Kaip gydytis druska?

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams, normaliam kraujo spaudimo palaikymui, raumenų susitraukimui, nervinių impulsų veiklai, geram virškinimui. Bet ar žinojote, kad druska taip pat yra puiki sveikatinimo priemonė? Pavyzdžiui, peršalus padės gerklės skalavimas druskos tirpalu, o norint pagreitinti medžiagų apykaitą - maudymasis vonioje su druska.

Burnos skalavimas druskos tirpalu. Druska pasižymi antimikrobinėmis, dezinfekuojančiomis, skausmą malšinančiomis savybėmis, tad tai puiki pirmoji pagalba kamuojant gerklės skausmui, įvairiems burnos gleivinės uždegimams, turint jautrias dantenas ir norint jas sustiprinti, gydant žaizdelę po danties rovimo ar jam iškritus.

Stiklinėje karšto vandens ištirpinkite 2 šaukštelius druskos, palaukite kol atvės ir šiuo tirpalu skalaukite burną, „pagargaliuokite“, jeigu skaudą gerklę. Profilaktiškai (pavyzdžiui, siekiant pagerinti dantenų sveikatą ir dantų būklę) druskos tirpalu burną skalaukite vieną kartą per dieną, jeigu susirgote - dažniau, kas keletą valandų.

Praplovimai druskos tirpalu. Plaunant nosį druskos tirpalu pašalinamos susikaupusios gleivės, palengvinamas kvėpavimas, mažinamas nosies paburkimas. Šią procedūrą naudinga atlikti vieną kartą per dieną, ryte, profilaktiškai (ypač peršalimo ligų ir alergijų sezono metu), o susirgus sloga - dažniau, 3-4 kartus per dienų, praėjus po valgio valandai ar dviems.

Nosies praplovimui tinka tik silpnas druskos tirpalas. Stiklinėje karšto vandens ištirpinkite 0,5 šaukštelio druskos, palaukite, kol tirpalas atvės ir švirštu be adatos labai atsargiai, švelniai įšvirkškite tirpalo į vieną šnervę taip, kad jis ištekėtų per kitą šnervę. Iš pradžių šis procesas gali būti nemalonus bei gąsdinantis, tačiau išmokus teisingai atlikti procedūrą diskomforto nejausite. Jeigu praplovimo metu juntate perštėjimą, deginimą, badymą, reikėtų dar labiau atskiesti tirpalą.

Druskos vonia. Gulėjimas vonioje su druska pagerina kraujotaką, paspartina medžiagų apykaitą, padeda organizmui šalinti toksinus, valo poras, skatina ląsteles atsinaujinti, gydo spuogus, stangrina odą. Druskos vonia gali pagelbėti, jeigu vargina odos ligos, pavyzdžiui, egzema, žvynelinė. Šis gydymas mažina raumenų, sąnarių skausmus, padeda kenčiantiems nuo reumato.

Norint pasimėgauti vonia su druska reikėtų, visų pirma, švariai nusiprausti, įsitikinti, kad visų kūno dalių temperatūra yra vienoda (pavyzdžiui, nesušalusios rankos, pėdos), ant kūno nėra įbrėžimų, sužeidimų. Į vonią su šiltu vandeniu reikia įberti 300-400 g jūros druskos (jeigu ruošiama maža vonelė vaikui, tai pakaks 5-10 g), papildomai galima įlašinti porą lašų eterinio aliejaus.

Gydomojoje druskos vonioje galima gulėti 20-30 min. (mažiems vaikams - dvigubai trumpiau), kas antrą dieną. Profilaktinį, sveikatinantį kursą sudaro 10-15 procedūrų. Kursą kartoti galima ne anksčiau kaip po trijų mėnesių.

Druskos vonelė kojoms. Atgaivinę kojas po sunkios darbo dienos, alinančio fizinio darbo ar ilgo pasivaikščiojimo iškart pasijusite geriau! Druskos vonelė kojoms gelbsti ir nuo gausaus prakaitavimo.

Į vonelę su šiltu vandeniu įberkite saują druskos ir joje 10-15 min. pamirkykite pavargusias kojas. Jeigu kojos gausiai prakaituoja, tokioje vonelėje kojas mirkykite kiekvieną vakarą.

Haloterapija. Jau XIX a. buvo pastebėta, kad druskos kasyklų oras teigiamai veikia žmonių sveikatą. Metodas, kuomet sveikatinimo tikslais kvėpuojama druskos prisotintu oru, pavadintas haloterapija. Druskų kasyklose buvo įsteigtos gydyklos, o vietose, kur to padaryti nebuvo įmanoma, įkurti druskų kambariai. Druskų kambariuose palaikoma pastovi drėgmė, temperatūra ir druskų aerozolio koncentracija.

Buvimas druskingoje aplinkoje labai naudingas kenčiantiems nuo lėtinių plaučių ir kvėpavimo takų ligų, bronchinės astmos, alerginės slogos, sinusito, o taip pat sergantiems odos ligomis, pavyzdžiui, dermatitu, seborėja, akne, žvyneline. Kvėpavimas druskų kambario oru stiprina imunitetą, ramina, mažina nervinę įtampą, gerina miego kokybę.

Inhaliacijos. Ne kiekvienas turi galimybę apsilankyti druskų kambaryje ir „savo kailiu“ patirti haloterapijos naudą, tačiau namuose nesunku atlikti inhaliaciją su druska. Inhaliacijos su druska labai naudingos peršalus (ypač pajutus pirmuosius peršalimo simptomus), sloguojant, profilaktiškai, apsilankius vietoje, kur daug sergančių (pavyzdžiui, gydymo įstaigoje, viešajame transporte, prasidėjus peršalimo ligų sezonui).

Užvirkite 1 litrą vandens, suberkite 2 kupinus šaukštus druskos, minutėlę maišant pavirkite. Tirpalą supilkite į indą virš kurio patogu pasilenkti, galvą apgaubkite rankšluosčiu taip, kad jis nusvirtų aplink indą. Tokioje karštoje „palapinėje“ giliai pakvėpuokite druskos tirpalo garais.

Himalajų druskos lempos. Rausvoji Himalajų druska vertinama dėl subtilaus skonio ir išskirtinės cheminės sudėties - joje yra net 84 mikroelementai. Ji naudojama maistui, vonioms, inhaliacijoms, iš jos gaminamos orą švarinančios lempos.

Himalajų druskos lempos pasižymi higroskopinėmis savybėmis - jos absorbuoja ore esančią drėgmę drauge su visais nešvarumais, uždegus lempą ji įkaista ir vanduo išgarinamas į aplinką, tačiau nešvarumai lieka lempoje.

Šios lempos naudingos kenčiantiems nuo alergijų, kvėpavimo takų ligų, pervargstantiems, prastai miegantiems žmonėms. Jas vertėtų įjungti miegamajame, likus keletui valandų iki miego.

Druskos tirpalo kompresai. Druskos tirpalas - universali priemonė, kuri tinka ne tik sveikatos stiprinimui, bet ir sumušimų gydymui. Sumuštą vietą reikėtų, visų pirma, šaldyti, o susiformavusią mėlynę greičiau sumažinsite ir gijimą paspartinsite druskos tirpalo kompresu.

Stiklinėje karšto vandens ištirpinkite 2 šaukštus druskos, palaukite kol druskos tirpalas atvės. Druskos tirpale išmirkykite bintą, jį kelis kartus sulenkite, uždėkite ant sumuštos vietos, apriškite ir palaikykite apie valandą.

Sausos druskos kompresai. Gydymui naudojami ne tik drėgni, druskos tirpalo, bet ir sausi, druskos kristalų kompresai. Šildantys druskos kompresai labai naudingi peršalus, negalint atsikosėti.

Druską pakaitinkite keptuvėje, suberkite į drobinį maišelį ir uždėkite ant krūtinės. Žinoma, druska neturi deginti, tad maišelį su druska papildomai galite įvynioti į rankšluostį. Šiltai apsiklokite ir ramiai pagulėkite iki kol druska lėtai atšals.

Druska plaukams. Druska gali padėti ne tik susirgus, bet ir puoselėjant savo grožį. Ji veikia antibakteriškai, naikina grybelius ir gerina kraujotaką, tad yra tinkama naikinant pleiskanas.

100-150 g druskos sumaišykite su 5-6 šaukštais drungno vandens iki kol gausite košelę. Ją įtrinkite į švarių, drėgnų plaukų šaknis, palaukite 5 min. ir kruopščiai nuskalaukite vandeniu.
 

Susiję straipsniai

Nedarbo dienos ir ilgieji savaitgaliai 2024 metais

2024 m. džiaugsimės 11 su savaitgaliais nesutampančių šventinių (nedarbo) dienų ir net 6 ilgaisiais savaitgaliais.

Darbas mamoms iš namų – misija įmanoma? (Daugiau nei 60 idėjų, ką dirbti!)

Dirbančios mamos – dažniau taisyklė negu išimtis. Maždaug 3 iš 4-ių mamų dirba visą darbo dieną. Motinystę ir darbą suderinti – įmanoma.

„Vyriški“ ir „moteriški“ darbai: realios šeimų patirtys

Darbų skirstymas į „vyriškus“ ir „moteriškus“ šeimoje, atrodo, niekur nedingsta. Jeigu vyras kala vinis, remontuoja, tai moteris stovi prie viryklės.