žaizdos užgyja greičiau, tad tikėtina, kad greičiau sugis ir pravertos ausytės.

Dažniausiai įvardijami trūkumai:

 • Išgąstis ir stresas, diskomfortas. Auskarų vėrimo procedūra gali išgąsdinti vaiką, sukelti nedidelį stresą, o po procedūros vaikas nemažai laiko dar gali jausti skausmą, ypač jei ausytės pradės pūliuoti. Siekiant sumažinti diskomfortą prieš procedūrą gali būti naudojami specialūs nuskausminamieji geliai, ledo kompresai ir kt.
 • Infekcijos rizika. Dėl netinkamos higienos veriant auskarus ar prižiūrint ausis gali kilti infekcija. Kilus infekcijai vaikui skaudės, gali prireikti pašalinti auskarus ir visiškai užgydyti ausis.
 • Sprendimas priimamas už vaiką. Auskarų kūdikiams kritikai mano, kad geriau, jei paaugęs vaikas pats nuspręs, ar nori įsiverti auskarus.
 • Tai nevaikiška puošmena. Auskarų vaikams kritikai dažnai teigia, kad jie mažiems vaikams paprasčiausiai netinka, tai neestetiška.
 • Tėvams prisidės dar vienas kasdienis higienos ritualas. Pavyzdžiui, paaugusi mergaitė ausis jau galėtų išsivalyti savarankiškai.

Auskarai pagerina regą: tiesa tai ar mitas?

Anksčiau buvo plačiai tikima, kad auskarą įvėrus tam tikrame ausies spenelio taške galima pagerinti regėjimą ir atvirkščiai – jeigu dūrio vieta netinkama, regėjimas silps.

Tai (kaip ir akupunktūra bei tam tikrus kūno taškus stimuliuojantis masažas) nėra patvirtinta jokiais moksliniais tyrimais.

Dar vienas svarbus niuansas – skiriasi ausų spenelių dydis, forma, tad net jei tokie aktyvieji taškai ir egzistuotų, juos aptikti būtų labai sudėtinga ir reikėtų turėtų specifinių žinių.

Kada tinkamiausias laikas įverti vaikui auskarus?

Kūdikiams iki 6 mėn. verti ausų nerekomenduojama dėl silpnesnės imuninės sistemos ir mažesnio organizmo atsparumo infekcijoms.

Auskarų įvėrimas vyresniems kūdikiams ir mažiems vaikams daugiausiai yra asmeninio tėvų požiūrio klausimas.

Dauguma 9-10 metų vaikų jau gali priimti sąmoningą sprendimą įsiverti auskarus ir patys tinkamai pasirūpinti gyjančių žaizdelių priežiūra.

Kaip išsirinkti patikimą auskarų vėrimo saloną ar meistrą?

 • Vėrimui naudojamos priemonės.
  • Auskarų vėrimo pistoletai. Grožio salonuose itin populiarūs „tradiciniai“ auskarų vėrimo pistoletai per akimirką į ausį „įšauna“ specialius auskarus. Deja, tačiau šių auskariukų galiukas nėra itin aštrus, jie gan stori, todėl ausies audiniai stipriau pažeidžiami, vaikui labiau skauda, gijimo procesas yra ilgesnis, o infekcijų tikimybė didesnė. Kita didelė problema - sterilumas. Rinkoje yra vienkartinių pistoletų (jie turėtų būti išpakuojami klientui matant), tačiau dažniau naudojami daugkartinio naudojimo, plastikinių detalių turintys pistoletai, kurių patikimą dezinfekavimą užtikrinti sunku.
  • Adatos, kateteriai. Tatuiruočių ir kūno auskarų vėrimo salonai pirmenybę teikia vienkartinėms adatoms, kateteriams. Vienkartinės adatos, kateteriai yra visiškai sterilūs, jų dūris mažiau žaloja ausies audinius. Tačiau toks vėrimo metodas yra ilgesnis, nes ausis iš pradžių perveriama, o tik tuomet įveriamas auskaras, be to vien adatų vaizdas daugelį gąsdina.
 • Higiena. Labai svarbu, kad auskarų vėrimo vieta būtų švari, auskarus veriantis meistras privalo būti su pirštinėmis, nosį ir burną dengiančia kauke, pageidautina, kad visi naudojami įrankiai būtų vienkartiniai arba tinkamai dezinfekuojami po kiekvieno kliento.
 • Informacija. Svarbu, kad salono darbuotojai arba auskarus veriantis meistras detaliai paaiškintų procedūrą, supažindintų su galimomis rizikomis, papasakotų apie pravertų ausų priežiūrą ir t.t.
 • Salono/ meistro asmeninis požiūris. Ne kiekvienas salonas ar jame dirbantis meistras sutinka verti auskarus mažiems vaikams, tad pasidomėkite iš anksto.

Kaip išrinkti mažam vaikui tinkamus auskarus?

 • Metalas. Alergines reakcijas dažniausiai sukelia įvairių metalų lydiniuose esantis nikelis, kobaltas ir chromas. Saugiausiais metalais yra laikomas titanas, niobis, platina, auksas (ne mažesnės kaip 585 prabos), nerūdijantis plienas.
 • Modelis. Pirmieji auskarai turėtų būti specialiai pritaikyti vaikams: paprastai jie yra smulkesni ir lengvesni, be įmantrių detalių: jos gali kliūti už drabužių ar plaukų ir vaikas gali susižeisti. Dėl tos pačios priežasties netinka ir rinkučių tipo ar kabantys auskarai.
 • Užsegimas. Patariama rinktis auskarus su nesudėtingu, bet patvariu užsegimu. Geriau, jei užsegimas suapvalintas ir uždengia smailų atsikišusį auskaro galiuką.
 • Kaina. Nepaisant tinkamo auskarų pasirinkimo, didelė tikimybė, kad vaikas juos pames, todėl didelės pinigų sumos investuoti neverta.

Kaip prižiūrėti ausis įvėrus auskarus?

 • Ausų valymas ir dezinfekavimas. 1–2 k. per dieną ausį ir auskarą reikėtų nuvalyti specialiu antibakteriniu skysčiu. Skysčio reikia užpilti ant vatos diskelio ir juo atsargiai apvalyti auskaro įvėrimo vietą. Labai svarbu kruopščiai pašalinti pridžiūvusias išskyras, nes jose gali daugintis infekcijas sukeliantys mikroorganizmai. Išvalius papildomai ant ausies galima užpurkšti antiseptinio tirpalo.
 • Rankų higiena. Ausis liesti galima tik kruopščiai nusiplovus rankas. Reikėtų dažniau plauti mažo vaiko rankas arba paraginti jį tai padaryti.
 • Plaukų priežiūra. Įvėrus auskarus reikės kruopščiau prižiūrėti ir dažniau plauti mergaitės plaukus, nes nešvarūs prie ausų prigludę plaukai taip pat gali tapti uždegimų priežastimi. Jei plaukai paaugę, juos reikėtų surišti.
 • Maudynės. Maudytis vonioje ar duše galima ir būtina, tačiau dėl didesnės infekcijų rizikos maždaug 1 mėn. po auskarų įvėrimo nereikėtų maudytis atviruose vandens telkiniuose ar baseinuose.
 • Auskarų judinimas, išvėrimas. Valymo metu auskarą vertėtų atsargiai pasukioti, tačiau išverti auskarus galima tik vėrimams visiškai sugijus: ne iki galo užgijusios skylutės gali labai greitai užakti.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Gabusia prieš 2 mėn.

  Wizer parašė:
  Sveikos, kas durete auskariukus kudikiui iki metu, gal galit rekomenduoti patikima vieta? Noreciau tik rekomendaciniu zinuciu, o ne kodel to nedaryti. Dekoju

  Sveiki, veriau dviem dukterims, vienai 7 men. kitai 10 men. Ozo verimo salone. Nors jie skelbia internete, kad veria nuo 6 men., bet faktiskai dirba dvi pamainos, vienoje veria, kitoje moralus atskaito. Toje kur moralus skaito dirba direktoriaus zmona, tad net nelabai yra kam pasiskusti.
  Buvo tokia situacija atejau su trecia dukra, berods 8 men. (pries pat karantina) pasakiau, kad noriu iverti dukrai auskarus. Tai mergaite, kuri uz prekystalio stovejo nubego i kambariuka pasitarti, grizusi, pasake, kad neversime, per mazas vaikas. Zodziu kambariuke, net prie mano dukters nepriejus ir ausu neapziurejus nusprende, kad ausys netinkamos verimui. Tai kai pradejau gincytis, tada mergaite jau paziurejo i ausis ir pasake ta pati, per mazos ausys (tartum kudykiai dideles ausys turi!). O ta direktoriaus sugulove ar zmona ar kas ten ji tokia, tik apejo net neprisiartinusi ir isejo is studijos. Na zodziu...
  O kitoje pamainoje labai fainos merginos dirba ir malonios, ir pati veriausi ausis ir, kaip minejau dukterims veriau. Viskas greitai, neskausmingai. Mano dukra tik susirauke, is karto dave jai dovanu ir pamirso, kad ja ka tik nuskriaude. Beje, kudikiams veria dvi meistres vienu metu, todel reikia skambinti ir uzsirasyti is anksto, kad dvi dirbtu ir aisku pataikyti i gera pamaina
  Kad apsisprandziau verti anksti nesigailiu, dukros auskarais nelabai domejosi, rankomis neciupinejo, viskas pakankamai greitai sugijo. Ir dabar jokiu problemu, tie auskarai tarsi naturalus dalykas joms, nei pries, nei uz.

 2. Silvija1999
  Silvija1999 prieš 4 d.

  Aš savo dukrytei vėriau kažkur 1metuku ir ji nesuregavo net neveikė, jei vėrė iš karto vienu metu į abi ausites

 3. Silk
  Silk prieš 3 d.

  Paskaičiau komentarus, uzkliuvo keli komentarai. 🙈 viena moteris sako, kuo daugiau drausit tuo daugiau atvirkščiai darys (ar kažkas pan) tai nelabai suprantu kur čia draudimas kai lauki kada vaikas pats paprašys. Čia kaip tik paisymas vaiko norų. Vaiko pasirinkimo laisvė, kuri išliks ir suaugus. Čia labiau i draudimus, suaugus, panašėtų situacijos, kur tėvai už vaikus nusprendžia
  Kitas komentaras, kur mamytė sake jog darželyje nė vienos mergytės be auskariukų nėr.. Tai blemba, pagalvojau, kad gyvenu atsilikusiame mieste 😅😅 nematau nė vienos mergytės jaunesnės nei 3-4 metai su auskarais. Pas mus grupėje taip pat nėra nė vienos. 🤷‍♀️
  Pati turėdama dukrą taip pat verčiau tik tada kai pati norės ir šis mano nusistatymas yra būtent iš vaikystės kai mama spręsdavo, kur turėsiu auskarus, kiek turėsiu, ką rengsiuos, kokio ilgio plaukai bus ir panašiai.

 4. E.Va
  E.Va prieš 3 d.

  Silk parašė:
  Paskaičiau komentarus, uzkliuvo keli komentarai. 🙈 viena moteris sako, kuo daugiau drausit tuo daugiau atvirkščiai darys (ar kažkas pan) tai nelabai suprantu kur či…

  Labai, labai teisinga parasyta!

 5. Krissss
  Krissss prieš 3 d.

  Antroje klasėje mamos samoningai paprašiau, kad noriu auskarų. Kūdikiui verti auskarus, nes na tai gražu- mano nuomonė yra nesamonė. Gal ir plaukus dažyti kūdikiui pradėkim, nes gal kita spalva prie veido tiks labiau🤔