Kaip atpratinti vaiką nuo miegojimo kartu (360)

Atpratinimas nuo tėvų lovos

Vaikas jau išaugo kūdikystę, tačiau vis dar miega jūsų lovoje? Jei miegojimas kartu su vaiku nekelia jums nepatogumų, mėgaukitės šiuo potyriu: nėra konkretaus amžiaus, kada vaikas privalėtų pradėti miegoti savojoje: anksčiau ar vėliau, jis vis tiek išsikraustys, greičiausiai savo noru.

Tačiau, jei miegas kartu trukdo gerai pailsėti ir išsimiegoti arba jei miegas kartu tampa iššūkiu intymiam gyvenimui, greičiausiai norėsite vaiką „iškraustyti“ į jo lovytę. Jei vaikas labai priešinasi perkraustymui, greičiausiai tam yra rimtų priežasčių, kurias reikėtų pašalinti iki kraustymo – kitaip vaikas jausis nesaugiai, nemylimas ir apleistas.

Kaip paskatinti vaiką miegoti savo lovoje:

 • Tinkamai paruošk vaiko kambarį. Pasistenk, kad vaiko kambaryje butų jauku ir malonu miegoti.
 • Leisk vaikui išsirinkti patalynę. Dauguma vaikų turi ryškų savininkiškumo jausmą, todėl turėdami SAVO patalynę jie nenorės su ja skirtis. Kad patalynė būtų dar „savesnė“, leisk vaikui pačiam ją išsirinkti.
 • Dienos miego guldyk į vaiko lovytę. Tai gali būti pereinamasis etapas, kuomet naktį leidi vaikui miegoti bendroje lovoje, tačiau dienos miego metu po truputį pratini prie jo lovytės.
 • Miegok su vaiku jo kambaryje. Pirmas kelias dienas – jei vaikui to reikia – gali miegoti jo kambaryje. Kitiems vaikams pakanka to, kad vienas iš tėvų pabūna šalia, kol jie užmiega.
 • Suraskite miego „partnerį“. Pereinamuoju periodu labai gali pagelbėti Mylimukas: mėgiamas žaisliukas užklotėlis ar maitinimo metu naudojamas marliukas. Susiraskite „miego partnerį“ dar iki persikraustymo – kartu su juo vaikui išsikraustyti bus jaukiau, jis nesijaus vienišas ir atstumtas.
 • Nupirkite lovytę žaisliukui. Pažaiskite vaidmenų žaidimą, paskatindama vaiką migdyti žaisliuką žaislinėje lovytėje – tai gali padėti vaikui suprasti, kad kiekvienas turi miegoti savoje lovytėje. Tiesa, jei vaikas nori miegoti su savo žaisliuku, šis būdas nebus labai veiksmingas. 

Jei vaikas reguliariai sugrįžta į jūsų lovą, tačiau tai nėra susiję su prasta vaiko savijauta, liga ar naktiniais košmarais, grąžink jį atgal į jo lovytę ir pabūk su juo kurį laiką iki jis nurims arba užmigs. Kartais prisiversti atsikelti ir padaryti tai gali būti sunku, ypatingai tuomet, kai vaikas įsėlina nepastebėtas ir kurį laiką ramiai miega kartu su jumis. Tačiau jei norite atpratinti nuo šių žygių, turite prisiversti tai padaryti. Kad vaikas įprastų miegoti savo lovoje, turite būti nuoseklūs ir atkaklūs – jei nusileisi vieną kartą, procesas greičiausiai užsitęs.

Kada vaiką reikėtų priimti į savo lovą?

Vieni specialistai sako, kad to niekada neturėtum daryti, nes tai sukuria precendentą, ir vaikas to gali tikėtis ateityje.  Kiti gi sako, kad vis tik gali būti išimčių, o būtent:

 • Jei vaikas serga. Sergančiam vaikučiui būtina tėvų priežiūra, jam reikia daugiau šilumos ir rūpesčio, tačiau, vos pasveikęs, jis turi grįžti į savo lovytę.
 • Jei vaikas susapnavo naktinį košmarą. Po blogo sapno vaikas būna labai išsigandęs, tad priimdami jį į lovą jį nuraminsite ir leisite pasijausti saugiai. Kita medalio pusė – jei leisite vaikui likti jūsų lovoje, jis gali pamanyti, kad jo lovytė išties yra nesaugi. Be to, nepamiršk, kad mažyliai yra tikri gudruoliai: nenorėdami miegoti vieni, jie gali pradėti simuliuoti išgąstį ar baimę, taip bandydami suminkštinti jūsų širdis. Tokiu atveju išsiaiškink, kodėl jis tai daro ir veik atitinkamai. 

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Kac. prieš 4 mėn.

  viktrija.93 parašė:
  o vargeli o sviesa minimaliai paliekat vaiko kambaryj?

  mes vienam kambary, tik skirtingose lovose. Iš pradžių bandėm be šviesos, pasku palikdavom, bet rezultato dėl to jokio ...

 2. viktrija.93
  viktrija.93 prieš 4 mėn.

  Kac. parašė:
  mes vienam kambary, tik skirtingose lovose. Iš pradžių bandėm be šviesos, pasku palikdavom, bet rezultato dėl to jokio ...

  nu sunku tada ka patarti, prigazdinkit kas sisiojat nakti i lova gal tai atbaidys

 3. Niuni
  Niuni prieš 4 mėn.

  viktrija.93 parašė:
  nu sunku tada ka patarti, prigazdinkit kas sisiojat nakti i lova gal tai atbaidys

  Jo, o vaikas uždėtų ranką ant peties mamai ir sakytų "nesijaudink mama aš irgi"

 4. User has not uploaded an avatar
  Poli-Poli prieš 3 mėn.

  Sveikos, mamytės. Mano 5-ių metų sūnelis visiškai nenori miegoti atskirai. Nėra net jalbos apie tai, kad pamigdyti jo lovoj. Kai yra jėgų - jau mieganti nunešam į jo kambarį, atsibudęs atbėga arba šaukia/kviečia naktį. Kai jėgų nunešti nėra - taip ir lieka mūsų lovoje. Ar jas turi patirties kaip šį klausimą spręsti? Tas artumas kaip ir netrukdo, tačiau atskirai ir mes ir vaikas šsimiegam tikrai geriau.

 5. User has not uploaded an avatar
  Kac. prieš 3 mėn.

  Poli-Poli parašė:
  Sveikos, mamytės. Mano 5-ių metų sūnelis visiškai nenori miegoti atskirai. Nėra net jalbos apie tai, kad pamigdyti jo lovoj. Kai yra jėgų - jau mieganti nunešam į j…

  eit atgal pas vaiką ir sedėt, kol užmigs. Arba nešt atgal į lovą per naktį tiek kartų, kiek atsikelia ir ateina.