Išmanioji buitinė technika – dabarties technika laiką taupantiesiems

Išmanioji skalbimo mašina, valdoma programėle Andrey_Popov | Shutterstock.com

Pasaulis žengia koja į koją su naujausiais mokslo atradimais, vis atnešdamas mums inovatyvių stebuklų, apie kuriuos ankstesnės kartos negalėjo nė pagalvoti.

Kasmet technologijų parodose didžiosios pasaulio kompanijos pristato naujus, įstabių savybių turinčius produktus, žadančius palengvinti žmonių kasdienį gyvenimą ir sutaupyti nemažai laiko.

Stebėdami naujausias technologijas, galime įžvelgti įdomias tendencijas, kaip atrodys ateities žmonių kasdienybė.

Išmanieji šaldytuvai

Mokslo pažanga lėmė, kad galime valdyti elektroninius prietaisus vos vienu ekrano paspaudimu. Maža to, galime su jais „kalbėtis“ balsu, susieti su mobiliaisiais įrenginiais ir nustatyti reikiamą opciją net būdami toli nuo namų.

Naujos kartos šaldytuvuose dažnai būna integruotos programos, siūlančios patiekalų receptus pagal šeimos skonius ir poreikius bei informuojančios, kur galima pigiau įsigyti vieną ar kitą maisto prekę.

Ant korpuso durų būna įrengta išmanioji lenta, ant kurios šeimos nariai gali rašyti vieni kitiems raštelius, matyti, kas skambina į lauko duris, reguliuoti namų oro temperatūrą ir matyti, kas dedasi kitame kambaryje.

Maža to, naujausi išmanieji šaldytuvai atpažįsta kiekvieno šeimininko balsą ir vos pasisveikinus ima siūlyti individualius, kiekvieno šeimos nario poreikius atitinkančius valgius!

Išmaniosios skalbimo mašinos

Kuo skiriasi išmanioji skalbimo mašina nuo įprastos? Į įprastą skalbimo mašiną dedame drabužius, tada rankiniu būdu įjungiame reikiamą skalbimo režimą. Išmaniosios skalbimo mašinos yra susiejamos su mobiliaisiais įrenginiais, per kuriuos gali būti valdomos nuotoliniu būdu. Viskas, ko prireiks, – interneto ryšys.

Toks valdymo modelis gali būti parankus tiems, kas daug dirba, retai būna namuose ir turi mažai laiko užsiimti buities rūpesčiais.

Inovatyvios technologijos suteikia galimybę per mobiliojo telefono ekraną pasirinkti skalbimo režimą, pradėti arba sustabdyti procesą, keisti skalbimo mašinos darbo parametrus, atjungti elektros maitinimą ar net atidaryti prietaiso dureles. Pastaroji pasirinktis reikalinga tam atvejui, jei šeimininko nėra namuose arba jei jis negali iškabinti skalbinių iškart po skalbimo.

Daugelis išmaniųjų skalbimo mašinų geba sverti skalbinius ir skalbimo miltelius. Prireikus, jos nedelsiant informuoja šeimininką apie per didelį skalbinių kiekį. Atsižvelgdama į situaciją, tokia skalbimo mašina pati reguliuoja skalbimo priemonių kiekį, o tai padeda sutaupyti.

Skalbdamas drabužį su dėme, toks prietaisas nustatys, kokio tai tipo dėmė ir kiek laiko reikia jai išskalbti. Taip skalbimo mašina nustato ne tik reikiamą skalbimo funkciją, bet ir skalavimo laiką.

Išmanieji dulkių siurbliai

Dulkių siurbliai-robotai – tikra revoliucija išmaniosios buities technikos asortimente. Jie, padėdami palaikyti švarą namuose dvidešimt keturias valandas per parą, taupo šeimininko laiką ir jėgas.

Tik įsivaizduokite: jūs skaitote knygą, kol mažasis namų padėjėjas juda už jus. Kompaktiški parametrai leidžia šiems vabaliukams prasiskverbti visur – net į tas vietas, kurių siurbdami paprastuoju būdu niekada nepasiekdavote. Jie puikiai tinka reguliariam grindų tvarkymui po lovomis, spintomis.

Renkantis išmanųjį siurblį, verta atkreipti dėmesį į jo parametrus ir rinktis tokį, kuris geba orientuotis erdvėje. Tam jame būtini specialūs jutikliai. Naujausi tokio tipo įrenginiai geba brėžti patalpos žemėlapį ir jį įsiminti. Pagal sukurtą žemėlapį jie orientuojasi aplinkoje, o atlikę valymą savarankiškai grįžta į įkrovimo bazę.

Rinkoje gausu modelių, gebančių ne tik siurbti, bet ir plauti grindis tuo pat metu. Žinoma, tai neatstos įprasto plovimo, bet gerokai greičiau ir paprasčiau padės palaikyti švarą namuose.

Dar vienas išmaniųjų siurblių privalumas (tiesa, yra ne visuose modeliuose, tad teks pasidomėti) – nematomų sienų kūrimas. Tai reiškia, kad valdydami įrenginį per savo mobilųjį telefoną galėsite nustatyti „barjerus“ – vietas, kur nenorite, kad siurblys tvarkytųsi. Paklusnusis robotas atsižvelgia į tokio tipo draudimus ir pajutęs tokią „sienelę“ apsisuka, pasuka kita kryptimi.

Susiję straipsniai

TD naktinis režimas: kaip jį įjungti?

Naktinis arba tamsusis režimas (angl. dark mode) yra tamsiajam paros metui pritaikytas išmaniųjų įrenginių režimas, kuris nutamsina šviesų foną.

Sužinokite 5 būdus, kaip technologijos pasitarnauja tėvams ir vaikams

Išmaniosios technologijos išplėtė namų funkcionalumą. Daugeliui tai – galimybė patenkinti poreikius, optimizuoti darbus.

Išmanieji namai: mitai ir tiesa

Vieniems, pagalvojus apie išmaniuosius namus, prieš akis iškyla namų prabanga. Kitiems – beprotiškai aukštos kainos. Treti mato nuolatines problemas.