Kaip atpratinti vaiką nuo miegojimo kartu (349)

Atpratinimas nuo tėvų lovos

Vaikas jau išaugo kūdikystę, tačiau vis dar miega jūsų lovoje? Jei miegojimas kartu su vaiku nekelia jums nepatogumų, mėgaukitės šiuo potyriu: nėra konkretaus amžiaus, kada vaikas privalėtų pradėti miegoti savojoje: anksčiau ar vėliau, jis vis tiek išsikraustys, greičiausiai savo noru.

Tačiau, jei miegas kartu trukdo gerai pailsėti ir išsimiegoti arba jei miegas kartu tampa iššūkiu intymiam gyvenimui, greičiausiai norėsite vaiką „iškraustyti“ į jo lovytę. Jei vaikas labai priešinasi perkraustymui, greičiausiai tam yra rimtų priežasčių, kurias reikėtų pašalinti iki kraustymo – kitaip vaikas jausis nesaugiai, nemylimas ir apleistas.

Kaip paskatinti vaiką miegoti savo lovoje:

 • Tinkamai paruošk vaiko kambarį. Pasistenk, kad vaiko kambaryje butų jauku ir malonu miegoti.
 • Leisk vaikui išsirinkti patalynę. Dauguma vaikų turi ryškų savininkiškumo jausmą, todėl turėdami SAVO patalynę jie nenorės su ja skirtis. Kad patalynė būtų dar „savesnė“, leisk vaikui pačiam ją išsirinkti.
 • Dienos miego guldyk į vaiko lovytę. Tai gali būti pereinamasis etapas, kuomet naktį leidi vaikui miegoti bendroje lovoje, tačiau dienos miego metu po truputį pratini prie jo lovytės.
 • Miegok su vaiku jo kambaryje. Pirmas kelias dienas – jei vaikui to reikia – gali miegoti jo kambaryje. Kitiems vaikams pakanka to, kad vienas iš tėvų pabūna šalia, kol jie užmiega.
 • Suraskite miego „partnerį“. Pereinamuoju periodu labai gali pagelbėti Mylimukas: mėgiamas žaisliukas užklotėlis ar maitinimo metu naudojamas marliukas. Susiraskite „miego partnerį“ dar iki persikraustymo – kartu su juo vaikui išsikraustyti bus jaukiau, jis nesijaus vienišas ir atstumtas.
 • Nupirkite lovytę žaisliukui. Pažaiskite vaidmenų žaidimą, paskatindama vaiką migdyti žaisliuką žaislinėje lovytėje – tai gali padėti vaikui suprasti, kad kiekvienas turi miegoti savoje lovytėje. Tiesa, jei vaikas nori miegoti su savo žaisliuku, šis būdas nebus labai veiksmingas. 

Jei vaikas reguliariai sugrįžta į jūsų lovą, tačiau tai nėra susiję su prasta vaiko savijauta, liga ar naktiniais košmarais, grąžink jį atgal į jo lovytę ir pabūk su juo kurį laiką iki jis nurims arba užmigs. Kartais prisiversti atsikelti ir padaryti tai gali būti sunku, ypatingai tuomet, kai vaikas įsėlina nepastebėtas ir kurį laiką ramiai miega kartu su jumis. Tačiau jei norite atpratinti nuo šių žygių, turite prisiversti tai padaryti. Kad vaikas įprastų miegoti savo lovoje, turite būti nuoseklūs ir atkaklūs – jei nusileisi vieną kartą, procesas greičiausiai užsitęs.

Kada vaiką reikėtų priimti į savo lovą?

Vieni specialistai sako, kad to niekada neturėtum daryti, nes tai sukuria precendentą, ir vaikas to gali tikėtis ateityje.  Kiti gi sako, kad vis tik gali būti išimčių, o būtent:

 • Jei vaikas serga. Sergančiam vaikučiui būtina tėvų priežiūra, jam reikia daugiau šilumos ir rūpesčio, tačiau, vos pasveikęs, jis turi grįžti į savo lovytę.
 • Jei vaikas susapnavo naktinį košmarą. Po blogo sapno vaikas būna labai išsigandęs, tad priimdami jį į lovą jį nuraminsite ir leisite pasijausti saugiai. Kita medalio pusė – jei leisite vaikui likti jūsų lovoje, jis gali pamanyti, kad jo lovytė išties yra nesaugi. Be to, nepamiršk, kad mažyliai yra tikri gudruoliai: nenorėdami miegoti vieni, jie gali pradėti simuliuoti išgąstį ar baimę, taip bandydami suminkštinti jūsų širdis. Tokiu atveju išsiaiškink, kodėl jis tai daro ir veik atitinkamai. 

Naujausi komentarai

 1. rugiagele_
  rugiagele_ prieš 1 m.

  Gilika parašė:
  Sveikos. Noriu jusu patarimu ir patirties. Dukrai 1,1m. Miegu as su dukra vienoje lovoje, dukra daznai bunda, vartosi, jautriai miega, turiu daznai duoti kruti. Yra…

  Rekomenduoju paskaityti knyga ,,Ramus vaiko miegas". Yra Vagos knygynuose. Super knyga gelbstinti tokiais atvejais

 2. User has not uploaded an avatar
  alina0101 prieš 1 m.

  Gilika parašė:
  Sveikos. Noriu jusu patarimu ir patirties. Dukrai 1,1m. Miegu as su dukra vienoje lovoje, dukra daznai bunda, vartosi, jautriai miega, turiu daznai duoti kruti. Yra…

  Man irgi panasiai buvo su pirmuoju prie maitinimo nebegrizau, o miegojom kartu. Paskui bandziau lovytej, bet po pusnakcio parsikraustydavo atgal

 3. Niuni
  Niuni prieš 11 mėn.

  Mano beveik metinukas dar vis miega su manimi ir vyru vienoj lovoj. Kaip iškraustyti į jo lovytę? Dar vis maitinu, tiesa maitinimus retinu nes ir su maitinimais buvo baisu vis žysdavo ir žysdavo. Dabar norisi kad jis miegotų savo lovoje. Jau nebepailsiu normaliai, dienom jaučiuosi pavargusi, nėra apetito. Pavargau katastrofiškai o sprendimo nežinau. Dieną kai užmiega įdėdu jį į jo lovytę bet greit pabunda... Tai va taip ir miega dieną vežimėlyje ( nes lovoje nemiega) o naktį miegam trise. Gal kas turėjote panašią problemą? Kaip pavyko išspręsti?

 4. Boružėlytė
  Boružėlytė prieš 11 mėn.

  Niuni parašė:
  Mano beveik metinukas dar vis miega su manimi ir vyru vienoj lovoj. Kaip iškraustyti į jo lovytę? Dar vis maitinu, tiesa maitinimus retinu nes ir su maitinimais buv…

  Guldau dukrą ant čiužinio ant žemės tarp savo lovos ir sienos. Atsigulam abi, pažindau, ji užmiega, o aš einu savo keliais (dirbti ar į savo lovą). Jei prabunda - atsigulu šalia. Jei neužmiegu kartu, grįžtu į savo lovą. Jei užmiegu, taip ir miegu iki kito prabudimo ar ryto. Laikausi principo, kad turiu sudaryti sąlygas vaikui miegoti vienam, bet jei ji tam nepasiruošusi, neverčiu. Su sūnum pasimokiau, kad net ir nutraukus žindymą budinėjimas gali išlikti, tik tada jau ir aš turiu nemiegoti ir nertis iš kailio ramindama. Tuo metu laukiausi, tai greit visą naktinį migdymą perdaviau vyrui. Jis lig šiol nepamiršo kėlimųsi po penkis kartus per naktį ir dabar, jei ryte pasiskundžiu, kad buvo sunki naktis, leidžia man papildomai pamiegoti, kad tik nekiltų minčių apie nujunkymą

 5. Niuni
  Niuni prieš 11 mėn.

  Boružėlytė parašė:
  Guldau dukrą ant čiužinio ant žemės tarp savo lovos ir sienos. Atsigulam abi, pažindau, ji užmiega, o aš einu savo keliais (dirbti ar į savo lovą). Jei prabunda - a…

  Gera idėja, reiks pamėginti nes esu jau paskutinėje nuovargio stadijoje.