Ką apie jus sako jūsų drabužių spalva?

Moteris jaučia spalvų energiją Kostikova Natalia | Shutterstock.com

Turite mėgstamiausią drabužių spalvą? Dažniau vienos spalvos drabužius renkatės labiau negu kitos? Manote, atsitiktinumas? Iš tiesų kiekvienas pasirinkimas gyvenime kažką reiškia, kiekviena spalva – svarbi.

Mėlyna – verslumas

Ar žinote, kad darbo pokalbio sėkmė gali iš dalies priklausyti nuo to, kokios spalvos drabužius vilkite? Juk įvaizdis padeda sudaryti pirmąjį įspūdį, o pirmasis įspūdis dažnai lemia, koks bus darbdavio požiūris į mus. Pasirinkę mėlyną kostiumėlį, tikrai neprašausite. Būtent ši spalva, anot darbdavių, yra labiausiai tinkama darbo susitikimui.

Kyla klausimas, kodėl būtent mėlyna? Anot psichologų, ją žmonės yra linkę sieti su patikimumu ir kompetencija. Be to, šią spalvą dauguma apklaustųjų pasirinko kaip savo mėgstamiausią.

Raudona – romantika

Raudona spalva – be galo įdomi tiek vizualiai, tiek psichologiškai. Ji ryški, gundanti, traukianti akį, ekstravagantiška. Daugelis tiki, kad raudona turi ypatingą galią. Ne veltui ją vilkintis žmogus atrodo drąsus, ryžtingas, pasitikintis savimi. Vieni psichologai įvardija raudoną spalvą kaip „jaudinančią“, kiti sieja su romantika ir... pavojumi. Kadangi nei romantika, nei pavojus nesiderina su darbo reikalais, raudoną spalvą reikėtų rinktis Valentino dienai, o ne dalykiniam susitikimui. Ir nors ši spalva padės pritraukti dėmesį, gali būti, kad jis bus ne toks, kokio tikitės. Ši spalva puikiai tiks keliauti į miestą ar pasimatymą, bet eidami į darbo pokalbį jos atsisakykite.

Pilka ir juoda – kasdienybė

Šios spalvos padeda susilieti su aplinka. Pavargote nuo aplinkinių dėmesio? Rinkitės pilkus drabužius. Ši spalva subtili ir elegantiška, bet kartu nėra nei pretenzinga, nei konservatyvi. Tą patį galime pasakyti ir apie juodą: autoritetinga, rafinuota, prabangi. Užsitarnavusi klasikinės spalvos statusą, ši spalva niekada neišeina iš mados. Tiesa, juoda spalva laikoma saugiu variantu: žmogus, kuris nuolat rengiasi juodai, dažnai yra laikomas bijančiu pakeisti įvaizdį, išsiskirti iš aplinkos, išeiti iš komforto zonos.

Anot stilistų, pasirinkus juodą spalvą, suklysti yra neįmanoma. Ji visada atrodo prabangiai ir įmantriai. Bet lazda turi du galus: vilkėdami šios spalvos drabužius, vargu ar atsidursite dėmesio centre. Norite parodyti ramų autoritetą? Drąsiai rinkitės būtent juodą. Bet jei trokštate originalumo, išskirtinumo, reikės atkreipti dėmesį į ryškesnių spalvų drabužius.

Žalia – kūrybiškumas

Tikriausiai ne kartą esate girdėję, kad žalia spalva ramina. Vieni žino tą teoriškai, kiti − praktiškai. Juk būdami miške ar sode dažnai sakome, kad „akys ir protas pailsi“. Žalia sietina su augalų kupina aplinka, gyvybingumu, pasąmoningai ji tarsi padeda mums atsigauti, atstatyti vidinės energijos balansą, grįžti į pusiausvyrą. Ši spalva taip pat siejama su atgimimu, kūrybiškumu. Spalvų psichologijoje ypatingas dėmesys kreiptinas į žalsvai mėlyną šios spalvos atspalvį. Anot psichologų, jis neša stabilumo ir autoriteto energiją, bet tuo pačiu nėra nei santūrus, nei konservatyvus. Įdomu tai, kad šis atspalvis tinka absoliučiai visiems, todėl pasirinkę žalsvai mėlyną drabužį ar aksesuarą tikrai neapsiriksite.

Švelni rožinė – pozityvumas

Vengiate šios spalvos? Be reikalo. Net ir tuo atveju, jeigu esate vyras. Rožinė spalva spinduliuoja pozityvumą, prieinamumą ir draugiškumą. Ji tarsi sufleruoja aplinkiniams, kad esate atviras pasauliui, todėl gali praversti socialinėje aplinkoje. Ji atveria duris į naujas pažintis ir bendravimą, ir, skirtingai nei raudona, daro tą be galo subtiliai. Rožinė ypač dera su tamsiomis, ryškesnėmis spalvomis (pavyzdžiui, tamsiai mėlyna): sušvelnina jas ir papildo. Norite padaryti kažkam teigiamą pirmąjį įspūdį? Galite neabejoti: rožinė puikiai tiks. Bet būkite pasiruošę sulaukti švelnaus efekto. Jei norite, kad įspūdis būtų stiprus − rinkitės ryškesnes, tamsesnes spalvas.

Atsargiai: geltona!

Geltoną spalvą vertėtų traktuoti panašiai, kaip traktuojame geltoną šviesoforo signalą: judėti link jos, bet atsargiai. Tačiau tai labai teigiama spalva – šilta ir linksma. Dauguma žmonių tapatina ją su pozityviais dalykais, pavyzdžiui, saule ir laime. Tai puikus būdas perteikti aplinkiniams žaismingą nuotaiką, nusišypsoti sau ir pasauliui.

Nors ši spalva yra pozityvi, darbo pokalbiui jos vertėtų atsisakyti. Juk žaismingumas – tai greičiausiai ne tai (ar bent jau ne viskas), ko iš jūsų tikisi darbdavys, o jos perteklius gali net atbaidyti. 

Daugelis žmonių yra linkę nemėgti šios spalvos, bet tie, kurie mėgsta, reaguoja į ją itin teigiamai – žymiai stipriau, nei žmonės, kurių mėgstamiausios spalvos yra kitos. Taigi einant į darbo pokalbį, kad netektų rizikuoti, jog būsimam darbdaviui ši spalva sukels atmetimo reakciją, reikėtų rinktis saugesnę spalvą ir derinį.

Balta – organizuotumas

Anot psichologų, balta padeda sudaryti organizuoto, mėgstančio planuoti žmogaus įspūdį. Tai prabangi spalva, taigi ją pasirinkę visada atrodysite elegantiškai ir patraukliai. Bet yra vienas niuansas: kad įvaizdis išliktų ryškus, turite ne tik stengtis atrodyti, bet ir išties „būti viršuje“ – pasitikėti savimi. Jei esate dėl savęs tikri – drąsiai rinkitės baltą kostiumėlį. Jis puikiai tiks darbo pokalbiui, pretenduojant į kūrybinę poziciją, arba vakarienei su tėvais.