Išmanieji namai – ateities namai?

Išmanūs namai valdomi planšete RossHelen | Shutterstock.com

Pasaulis „išmanėja“... Kaip šiandien savo dienos neįsivaizduojame be išmaniojo telefono, taip ateities netrukus neįsivaizduosime be išmanių namų. Žmonės vis dažniau renkasi išmaniuosius buities prietaisus, patogius, nuotoliniu būdu valdomus namų šildymo ar apšvietimo sprendimus.

Taip, išmaniosios technologijos lengvina gyvenimą, o jas visas sujungę gauname išmanių elektros prietaisų tinklą, kuris leidžia mėgautis neįtikėtinu komfortu ir patogumu. Į visumą sujungtos technologijos ne tik užtikrina energinį efektyvumą, leidžia sutaupyti neįtikėtinai daug laiko ar sąnaudų, bet ir daro kasdienį gyvenimą gerokai lengvesnį. Tai – ne privilegijos, tai mūsų visų būsima kasdienybė.

Patogesnis gyvenimas spustelėjus mygtuką?

Valdyti savo namus nuotoliniu būdu – tas pat, kas taupyti laiką, didinti prietaisų ir išteklių efektyvumą.

Saugos sprendimai, namų klimato kontrolė, apšvietimas, šildymas ar vėsinimas – jūs galite kontroliuoti viską. Paprasti sprendimai kuria naujas patirtis ir taupo laiką, nes naudojamės sistemomis, kurios maksimaliai efektyvina buitį. Technologijos kuriamos derinant prie žmogaus norų, o ne atvirkščiai. Taigi sukurtos galimybės visiškai patenkinti mūsų norus ir lūkesčius.

Išmaniųjų sistemų nauda namams

Viskas atsiremia į gyvenimo kokybę. Diegdami išmaniąsias technologijas ir savo namus darydami „protingus“, galite būti tikri, kad padidinsite energinį efektyvumą, gyvensite komfortabiliau ir saugiau. Išmanūs namai – tokie, kurie pritaikyti pagal jūsų poreikius.

Visas funkcijas valdydami išmaniaisiais prietaisais ar tiesiog nuotolinio valdymo pulteliu, nesijaudinsite nei dėl namuose palikto įjungto elektros prietaiso, nei dėl energijos sąnaudų. Valdysite kone visą namų elektroniką, pasirinksite jums norimus apšvietimo ar klimato valdymo sprendimus. Jums nebereikės fiziškai pasiekti prietaisų. Vienas išmanusis prietaisas ar pultelis ir vos vienas mygtukas: taip, galėsite ir atjungti elektros srovę, ir šildyti ar vėsinti namus pagal orų prognozę. 

Maksimalus efektyvumas padeda sutaupyti

Svarbi ne tik gyvenimo kokybė, bet ir sąskaitų dydis bei aplinkai draugiški sprendimai. Išmaniosios sistemos ne tik leis mėgautis visais „protingų“ namų patogumais, bet ir maksimaliai sutaupyti. Reguliuodami patalpų temperatūrą individualiai kiekvienoje erdvėje, nustatydami ne maksimalų apšvietimo intensyvumą arba išjungdami jį nenaudojamose ar tuščiose patalpose bei atjungdami nenaudojamus elektros prietaisus, akivaizdžiai sumažinsite patiriamas išlaidas.

Namų saugumas – visada jūsų rankose

Nesvarbu, kur būsite, visada kontroliuosite savo namų saugumą. Įdiegtos išmaniosios saugos sistemos leis būti tikriems, kad namus rasite tokius, kokius palikote. Visiška namų saugumo kontrolė nuotoliniu būdu, ir nesvarbu, kokiai problemai kilus – įsilaužus, kilus gaisro ar nuotėkio pavojui: sistemos ne tik gali stebėti, bet ir teikti automatinius pranešimus apie pokyčius namuose. O jūs galite vykdyti nustatymus ir reguliuoti. Taip, net būdami kitame pasaulio gale.

Galimi ir „biudžetiniai“ sprendimai?

Ne, šiandien išmaniosios namų technologijos nėra tik turtingų ar pasiturinčių žmonių privilegija. Pradėkite paprastai, tiesiog pabandykite. Reguliuokite apšvietimo lygį, spalvą, nustatykite šviestuvo veikimą arba jį išjunkite – tokie maži sprendimai kainuos nedaug, o jūs sužinosite, ar jums to reikia. Jokių ypatingų žinių, jokių didelių investicijų.

Susiję straipsniai

TD naktinis režimas: kaip jį įjungti?

Naktinis arba tamsusis režimas (angl. dark mode) yra tamsiajam paros metui pritaikytas išmaniųjų įrenginių režimas, kuris nutamsina šviesų foną.

Sužinokite 5 būdus, kaip technologijos pasitarnauja tėvams ir vaikams

Išmaniosios technologijos išplėtė namų funkcionalumą. Daugeliui tai – galimybė patenkinti poreikius, optimizuoti darbus.

Išmanieji namai: mitai ir tiesa

Vieniems, pagalvojus apie išmaniuosius namus, prieš akis iškyla namų prabanga. Kitiems – beprotiškai aukštos kainos. Treti mato nuolatines problemas.