Bendro gyvenimo su tėvais privalumai ir trūkumai

Vyro mama stebi porą Iakov Filimonov | Shutterstock.com

Kai kurios poros, sukūrusios šeimą, dėl tam tikrų priežasčių gyvena kartu su tėvais. Kartais tokį pasirinkimą lemia sunki finansinė padėtis, kartais – įpročiai ir šeimos tradicijos. Kad ir koks atvejis tai būtų, gyventi kaip „viena didelė šeima“ – visiškai įprasta.

Visgi nevertėtų pamiršti, kad gyvenimas po vienu stogu gali virsti tiek nuostabia pasaka, tiek pragarišku košmaru – viskas priklauso nuo gyventojų emocinio raštingumo, tarpusavio supratimo ir abiejų pusių noro gerai sutarti. Šiuo atveju ypač svarbus tiek abiejų tėvų, tiek partnerio sutikimas, taip pat – atsižvelgti į kiekvieno gyventojo poreikius.

Privalumai

Ekonomiška

Mėnesio gyvenimo išlaidos nėra mažos. Mokesčiai už šildymą, elektrą, internetą, o taip pat komunalines paslaugas bei biudžetas maistui gali sudaryti bemaž pusę mėnesio algos. Kuo daugiau žmonių gyvens po vienu stogu, tuo mažiau išlaidų patirsite, nes išlaidas, paprastai skaičiuojant, galėsite pasidalyti per pusę. Šiuo atžvilgiu gyvenimas su tėvais gerokai pagerins tiek jų, tiek jūsų finansinę padėtį.

Šansas pažinti vienas kitą geriau

Gyvenimas kartu su tėvais, jau sukūrus šeimą, yra visiškai kitoks, nei gyvenimas su jais iki tol. Susidursite su daugybe naujų, nepatirtų situacijų, priversiančių jus pažiūrėti į dalykus nauju kampu. Pamiršite apie vaikystę ir patirsite naują – žmonos, mamos ir suaugusios dukters vaidmenį. Tai privers jus geriau suprasti savo tėvus, o gal netgi pažinti vienas kitą iš naujo. Be to, galėsite išmokti šeiminio gyvenimo subtilybių „per praktiką“.

Pagalba auginant vaikus

Užuot samdę auklę, nemažai porų renkasi tėvų pagalbą auginant vaikus. Juk patikėti mažylį kur kas geriau seneliams nei nepažįstamam žmogui. Žinodami, kad jūsų atžala artimų žmonių rankose, jausitės kur kas saugiau. Be to, tai padės sukurti tvirtą ryšį tarp senelių ir anūkų.

Trūkumai

Gali sumažinti vyro pasitikėjimą savimi

Gyvendamas su tėvais, jūsų partneris negalės jaustis visaverčiu namų šeimininku, absoliučia šeimos galva. Jūsų tėvų namuose jis turės prisitaikyti ir gyventi pagal jų taisykles. Tai gali daryti neigiamą įtaką jo vyriškumui ar net sukelti vidinį nerimą – juk šitaip jis negalės nei jausti visapusės atsakomybės už namų ūkį, nei realizuoti savęs kaip stiprios, savarankiškos asmenybės.

Interesų konfliktai

Nors jums gyventi su tėvais gali būti komfortabilu, antrai pusei gali taip neatrodyti. Jam gali būti suku adaptuotis. Reikės nuolat stebėti situaciją, riboti savo poreikius, nuolat jaustis suvaržytam. Šiuo atveju viskas priklauso nuo žmogaus – ar jis sugebės prisitaikyti (ir kartais „pakentėti“), ar – ne. Čia gali pakišti koją ir charakterių bei įpročių skirtumai, o tai sukels gausybę nereikalingų konfliktų tarp tėvų ir vyro. Jums gali tekti priimti nelengvą sprendimą, kieno pusėje būti – jų ar mylimojo.

Tėvų kišimasis į gyvenimą

Jei gyvensite su tėvais, jie turės galimybę ne tik domėtis jūsų reikalais, bet ir jiems daryti įtaką. Bendra, ribota gyvenamoji erdvė suteiks jiems puikią progą matyti, girdėti ir jausti viską, kas dedasi jūsų asmeniniame bei profesiniame gyvenime ir neabejotinai reikšti savo nuomonę. Tai gali paveikti jūsų gyvenimą tiek materialiai, tiek psichologiškai.

Gyventi kartu su tėvais ar atskirai – kiekvienos poros ir šeimos pasirinkimas. Tiek vienu, tiek kitu atveju yra savų niuansų. Jei visgi nuspręsite kurti bendrą namų erdvę – prieš tai būtinai sukurkite stiprų, draugišką ryšį tarp tėvų ir partnerio. Santykiai turi būti grįsti abipuse pagarba, pasitikėjimu ir, svarbiausia – supratimu. Ši sąlyga yra būtina, norint, kad bendras gyvenimas atneštų „saldžių vaisių“. Šiuo atveju neabejotinai pagelbės ir tinkama abipusė komunikacija.

Daugiau apie tėvų ir suaugusių vaikų santykius skaitykite:

Susiję straipsniai

Nostalgiška kelionė laiku: 90-ųjų žaislų TOP10

Kviečiame į nostalgišką kelionę laiku ir pristatome 90-ųjų žaislų topą. O vat mūsų laikais buvo žaislai, ar ne?

Mamų frazių TOP50: ar jūs jas irgi sakote?

Surinkome bene visų mamų vartojamų frazių topą - tikriausiai teko jas girdėti iš savo mamų ar močiučių, o ir pačioms vieną kitą kartą išsprūsta...

Alkoholio vartojimas prie vaikų: ką reikėtų žinoti?

Nemažai tėvų domisi, ar pagal įstatymus prie vaikų galima vartoti alkoholį ir ar už tai negrės jokios sankcijos.