Įvairūs įdarai koldūnams ir virtiniams

Virtinukai su brokoliu coasehsieh | Shutterstock.com

Tradicinių koldūnų su maltos mėsos, pagardintos svogūnais bei prieskoniais, įdaru skonis visiems puikiai pažįstamas. Siūlome koldūnus ar virtinius formuoti ne tik su šiuo, bet ir su kitokiais įdarais.

Puikios tešlos koldūnams ir įvairiems virtiniams receptą rasite čia:

Rytietiškas kiaulienos įdaras koldūnams

Jums reikės:

 • 400 g riebesnės kiaulienos;
 • 1 kiaušinio;
 • 2 skiltelių česnako;
 • 2 šaukštų smulkiai pjaustytų svogūnų laiškų;
 • 1 šaukšto sojų padažo;
 • 1 šaukštelio sezamų aliejaus;
 • 0,5 šaukštelio sutarkuotos imbiero šaknies;
 • Saujos smulkinto kininio kopūsto;
 • Pagal skonį druskos, pipirų.

Gaminimas:

Kiaulieną sumalkite arba smulkiai sukapokite, įmuškite kiaušinį, įmaišykite spaustuku perspaustą česnaką, smulkiai pjaustytus svogūnų laiškus, smulkiai pjaustytą kininį kopūstą, pilkite aliejų ir sojų padažą, sudėkite sutarkuotą imbiero šaknį, pagal skonį pagardinkite druska, pipirais. Viską labai gerai išmaišykite.

Vištienos ir žolelių įdaras koldūnams

Jums reikės:

 • 400 g vištienos (labiau tiktų riebesnė, pavyzdžiui, šlaunelių mėsa);
 • 1 svogūno;
 • 3 skiltelių česnako;
 • 3-4 šaukštų smulkintų žolelių (ypač tinka petražolės arba kalendra);
 • Pagal skonį druskos, pipirų;
 • Kepimui aliejaus.

Gaminimas:

Smulkiai pjaustytą svogūną apkepinkite, pridėkite spaustuku perspaustą ar smulkiai sukapotą česnaką, dar šiek tiek pakepinkite. Kepintas daržoves sumaišykite su ypač smulkiai sukapota arba permalta vištiena, pagardinkite druska, pipirais, smulkintomis žolelėmis.

Brokolių įdaras virtiniams

Jums reikės:

 • 1 brokolio;
 • 1 kiaušinio;
 • Pagal skonį druskos, pipirų, džiovinto raudonėlio.

Gaminimas:

Brokolį išskirstykite žiedynais, sudėkite į verdantį, pasūdytą vandenį. Virkite iki kol suminkštės, perliekite šaltu vandeniu. Palaukite kol truputį atvės ir sutrinkite maisto smulkintuvu ar šakute. Įmuškite kiaušinį, pagardinkite druska, pipirais, džiovintu raudonėliu. Jeigu įdaras labai skystas, įberkite saują maltų džiūvėsėlių.

Pievagrybių ir ryžių įdaras virtiniams

Jums reikės:

 • 500 g pievagrybių;
 • 1 svogūno;
 • 0,5 stiklinės virtų ryžių;
 • Pagal skonį druskos, pipirų;
 • Kepimui aliejaus.

Gaminimas:

Nedideliais kubeliais supjaustytą svogūną apkepinkite aliejuje. Suberkite pavalytus, nedideliais gabaliukais supjaustytus pievagrybius ir viską pakepinkite iki kol išsiskyręs skystis nugaruos. Pagardinkite druska, pipirais. Įmaišyti biriai išvirtus ryžius.

Lęšių ir morkų įdaras virtiniams

Jums reikės:

 • 200 g žaliųjų lęšių;
 • 1 morkos;
 • 1 svogūno;
 • Pagal skonį druskos, pipirų, kario;
 • Kepimui aliejaus.

Gaminimas:

Žaliuosius lęšius užpilkite šaltu vandeniu ir palikite 12 val. Išmirkusius lęšius perlaukite ir nevirtus sutrinkite maisto smulkintuvu ar sumalkite mėsmale (įpilkite šlakelį vandens, jeigu labai sunkiai trinasi). Svogūną smulkiai supjaustykite, morką sutarkuokite, daržoves apkepinkite aliejuje. Kepintas daržoves sumaišykite su trintais lęšiais, pagardinkite druska, pipirais, kario prieskoniais.

Varškės ir špinatų įdaras virtiniams

Jums reikės:

 • 300 g varškės;
 • 300 g špinatų;
 • 0,5 svogūno;
 • Pagal skonį druskos, pipirų, malto muskato;
 • Kepimui aliejaus.

Gaminimas:

Svogūną smulkiai supjaustykite ir apkepinkite gerai įkaitintame aliejuje, kol suminkštės. Pridėkite smulkintus špinatus (jeigu naudojate šaldytus, juos atšildykite, nuspauskite skysčio perteklių), išmaišykite, pakepkite kol nugaruos skystis. Atvėsusius špinatus įmaišykite į pertrintą varškę, įdarą pagardinkite druska, pipirais, maltu muskatu.

Bulvių ir šoninės įdaras virtiniams

Jums reikės:

 • 4-5 bulvių;
 • 100 rūkytos šoninės;
 • 1 svogūno;
 • 2 šaukštų smulkiai pjaustytų svogūnų laiškų;
 • Pagal skonį druskos, pipirų.

Gaminimas:

Bulves išvirkite su lupenomis, atvėsinkite, sugrūskite. Šoninę ir svogūną smulkiai supjaustykite ir pakepinkite iki spirgučių. Spirgučius įmaišykite į bulvių košę, pagardinkite druska, pipirais, smulkintais svogūnų laiškais.

Vyšnių įdaras virtiniams

Jums reikės:

 • 400 g vyšnių be kauliukų (gali būti šaldytos);
 • 2 šaukštų cukraus;
 • 1 šaukštelio vanilinio cukraus;
 • 1 šaukštelio krakmolo.

Gaminimas:

Vyšnias (jeigu naudojate šaldytas, tai jas atšildykite, nuspauskite skysčio perteklių), cukrų ir vanilinį cukrų suberkite į nesvylantį puodą, šiek tiek patrinkite. Maišant pakaitinkite, kol ištirps cukrus. Įberkite krakmolą ir maišant pavirkite, kol įdaras sutirštės.

Susiję straipsniai

Pikantiški varškės sausainiai su sūriu ir žolelėmis

Šie minkštutėles bandeles primenantys sausainiai skanūs vieni, tačiau jie taip pat puikiai tiks prie sriubos ar salotų.

Vištienos suktinukai su daržovėmis ir šonine

Sultingi, kvapnūs ir skonio kupini vištienos suktinukai, įdaryti daržovėmis ir apsukti šonine bei iškepti orkaitėje.

Vištienos salotos su vynuogėmis ir riešutais

Šiose salotose puikiai susijungia švelnus vištienos skonis, vynuogių saldumas, obuolių gaivumas, lengvas salierų aitrumas ir riešutų traškumas.