Gėlių simbolika vestuvėse
Pasirinkimas tikėti ar netikėti prietakais bei simboliais yra kiekvieno asmeninis reikalas, tačiau papildoma sėkmė, laimė ir dar viena sauja meilės santuokinio gyvenimo juk tikrai neapkartins, ar ne? Siūlome paskaityti apie vestuvių dekoracijoms naudojamų gėlių bei spalvinių gamų simboliką.
Gėlės
Gvazdikai. Senovės Graikijoje iš šių gėlių pindavo kažką panašaus į karūnas, jomis taip pat puošdavo dievybių statulų galvas. Gvazdikai buvo laikomi dievų gėle. Tai taurumo, dieviškumo simbolis.
Irisai. Irisai yra graikų deivės Iridės gėlė - tai vaivorykštės deivė, kuri tarpininkavo tarp žemės ir dangaus. Šias gėles sodino ant moterų kapų, kad deivė joms padėtų pomirtiniame gyvenime. Viduramžiais šią gėlę ėmė sieti su Prancūzijos monarchija, dabar ji laikoma Prancūzijos simboliu.
Narcizai. Narcizai yra laikomi grožio gėle. Pasakojama legenda apie gražų jaunuolį vardu Narcizas. Jis pats žavėjosi savo atvaizdu vandenyje ir nuolat į save žiūrėjo, kol galiausiai įkritęs į vandenį paskendo, o jo mirties vietoje sudygo gražuoliai narcizai.
Lelijos. Ramunės yra nekaltybės, dorovės, ištikimybės, kantrybės simbolis. Plaukų segtukai su ramunių atvaizdu buvo rasti kasinėjant Kretos rūmų griuvėsius, jiems apie 4 000 metų, šias gėles taip pat mėgo ir Senovės egiptiečiai, jomis puošdavo keramikos dirbinius.
Rožės. Rožių simbolika skiriasi priklausomai nuo spalvos - rausvos reiškia draugystę, raudonos - aistrą, meilę, gelsvos - atjautą. Legendos byloja, kad raudonos rožės yra mėgstamiausios Veneros, meilės, aistros ir sodų deivės, gėlės.
Kardeliai. Jų lotyniškas pavadinimas kilo iš žodžio gladius, kuris reiškia kardas. Kardeliai simbolizuoja stiprias moralines nuostatas, tiesą, fizinę ir proto jėgą. Pasakojama, kad du draugai gladiatoriai buvo priversti kovoti vienas prieš kitą. Jiedu atsisakė ir smeigė savo kardus į žemę, o šie stebuklingai pavirto nuostabiomis gėlėmis.
Chrizantemos. Tai vilties, ramybės ir optimizmo gėlės. Chrizantemos yra Čikagos simbolis, o japonai net turi Laimės festivalį skirtą šiems augalams, teigiama, kad Konfucijus mėgdavo medituoti žvelgdamas į chrizantemas. Japonai taip pat pat turi paprotį įdėti vieną chrizantemos žiedlapį į vyno taurę, manoma, kad tai užtikrina sveiką ir ilgą gyvenimą.
Orchidėjos. Šios gėlės simbolizuoja vaisingumą. Jų simetriškas žiedas reiškia gausą, tobulybę, harmoniją.
Bijūnai. Bijūnas siejamas su moters grožiu, moteriškumu. Feng shui meistrai teigia, kad bijūno žiedai stiprina jausmus, žadina aistra, neleidžia nuvysti meilei.
Spalvos
Balta, sidabrinė. Šviesa, džiaugsmas, sėkmė, šventumas. Manoma, kad ši spalva ramina, suteikia pakilios nuotaikos.
Geltona, auksinė. Energija, saulė, laimė, šiluma, sėkmė. Ši spalva veikia nervinę sistemą, skatina kūrybiškumą.
Rausva. Nuo seno rožinė asocijuojasi su aristokratija, jėga, kilmingumu, prabanga ir dvasingumu. Tai romantikos, švelnumo, moteriškumo spalva.
Raudona. Tai Marso spalva, kuri siejama su vyriškumu, aistra, gyvenimo jėga. Raudona silbolizuoja meilę, o taip pat pergalę, drąsą, dieviškumą.
Violetinė. Ši spalva siejama su religija. Tai išminties, dvasingumo, harmonijos spalva.
Žalia.
Juoda. Juoda siejasi su pabaiga, bet taip pat ir su nuodėmių atgaila, nuodėmingumo pabaiga. Tai spalva, kuri simbolizuoja klasikinį stilių, griežtumą, tvarkos ir taisyklių paisymą.
Mėlyna, žydra. Senovėje buvo tikima, kad šios spalvos apsaugo nuo raganų. Tai jūros, gaivos, gyvenimo laimės spalvos.
Žalia. Tai stabilumo, ištvermės, ramybės spalva. Ji siejama su jaunyste, augimu, gyvybe, pavasariu, taip pat ir su pinigais.