Kaip atpratinti vaiką nuo miegojimo kartu (378)

Atpratinimas nuo tėvų lovos

Vaikas jau išaugo kūdikystę, tačiau vis dar miega jūsų lovoje? Jei miegojimas kartu su vaiku nekelia jums nepatogumų, mėgaukitės šiuo potyriu: nėra konkretaus amžiaus, kada vaikas privalėtų pradėti miegoti savojoje: anksčiau ar vėliau, jis vis tiek išsikraustys, greičiausiai savo noru.

Tačiau, jei miegas kartu trukdo gerai pailsėti ir išsimiegoti arba jei miegas kartu tampa iššūkiu intymiam gyvenimui, greičiausiai norėsite vaiką „iškraustyti“ į jo lovytę. Jei mažylis labai priešinasi perkraustymui, greičiausiai tam yra rimtų priežasčių, kurias reikėtų pašalinti iki kraustymo – kitaip vaikas jausis nesaugiai, nemylimas ir apleistas.

Kaip paskatinti vaiką miegoti savo lovoje:

 • Tinkamai paruoškite vaiko kambarį. Pasistenkite, kad vaiko kambaryje butų jauku ir malonu miegoti.
 • Leiskite vaikui išsirinkti patalynę. Dauguma vaikų turi ryškų savininkiškumo jausmą, todėl turėdami SAVO patalynę jie nenorės su ja skirtis. Kad patalynė būtų dar „savesnė“, leiskite vaikui pačiam ją išsirinkti.
 • Dienos miego guldykite į vaiko lovytę. Tai gali būti pereinamasis etapas, kuomet naktį leidžiate vaikui miegoti bendroje lovoje, tačiau dienos miego metu po truputį pratinate prie jo lovytės.
 • Miegokite su vaiku jo kambaryje. Pirmas kelias dienas – jei vaikui to reikia – galite miegoti jo kambaryje. Kitiems vaikams pakanka to, kad vienas iš tėvų pabūna šalia, kol jie užmiega.
 • Suraskite miego „partnerį“. Pereinamuoju periodu labai gali pagelbėti Mylimukas: mėgiamas žaisliukas užklotėlis ar maitinimo metu naudojamas marliukas. Susiraskite „miego partnerį“ dar iki persikraustymo – kartu su juo vaikui išsikraustyti bus jaukiau, jis nesijaus vienišas ir atstumtas.
 • Nupirkite lovytę žaisliukui. Pažaiskite vaidmenų žaidimą, paskatindama vaiką migdyti žaisliuką žaislinėje lovytėje – tai gali padėti vaikui suprasti, kad kiekvienas turi miegoti savoje lovytėje. Tiesa, jei vaikas nori miegoti su savo žaisliuku, šis būdas nebus labai veiksmingas. 

Jei vaikas reguliariai sugrįžta į jūsų lovą, tačiau tai nėra susiję su prasta vaiko savijauta, liga ar naktiniais košmarais, grąžinkite jį atgal į jo lovytę ir pabūkite su juo kurį laiką iki jis nurims arba užmigs. Kartais prisiversti atsikelti ir padaryti tai gali būti sunku, ypatingai tuomet, kai vaikas įsėlina nepastebėtas ir kurį laiką ramiai miega kartu su jumis. Tačiau jei norite atpratinti nuo šių žygių, turite prisiversti tai padaryti. Kad vaikas įprastų miegoti savo lovoje, turite būti nuoseklūs ir atkaklūs – jei nusileisite vieną kartą, procesas greičiausiai užsitęs.

Kada vaiką reikėtų priimti į savo lovą?

Vieni specialistai sako, kad to niekada neturėtumėte daryti, nes tai sukuria precendentą, ir vaikas to gali tikėtis ateityje.  Kiti gi sako, kad vis tik gali būti išimčių, o būtent:

 • Jei vaikas serga. Sergančiam vaikučiui būtina tėvų priežiūra, jam reikia daugiau šilumos ir rūpesčio, tačiau, vos pasveikęs, jis turi grįžti į savo lovytę.
 • Jei vaikas susapnavo naktinį košmarą. Po blogo sapno vaikas būna labai išsigandęs, tad priimdami jį į lovą jį nuraminsite ir leisite pasijausti saugiai. Kita medalio pusė – jei leisite vaikui likti jūsų lovoje, jis gali pamanyti, kad jo lovytė išties yra nesaugi. Be to, nepamirškite, kad mažyliai yra tikri gudruoliai: nenorėdami miegoti vieni, jie gali pradėti simuliuoti išgąstį ar baimę, taip bandydami suminkštinti jūsų širdis. Tokiu atveju išsiaiškinkite, kodėl jis tai daro ir veik atitinkamai. 

Naujausi komentarai

 1. Camile3
  Camile3 prieš 3 m.

  Kriste84 parašė:
  Problemą sukuriate pačios pratindamos miegoti savo lovoje. Tiesiog miegantį vaiką neškite į jo lovelę,lai pabunda ne pas jus,o savo lovoje,kad ir porą kart per nakt…

  Oi ne ne pikta nė kiek ir visai neblogai išsimiegu, daug blogiau būtų, jei tektų kas kartą keltis ir raminti, o ne tik miegant ranka paduoti tik tokie pasididžiavimai, kad va pačios kaltos, tai ko ir skundžiatės, na kažin ar vietoj.
  O vyresnėlį lb paprastai iskrausciau į savo kambarį miegoti, tiesiog irengėm kambarį ir nupirkom lovą, kokios norėjo, daug kalbejom ir pats užsimanė ten miegoti būdamas 2,5m. Jokio išpyrimo ar traumos nebuvo.

 2. Niuni
  Niuni prieš 3 m.

  Camile3 parašė:
  Oi ne ne pikta nė kiek ir visai neblogai išsimiegu, daug blogiau būtų, jei tektų kas kartą keltis ir raminti, o ne tik miegant ranka paduoti tik tokie pasididžia…

  Tai puiku kad jums taip lengvai išėjo o pvz mano tiek vyresnėlis tiek jaunėlis dieną miega savose lovose o nakčiai tai ašaros jei reikia savose miegoti..
  Bei ne visiems vaikams vien rankos užtenka naktį kad nusiramintų.

 3. MazyteFeja
  MazyteFeja prieš 3 m.

  Mano vis dar uzeina momentu, kad nori kartu miegoti, nors jau miegojo savo lovose kuri laika. Na ir ka, arba vaikstau pas juos po n kartu per nakti arba priimu. Ateis laikas, kai neprisiprasysi apsikabinti, reik dziaugtis tuo, kad vaikui tu suteiki jaukuma ir ramybe, o ne koks zaislas

 4. User has not uploaded an avatar
  Scorpiona prieš 3 m.

  Sveikos. Nelabai gal į temą, bet extra situacija, o čia jūsų daug mažei avarija atsitiko ir kaip tyčia nebuvau paklojusi neperšlampamos. Užvalkalas nusiima tai į skalbenkę įmesiu, o kaip su paralonu? Galima jį plaut kažkaip? Jei pvz į vonią užmerkčiau?

 5. elfytė
  elfytė prieš 3 mėn.

  Mano dukrai 7 metai, o niekaip negaliu išspręsti situacijos su miegu jos kambaryje... nori miegot kartu ir viskas pati jau pavargau, nepailsiu.