Kaip išsirinkti sofą turint mažų vaikų? Kriterijai, apie kuriuos nepagalvojame (2)

Šeima sėdi ant naujos sofos New Africa | Shutterstock.com

Sofa – vienas esminių namų baldų. Jei turite mažų vaikų ir kaip tik nusprendėte keisti sofą, tobulo baldo paieškos gali nemenkai išvarginti.

Juk ant sofos neišvengiamai kažkas išsilies, pribirs trupinių (net jei namuose galioja griežtai taisyklė užkandžiauti tik prie stalo), o kur dar vaikų šokinėjimas, vartymasis ir kiti triukai.

Tėvus ypač erzina nuolat po svetainę išmėtytos pagalvėlės, jau pirmąją dieną nuplėštos ar nutrūkusios dekoratyvinės sagos, po valymo dėmėmis nusėti audiniai ir kt.

Taigi, kaip išvengti klaidų renkantis ir į ką atkreipti dėmesį ieškant tobulos sofos šeimai?

Sofa šeimai: koks dydis yra optimalus?

Visų pirma turėtumėte apskaičiuoti, kokio dydžio sofos jums reikėtų: atsižvelkite į svetainės dydį. Jei, jūsų nuomone, senoji sofa yra idealaus dydžio, naujoji taip pat turėtų būti panašių matmenų. Blogai, jei didelėje erdvėje statoma maža sofa, ir atvirkščiai.

Svarbus žingsnis – tikslią vietą, kur stovės sofa, pažymėti dažymo juosta arba iškloti laikraščiais. Ar sofa netrukdys atidaryti greta esančių baldų dureles ar stalčius? Įvertinkite, ar aplink sofą liks pakankamai vietos judėti.

Atkreipkite dėmesį!

Kuo arčiau sofos bus kiti baldai, tuo didesnė vaikų traumų tikimybė. Geriau mažesnė sofa nei per didelė. O susėsti šeima tikrai tilps: galite įsigyti sėdmaišių, paieškoti kitų sprendimų.

Sofos medžiagos

Odinė sofa vaikų turinčiai šeimai

Oda – viena patvariausių medžiagų, tačiau ekspertai nesutaria, ar tai tinkamiausia medžiaga namuose, kuriuose yra mažų vaikų ir augintinių. Ne visi odiniai baldai po ilgesnio eksploatavimo išsaugo gerą išvaizdą. Tad jei vis tik nuspręstumėte rinktis odinę sofą, atkreipkite dėmesį į pačią odą, nes sunku rasti kokybišką, pastaroji kainuoja brangiai.

Trumpai apžvelgsime odos rūšis. Anilininė oda – pati natūraliausia, neapdorota jokiais dažais, tad jautri įbrėžimams. Tad verčiau ieškokite pusiau anilininės arba pigmentinės odos, kuri apdorojama orientuojantis į kuo didesnį patvarumą. Taip pat atkreipkite dėmesį į aukščiausios kokybės odą, kuri laikoma patvaresne už skeltinę.

Tekstilinė sofa vaikų turinčiai šeimai

Daugiau šeimų renkasi tekstilines, o ne odines sofas. Sofų audiniams įprastai naudojami poliesteris (mikropluoštas), medvilnė, veliūras, linas, vilna ir specialiai kurti audinių mišiniai. Gaminant šiuolaikines sofas parenkami tankiai pinti, patvarūs, trinčiai atsparūs, lengvai prižiūrimi ir valomi audiniai. Idealu, jei sofos audinys bus atsparus blukimui, pelėsiui ir nesugeriantis skysčių. Aukščiausios kokybės audinius užteks pavalyti šluoste, pavyzdžiui, mikropluošto. Baldų audiniai pagal savybes skirstomi į kelias grupes, testuojami specialiais testais (pavyzdžiui, Martindeilo). Tad rinkitės aukščiausios kategorijos baldinį audinį.

Patarimas

Puiku, jei sofos užvalkalai yra nusegami ir juos galima skalbti.

Jautriems, trapiems audiniams – griežtas NE

Aksomas ar šilkas atrodo tikrai gražiai, tačiau vaikų turinčioms šeimoms šie audiniai netiks, nebent jie būtų specialiai apdirbti ir pritaikyti, tad tvirtesni ir atsparesni negu įprastai. 

Kokios konstrukcijos sofos yra patvariausios?

Konstrukcija lemia sofos patvarumą ir ilgaamžiškumą, nuo jos labai priklauso ir sofos kaina.

 1. Kietmedžio konstrukcija. Idealu, jei sofos konstrukcija pagaminta iš kietmedžio (pavyzdžiui, ąžuolo). Kietmedžio rėmai yra patvariausi. Vaikai vis tiek ant sofos norės atlikti gimnastikos triukus: to neišvengsite.
 2. Medienos drožlių plokščių (MDF) ir plastiko konstrukcijos. Šios yra mažiau patvarios, tačiau, kita vertus, lengvesnės, tad sofos – lengviau perstumiamos, pernešamos, puikiai tinka vaikų ar darbo-svečių kambariuose.
 3. Kitos konstrukcijos. Kiek geresnis pasirinkimas už MDF ir plastiką – baldinė fanera, dirbtinis kietmedis ar medienos masyvas.

Beje, ne visi gamintojai pateikia informaciją apie sofų konstrukcijas. Kartais šios informacijos tenka ieškoti gamintojo specifikacijose.

Verta atkreipti dėmesį, kad konstrukcijos patvarumą dažnai lemia ir sofos kilmės šalis: pavyzdžiui, Lietuvoje, Vakarų Europoje gamintų sofų konstrukcijos dažniausiai yra patvaresnės nei gamintų Lenkijoje ar Kinijoje.

Kokios spalvos sofa tinkamiausia šeimoms?

Daugelis tėvų bus įsitikinę, kad geriau rinktis tamsesnę sofą, tačiau baldų pardavėjai, interjero dizaineriai suskumba išsklaidyti šią iliuziją ir pataria rinktis nei pernelyg šviesių, nei per tamsių atspalvių sofas, nes ant jų mažiausiai pastebimos dėmės.

Kokios spalvos tinka? Smėlinė, rusva, žalsva, melsva, pilkšva ir kitos pastelinės ir žemės spalvos.

Kokios spalvos netinka? Ant juodų, tamsiai pilkų ar mėlynų sofų ypač gerai matosi pieno dėmės, šunų plaukai ir kt. Nekoks pasirinkimas – balta, pieno atspalvio, šviesi rožinė ir panašios spalvos.

Taip pat skaitykite:

Kokio dizaino sofą rinktis šeimoms?

Realiai galite rinktis bet kokio dizaino sofą. Neblogas pasirinkimas – modulinė sofa iš atskirų dalių: ją kaskart galėsite sustatyti vis kitaip.

Vienas esminių klausimų – pastatoma sofa ant sofa su kojelėmis? Jei rinksitės sofą su kojelėmis, būkite nusiteikę, kad nuolat iš apačios teks traukti vaikų žaislus ir kitus daiktus, po sofa kaupsis dulkės. Kita vertus, jei turite siurblį-robotą, jis išvalys erdvę po sofa.

Ar sofą šeimai įmanoma išsirinkti internetu?

Gal užkietėję pirkėjai internetu ir nusivils, tačiau sofa – vienas iš tų baldų, kurį prieš perkant būtina išbandyti. Daugelis elektroninių parduotuvių turi fizinius salonus, į kuriuos galima užeiti ir įsitikinti, ar pasirinkta sofa yra patogi. Patogumas – esminis kriterijus, kurį reikia įvertinti renkantis sofą. Tik pasėdėję ant sofos galėsite įvertinti ir pačią konstrukciją: siūbavimas, nestabilumas yra prastos konstrukcijos požymis.

Mama Aistė pasakoja:

„Internetu išsirinkome labai gražią sofą ant kojelių. Tačiau, norėdami „užtvirtinti“ savo pasirinkimą, nuvykome ir į didžiulį baldų sandėlį Kaune. Jame buvo bent kelios dešimtys sofų ir minkštųjų kampų. Ant nemažos jų dalies ir prisėdome. Ir tikrai nustebome: pasirinktoji sofa buvo kieta lyg akmuo. O išties patogių sofų buvo gal 5–10 proc. Atmetus visokius, mūsų nuomone, keistus variantus (kai L formos sofos kampe yra tarpas) pasirinkimas sumažėjo iki minimalaus.“

Taigi, sofos pirkimas internetu prilygsta katės maiše įsigijimui: verčiau nedarykite šios klaidos.

O komentaruose kviečiame dalytis, ar jūsų šeima liko patenkinta įsigyta sofa?

Susiję straipsniai

Kaip drėkinti namų orą be drėkintuvo?

Šildymo sezono metu namuose pastebimai nukrenta drėgmės lygis. Sausas oras kenkia odai, gali tapti alergijų, astmos, sinusito priežastimi.

Kaip vaikams išrinkti žaidimų aikštelę?

Žaidimų aikštelės padeda vaikams būti fiziškai aktyviems ir mėgautis turiningu laisvalaikiu: jie gali bėgioti, šokinėti, laipioti, suptis ir t. t.

15 blogų namų ruošos įpročių: ar nepakenksite šeimos sveikatai?

Tvarką namuose, ypač turint mažų vaikų, palaikyti gana sudėtinga, ir dėl to niekas nesiginčija. Tačiau yra nemažai su namų ruoša susijusių pavojų.

Naujausi komentarai

 1. Ssvajone prieš 1 m.

  Sveiki, turim pieno - kreminės spalvos natūralios odos sofą. Iškart šuo ir žmonės su džinsų sagutėmis įdrėskė sofą. Po 5 metų išplyšo susiuvimo siūlė nuo vaikų šokinėjimo ant sofos, nuo tamsių džinsų visada nusidažo sėdima vieta, tenka dengti užtiesimą. Valant tik vandenuku nenusivalo, panaudojant priemones cif arba ūkinį muilą, puikiai išvalo, bet po kiek laiko pradeda šerpetoti, nusišerpetoja kaip žmogaus oda ir vėl lieka lygi. Šiuo metu naudoju odai skirtą ekologišką purškiklį, kurį užtenka palikti 5min ir švelniai nuvalyti ir nėra kvapo tinka alergiškiems, tačiau valyti reikia dažnai, 3 vaikai šokinėja ir bėgioja kasdien. Sofa ant kojelių ir didelė, bet nepalenda nei šepetys, nei siurblys, tad tenka stumdyt arba pakelti ir skubiai valyti, nes sunki. Tad dabar ieškom naujos, lengvai prižiūrimos ir be kojelių.🙂

 2. tevudarzelis
  tevudarzelis prieš 1 m.

  Nuoširdi padėka Jums, kad radote laiko ir pasidalijote savo šeimos patirtimi. Tikime, kad ši patirtis ir patarimai bus naudingi visoms šeimoms. Ačiū!