Mikropluošto šluostės: švara be cheminių priemonių? (5)

Mikropluošto šluostės – ekologiškesnis namų valymo būdas FotoDuets | Shutterstock.com

Ieškantiems ekologiškesnių būdų namams valyti vertėtų išbandyti mikropluošto šluostes. Jas naudojant visiškai užtenka vandens ir ūkinio muilo, o su specialiomis šluostėmis nuvalyti paviršiai ilgiau išlieka švarūs.

Mikropluoštas (mikrofibra) – sintetinis audinys, sudarytas iš poliesterio ir poliamido. Šluosčių gamyboje gali būti naudojamas 100 proc. poliesteris. Mikropluošto siūleliai net 100 kartų plonesni net ir už žmogaus plauką, o šluostėms skirtas mikropluoštas specialia technologija suskaidomas.

Mikropluošto šluosčių privalumai

 • Dėl specialios technologijos audinys turi savybę pritraukti net ir mažiausias nešvarumų daleles.
 • Mikropluošto audinys gali sugerti net iki 7 kartų daugiau drėgmės, nei sveria pats.
 • Šluostės – higieniškos, efektyviai šalina net iki 99 proc. bakterijų.
 • Labai švelnios, todėl nebraižo paviršių.
 • Leidžia valyti paviršius nenaudojant cheminių priemonių.

Mikropluošto šluosčių trūkumai

 • Jeigu oda jautri, jomis valyti reikėtų dėvint pištines, mat gali pažeisti, sausinti odą.
 • Nereikėtų leisti jomis valyti vaikams – net su pirštinėmis, mat jautrią vaikų odą gali ypač sudirginti.
 • Aplinka teršiama mikroplastiku – šluostes skalbiant, mikroplastikas patenka į aplinką per vandentiekį, todėl jas skalbti reikėtų tik tada, kai būtina.

Mikropluošto šluosčių rūšys ir naudojimo būdai

 • Universalios šluostės tinka beveik visiems paviršiams valyti.
 • Šluosčių dulkėms valyti audinys pasižymi elektrostatinėmis savybėmis. Dažniausiai vienos šluosčių pusės plaukeliai yra ilgesni, geriau pritraukia dulkes, kita pusė skirta paviršiams poliruoti.
 • Šluostės, skirtos plovimui, – itin minkštos, tinkamos plauti net ir itin trapius indus.
 • Sausinimo šluostės ypač gerai sugeria drėgmę. Jos tinka indams, šlapiuoju būdu valytiems paviršiams nusausinti.
 • Šluostės langams valyti leidžia nuvalyti langus nenaudojant papildomų cheminių valiklių. Jas galima naudoti ir sausas, ir sudrėkintas. Vienas didžiausių privalumų – mikropluošto šluostės, skirtos langams, valant nepalieka žymių.
 • Šluostės ekranams, akiniams valyti pašalina dulkes, nešvarumus ir riebalus.

Mikropluošto šluosčių priežiūra

Norint, kad šluostės tarnautų kuo ilgiau, ypač svarbu jas tinkamai prižiūrėti:

 • geriausia mikropluošto šluostes skalbti atskirai nuo medvilninių skalbinių;
 • skalbimo temperatūra – iki 60 °C;
 • skalbiant šluostes nereikėtų naudoti skalbinių baliklių ir minkštiklių – mikropluoštas gali netekti savybių;
 • šluosčių negalima džiovinti ant radiatorių ir lyginti. Geriausia palikti jas džiūti natūraliai.

Kiek vidutiniškai laiko tarnauja mikropluošto šluostės? Viename tyrime buvo nustatyta, kad jų efektyvumas sumažėjo vidutiniškai po 150 skalbimų, tačiau net ir tuomet jos valė efektyviau nei vos pradėjus naudoti.

Susiję straipsniai

Kaip drėkinti namų orą be drėkintuvo?

Šildymo sezono metu namuose pastebimai nukrenta drėgmės lygis. Sausas oras kenkia odai, gali tapti alergijų, astmos, sinusito priežastimi.

Kaip vaikams išrinkti žaidimų aikštelę?

Žaidimų aikštelės padeda vaikams būti fiziškai aktyviems ir mėgautis turiningu laisvalaikiu: jie gali bėgioti, šokinėti, laipioti, suptis ir t. t.

Kaip išsirinkti sofą turint mažų vaikų? Kriterijai, apie kuriuos nepagalvojame

Sofa – vienas esminių namų baldų. Jei turite mažų vaikų ir kaip tik nusprendėte keisti sofą, tobulo baldo paieškos gali nemenkai išvarginti.

Naujausi komentarai

 1. Pikta širšė
  Pikta širšė prieš 2 m.

  Visiškas šlamštas, tik išreklamuotas. Profesionaliose parduotuvėse, kurios prekiauja valymo priemonėmis, galima rast daaug veiksmingesnių skuduriukų ir už kartais mažesnę kainą. Išbandžiau šiuos reklamuojamus visus, pati, už savo pinigus. Nebūkit tokie naivūs, nepasimaukit ant reklamos, nueikit pasigooglinę kur prekiauja profsionalams skirtomis prekėmis, rasit visko ir už gerą kainą. 🙏

 2. Everlyn
  Everlyn prieš 2 m.

  Man taip pat nepasiteisinęs dalykas. Ne tik, kad nepatogu valyti, bet ir nėra žadamo efekto. Tokį pat "švaros" lygį galima pasiekt pabraukus paprastu skuduru. Gal kažkam tiek ir užtenka. O kainos kokios. Baisu.

 3. Pikta širšė
  Pikta širšė prieš 2 m.

  Nenoriu užsiimti reklama, nesu niekaip susijusi su minima įmone, tiesiog mėgstu švarą ir tvarką bei domiuosi priemonėmis. Rekomenduoju nuvažiuot į Manjana parduotuvę- ten tokių skudurėlių stiklams ar paviršiams yra, kurie tikrai stebina kokybe, o ir kaina eurais, ne dešimtimis už škurlį Susipirkau visus tuos kurie minimi čia reklamoj, išleidau beveik 200€ ir gėda pačiai prieš save, nes net rezultato jie tikrai neduoda. Va spec pardėj skudurėliai pirkti tikrai valo geriau už paprastą, pabandykit pasidomėt. Dar kart sakau- niekaip su valymo verslu nesu susijus, tiesiog nuoširdi rekomendacija 🌷

 4. User has not uploaded an avatar
  Pirkeja prieš 5 mėn.

  Aš irgi už profesionalų produktus, kurie kainuoja pigiau, o valo puikiai! Mano atradimas mikropluošto šluostės Vileda PVA micro, pigiau nei Manjana radau higienaverslui.lt , man asmeniškai kokybė, kaina - geriausia!

 5. AkVilke
  AkVilke prieš 5 mėn.

  Man tai tos mikropluošto šluostės - atradimas. Labai gerai valo, nepalyginsi su kokiu paprastu skuduriuku. Nežinau iš kur jūs ten kažkokias brangias randat. Aš berods apie £10 mokėjau už rinkinį su 7 šluostėm 🤔