Graži nuotrauka dokumentams – įmanoma misija!Būtina sąlyga –grožio miegas. Jei esate suplanavusi rytoj fotografuotis dokumentams, naktį gerai išsimiegokite. Taip išvengsite patamsėjusių paakių. Kad būtumėte visiškai tikra, iš pat ryto dar palaikykite ant akių žaliosios arbatos kompresą (5-10 min.) ir patepkite odą aplink akis vėsinančia paakių želė.

Makiažas – minimalus. Ryški balkšva fotostudijos šviesa negailestingai išryškina ne tik visut visutėlius makiažo štrichus, bet ir... visas jo klaideles. Taigi kad neatrodytumėte nuotraukoje kaip klounas, verčiau apsiribokite makiažo minimumu. Visa, ko jums reikia – tai natūralaus šviesaus atspalvio (pvz. dramblio kaulo, gelsvo smėlio) akių šešėliai, blakstienas užriečiantis tušas, identiškos spalvos lūpų apvadų pieštukas ir lūpų dažai. Beje, visas spalvas rinkitės tik matines, nes blizgios makiažo priemonės nuotraukoje gali jums iškrėsti nemalonių šunybių: tai skruostus nusės „prakaito“ lašeliais, tai akys atrodys tarsi ašarotos. Nebent prieš pat fotografuojantis lūpų viduriuką (bet ne visas lūpas) švelniai brūkštelėkite bespalviu lūpų blizgesiu – tai suteiks joms putlumo.

Pasipudruoti nosytę. Prieš pat fotografavimąsi lengvai papudruokite skruostus, nosį, kaktą, smakrą. Tai garantuos, kad nuotraukose jūsų oda neblizgės ir neatrodys prakaituota.

Aprangos kodas: kuo paprasčiau. Nors žavi skarelė ar šalikėlis ant kaklo jums ir labai tinka, nuotraukoje jie atrodys kaip bereikalingas balastas. O jei „nedėkingai“ pasikreips ar atvips – gali vizualiai pakeisti jūsų kaklo formą, pastorinti smakrą ir pan. Tad geriau visų viršutinės rūbų dalies dekoracijų atsisakykite ir vadovaukitės principu: kuo paprasčiau – tuo geriau. Net ir vienspalviai marškinėliai jūsų dokumentuose atrodys žaviau, nei įmantriais raukiniais puošta palaidinė. Tačiau išmintingiausia rinktis laiko patikrintą klasiką: marškinius su paprasta apykakle ir švarką arba kostiuminę liemenę.

Aukštyn nosį! Dvigubas pagurklis? Paniuręs žvilgsnis? To veikiausiai išvengsite, jei prieš fotoobjektyvą atsisėsite taisyklingai, ištiesite nugarą ir šiek tiek kilstelsite smakrą – tarsi išgirdusi karišką komandą „Ramiai!“.

Šypsokitės, nors šypsenos nepageidaujamos. Šypsena daugeliui mūsų fotografuojantis įprasta, bet kai kuriuose dokumentuose (pvz. vairuotojo pažymėjime) ji... draudžiama. Taigi fotografuojantis tarti angliškai „cheese“ tikrai nereikės. Bet vis dėlto prieš mirktelint blykstei pagalvokite apie ką nors malonaus, o dar geriau – juokingo. Šypsokitės ne lūpomis, o akimis. Nuotraukoje atrodysite gyvesnė, žaismingesnė, o ne sustingusi ir pasimetusi.

Pakartot! Jei atėjusi atsiimti nuotraukos vis dėlto išvydote tą patį pabaisą Frankenšteiną – nepatingėkite nusifotografuoti dar kartą. Jau geriau keletą dienų užtrukti tvarkantis dokumentus, nei paskui keliolika metų visur nešiotis tokius, kuriuos gėdysitės parodyti net kelių patruliams.


Parengė Laura Mureikaitė

Agentūros "Gamma" nuotrauka

Susiję straipsniai

Dizaineriai pataria: turėdami šiuos daiktus savo spintoje, visada atrodysite stilingai

Tam, kad atrodytume jaunatviškai, unikaliai ir stilingai, nebūtina turėti pilnos drabužinės daiktų. Užtenka kelių, bazinių.

PATARIMAS: augindami mažylį verčiau atsilikime nuo mados

Nuo pat vaiko gimimo iš visų pusių jaučiamas spaudimas turėti naujausius prietaisus, gražiausią lovytę, geriausią vežimėlį ir tobulą nešynę.

Atrodote vyresnė? Galbūt darote šias stiliaus klaidas?

Norite atrodyti jaunatviškai ir stilingai bei versti aplinkinius spėlioti, koks iš tikrųjų jūsų amžius? Visa tai – labiau nei įmanoma!