Kaip atpratinti vaiką nuo miegojimo kartu (346)

Atpratinimas nuo tėvų lovos

Vaikas jau išaugo kūdikystę, tačiau vis dar miega jūsų lovoje? Jei miegojimas kartu su vaiku nekelia jums nepatogumų, mėgaukitės šiuo potyriu: nėra konkretaus amžiaus, kada vaikas privalėtų pradėti miegoti savojoje: anksčiau ar vėliau, jis vis tiek išsikraustys, greičiausiai savo noru.

Tačiau, jei miegas kartu trukdo gerai pailsėti ir išsimiegoti arba jei miegas kartu tampa iššūkiu intymiam gyvenimui, greičiausiai norėsite vaiką „iškraustyti“ į jo lovytę. Jei vaikas labai priešinasi perkraustymui, greičiausiai tam yra rimtų priežasčių, kurias reikėtų pašalinti iki kraustymo – kitaip vaikas jausis nesaugiai, nemylimas ir apleistas.

Kaip paskatinti vaiką miegoti savo lovoje:

 • Tinkamai paruošk vaiko kambarį. Pasistenk, kad vaiko kambaryje butų jauku ir malonu miegoti.
 • Leisk vaikui išsirinkti patalynę. Dauguma vaikų turi ryškų savininkiškumo jausmą, todėl turėdami SAVO patalynę jie nenorės su ja skirtis. Kad patalynė būtų dar „savesnė“, leisk vaikui pačiam ją išsirinkti.
 • Dienos miego guldyk į vaiko lovytę. Tai gali būti pereinamasis etapas, kuomet naktį leidi vaikui miegoti bendroje lovoje, tačiau dienos miego metu po truputį pratini prie jo lovytės.
 • Miegok su vaiku jo kambaryje. Pirmas kelias dienas – jei vaikui to reikia – gali miegoti jo kambaryje. Kitiems vaikams pakanka to, kad vienas iš tėvų pabūna šalia, kol jie užmiega.
 • Suraskite miego „partnerį“. Pereinamuoju periodu labai gali pagelbėti Mylimukas: mėgiamas žaisliukas užklotėlis ar maitinimo metu naudojamas marliukas. Susiraskite „miego partnerį“ dar iki persikraustymo – kartu su juo vaikui išsikraustyti bus jaukiau, jis nesijaus vienišas ir atstumtas.
 • Nupirkite lovytę žaisliukui. Pažaiskite vaidmenų žaidimą, paskatindama vaiką migdyti žaisliuką žaislinėje lovytėje – tai gali padėti vaikui suprasti, kad kiekvienas turi miegoti savoje lovytėje. Tiesa, jei vaikas nori miegoti su savo žaisliuku, šis būdas nebus labai veiksmingas. 

Jei vaikas reguliariai sugrįžta į jūsų lovą, tačiau tai nėra susiję su prasta vaiko savijauta, liga ar naktiniais košmarais, grąžink jį atgal į jo lovytę ir pabūk su juo kurį laiką iki jis nurims arba užmigs. Kartais prisiversti atsikelti ir padaryti tai gali būti sunku, ypatingai tuomet, kai vaikas įsėlina nepastebėtas ir kurį laiką ramiai miega kartu su jumis. Tačiau jei norite atpratinti nuo šių žygių, turite prisiversti tai padaryti. Kad vaikas įprastų miegoti savo lovoje, turite būti nuoseklūs ir atkaklūs – jei nusileisi vieną kartą, procesas greičiausiai užsitęs.

Kada vaiką reikėtų priimti į savo lovą?

Vieni specialistai sako, kad to niekada neturėtum daryti, nes tai sukuria precendentą, ir vaikas to gali tikėtis ateityje.  Kiti gi sako, kad vis tik gali būti išimčių, o būtent:

 • Jei vaikas serga. Sergančiam vaikučiui būtina tėvų priežiūra, jam reikia daugiau šilumos ir rūpesčio, tačiau, vos pasveikęs, jis turi grįžti į savo lovytę.
 • Jei vaikas susapnavo naktinį košmarą. Po blogo sapno vaikas būna labai išsigandęs, tad priimdami jį į lovą jį nuraminsite ir leisite pasijausti saugiai. Kita medalio pusė – jei leisite vaikui likti jūsų lovoje, jis gali pamanyti, kad jo lovytė išties yra nesaugi. Be to, nepamiršk, kad mažyliai yra tikri gudruoliai: nenorėdami miegoti vieni, jie gali pradėti simuliuoti išgąstį ar baimę, taip bandydami suminkštinti jūsų širdis. Tokiu atveju išsiaiškink, kodėl jis tai daro ir veik atitinkamai. 

Naujausi komentarai

 1. naktuke
  naktuke prieš 4 mėn.

  taktika parašė:
  Jei reikės aš pvz žadu talpintis dabar būna pati nori jau savo erdvės ir miegoti savo lovelėj, kuri šalia mano lovos. Bet būna nori su manim. Tai jei bus lelius …

  Taip teko gyvent man kai antra mergytė gimė buvo dičkė su lova prie dvigulės pristumta, mažoji su manim dvigulėj ir praaugom taip gyvendamos. Nes bandžiau iškraustyt dvimetę tada dar buvo baisūs naktiniai klykimai su žodžiu "mama", tai visgi nusprendžiau netraumuot ir taip jautrays vaiko ir miegojom vienam kambaryje ir nieko nenutiko. Vyras ar taip ar taip jau nemiegojo senai su mumis (toks jo pasirinkimas buvo po pirmagimės gimimo) tai mes trys merginos turėjom savo sapnų kampelį

 2. User has not uploaded an avatar
  Gilika prieš 4 mėn.

  Sveikos. Noriu jusu patarimu ir patirties. Dukrai 1,1m. Miegu as su dukra vienoje lovoje, dukra daznai bunda, vartosi, jautriai miega, turiu daznai duoti kruti. Yra jautruole. Planavom atpratinti nuo naktiniu maitinimu, pasirinkdami nebeduoti ir diena, kad nebalamutinti vaiko, kad visai pamirstu kruti. Ispuole dabar proga, nes apsirgau ir israse antibijotiku. Ir pradejom.. siandien buvo trecia naktis. Migdom nakti nemazai kartu, vidutiniskai 5, bet guldant i lovele pabunda iskart arba buna po kokiu 15min. Kartais tenka ir 4 kartus bandyti paguldyti. Gal mazai, tik tris naktis bandom bet pradedu prarast vilti kad pripras ji ten miegoti. Pradedu svarstyti kelis variantus:
  1. Neuzilgo baigsiu vaistu kursa, grizti prie miegojimo tokio koks buvo(ziauriai neissimiegodavau) ir laukti kol vaikas pats uzsimanys miegot atskirai. Sitas variantas nelabai vilioja nes norisi kazka keisti.
  2. Atpratinti nuo kruties, bet miegoti vienoje lovoje, bandant paglostyti ir pan, kas iki siol nelabai veike, bet gal del to kad buvo pripratusi gauti kruti.
  3. Vargti naktim supant po n kartu bet guldyti i lovele, kas fiziskai man vienai neimanoma, o vyrui einant i darba irgi. Siuo metu atostogauja.

  Patarkite, kaip elgtis. Pasidalinkite patirtimi.

 3. User has not uploaded an avatar
  mary jane prieš 4 mėn.

  Gilika parašė:
  Sveikos. Noriu jusu patarimu ir patirties. Dukrai 1,1m. Miegu as su dukra vienoje lovoje, dukra daznai bunda, vartosi, jautriai miega, turiu daznai duoti kruti. Yra…

  Jeigu dabar jau kelias paras nebeduodate pieno ir reaguoja normaliai, tai grįžti prie to, manau, neverta. Susibalamutins vaikas visai. Bet, sakyčiau, kad klaida vienu metu pratinti ir be MP, ir atskirai miegoti - dvigubas stresas. Aš planuoju atskirti šiuos žingsnius bent keletu savaičių. Patirties neturiu, nes maniškis dar žindomas ir pusę nakties dažniausiai pas mus miega. Bet nemažai pastaruoju metu domiuosi, tai manau, kad gal geriausia būtų atjunkyti nuo MP (jei jau pradėjot), migdytis kartu lovoj, glostant, glaudžiant ir pan., o kai/jei jau pradės geriau išmiegoti, bandyti perkelt į lovytę, jei toks poreikis yra.

 4. rugiagele_
  rugiagele_ prieš 4 mėn.

  Gilika parašė:
  Sveikos. Noriu jusu patarimu ir patirties. Dukrai 1,1m. Miegu as su dukra vienoje lovoje, dukra daznai bunda, vartosi, jautriai miega, turiu daznai duoti kruti. Yra…

  Rekomenduoju paskaityti knyga ,,Ramus vaiko miegas". Yra Vagos knygynuose. Super knyga gelbstinti tokiais atvejais

 5. User has not uploaded an avatar
  alina0101 prieš 3 mėn.

  Gilika parašė:
  Sveikos. Noriu jusu patarimu ir patirties. Dukrai 1,1m. Miegu as su dukra vienoje lovoje, dukra daznai bunda, vartosi, jautriai miega, turiu daznai duoti kruti. Yra…

  Man irgi panasiai buvo su pirmuoju prie maitinimo nebegrizau, o miegojom kartu. Paskui bandziau lovytej, bet po pusnakcio parsikraustydavo atgal