Dulkių siurblys-robotas: kaip išsirinkti tinkamiausią? (10)

Dulkių siurblys-robotas siurbia grindis Partnerių nuotr.

Jeigu indus plauna indaplovė, o drabužių švara rūpinasi skalbyklė, ko gero, pats metas leisti kažkam pasirūpinti ir jūsų grindimis. Kaip išsirinkti geriausią siurblį-robotą?

Į ką atsižvelgti, renkantis kokybišką siurblį-robotą?

Valymo režimai

Daugiafunkcis režimas – ypač patogus tokiame prietaise. Itin kokybiškas ir visiškai jūsų šeimos poreikius atitinkantis dulkių siurblys-robotas turėtų turėti tris valymo režimus. Kad, atsižvelgdami į grindų tipą ir valymo poreikį, galėtumėte pasirinkti: siurbti, plauti ar vienu metu vykdyti abi funkcijas.

Nuotolinio valdymo funkcija

Jei ieškote tikrai kokybiško dulkių siurblio-roboto, atkreipkite dėmesį, ar galėsite jį valdyti ir programuoti nuotoliniu būdu. Siurblio-roboto valdymas telefonu ar planšete, per programėlę, leis sutaupyti dar daugiau laiko ir rūpinimąsi grindimis padarys kur kas patogesnį.

Navigacijos sistema

Dulkių siurblys-robotas, kuris geba sudaryti patalpų žemėlapį, visus namus valys greičiau ir sistemiškiau: pro tam tikrą namų vietą važiuodamas vieną kartą, užtikrins maksimalius valymo rezultatus per trumpesnį laiką, nes nereikės kartoti valymo kelio. Tokie siurbliai geba apimti itin didelį valymo plotą.

Dulkių siurblys-robotas, neturintis žemėlapio sudarymo funkcijos, parankiausias mažų, iki 90 kv. m patalpų savininkams: jis riboja valymo plotą ir per tą pačią vietą gali važiuoti net iki 6 kartų.

Jutiklių skaičius

Dulkių siurblys-robotas XiaomiPartnerių nuotr. Dulkių siurblys-robotas „Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro“

Orientuotis erdvėje, apgalvotai planuoti maršrutą ir atpažinti namų planą dulkių siurbliui-robotui padeda jutikliai. Jutikliai leidžia prietaisui sklandžiau judėti paviršiais. Kuo daugiau jutiklių – tuo geriau.

Siurbimo galia

Kam naudosite dulkių siurblį-robotą: kilimams ir kiliminėms dangoms ar kietosioms grindims valyti? Kokie jūsų poreikiai?

Rinkitės galingesnį dulkių siurblį, jei jūsų namuose didžiausią grindų plotą užkloję kilimai ar „plaukuotos“ dangos arba norite, kad grindų švaros kokybė būtų preciziška, pavyzdžiui, pageidaujate, kad siurblys susiurbtų ne tik dulkes, bet ir trupinius ar pabirusias kruopas.

Tik kietosioms grindims valyti galite rinktis ir ne tokį galingą prietaisą.

Valymo filtras

Dažniausiai tokiuose siurbliuose sumontuoti standartiniai arba HEPA filtrai, rečiau – abu viename prietaise.

Pasirinkę dulkių siurblį-robotą su plaunamu HEPA filtru, užtikrinsite švaresnį namų orą: toks siurblys bus saugus ir alergiškiems, itin jautriems žmonėms. Be to, jo nereikės nuolat keisti nauju.

Standartiniai filtrai laidesni: siurbiant į namų aplinką patenka įvairių mikrodalelių. Be to, jie ne tokie ilgalaikiai.

Šiukšlių ir (arba) vandens talpyklos dydis

Didesnė talpykla – didesnis išsiurbiamas plotas. Pasirinkę dulkių siurblį-robotą su didesne dulkių ir (arba) vandens talpykla, vienu ypu išsiurbsite (ir išplausite) bene visą namų erdvę. 

Didesnė talpykla pravers ir tuomet, jei ketinate siurbti kilimus, kilimines dangas ar, pavyzdžiui, naminių gyvūnų plaukus.

Naujausi siurblių-robotų modeliai kompektacijoje turi ir didesnės talpos išorines šiukšliadėžes. Prie jos privažiavęs robotas „atiduoda“ susiurbtas šiukšles, tad jums tereikės maždaug kartą per mėnesį išvalyti išorinę šiukšliadėžę ir tik retkarčiais pravalyti patį siurblį.

Įkrauto siurblio darbo laikas

Kiek laiko gali siurbti visiškai įkrautas dulkių siurblys-robotas? Tai priklauso nuo baterijos ir jos talpos. Baterijos talpa ypač aktuali, jei siurblį dažnai ketinate programuoti automatiškai, kad užtikrintumėte, jog būtų tinkamai išvalytas norimo dydžio namų plotas.

Pavyzdžiui, 3200 mAh talpos baterija, ją visiškai įkrovus, užtikrins apie 110 min. valymo trukmę: per tiek laiko bus paprasta pasirūpinti net iki 180 kv. m namų erdve. Tokie dulkių siurblio-roboto parametrai laikytini pakankamai optimaliais.

Įveikiamų kliūčių aukštis

Ko gero, jūsų namuose tikrai yra tam tikrų kliūčių – kilimų, slenksčių, nelygumų? Tuomet jums reikia „peršokti“ šias kliūtis gebančio dulkių siurblio-roboto.

Atkreipkite dėmesį į važiuoklę: jei ji lanksti, geba įveikti, pavyzdžiui, iki 2 cm kliūtis, tokiu dulkių siurbliu-robotu galite visiškai pasitikėti.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 2 mėn.

  Milena00 parašė:
  Turiu roborock s5, super pagalbinikas namuose😏

  Pas mus be kameros, nuo s 6 versijos eina su kamera, galima nuotoliniu budu stebeti kas vyksta namuose😉

 2. Magija6
  Magija6 prieš 2 mėn.

  O gal turite siurblį robotą ir kilimų namuose? Pas mus daugiau kilimų negu grindų ir galvoju, kurį tokiu atveju geriau įsigyti 🤔

 3. ŠurumBurum
  ŠurumBurum prieš 2 mėn.

  Magija6 parašė:
  O gal turite siurblį robotą ir kilimų namuose? Pas mus daugiau kilimų negu grindų ir galvoju, kurį tokiu atveju geriau įsigyti 🤔

  Turim 4 kilimus. 1 iš jų - ilgo plauko 🙂 Išsiurbia labai gerai 👍 Pirmus kartus irgi nesitikėjau iš kur pas jį taip greit dulkių indukas prisikaupia... 😁 Siurbdavom kilimus, grindis gi. Bet pasirodo robotas ne iš kelmo spirtas ir atrado kur dar pašvarinti 🙈💪

 4. Magija6
  Magija6 prieš 2 mėn.

  ŠurumBurum parašė:
  Turim 4 kilimus. 1 iš jų - ilgo plauko 🙂 Išsiurbia labai gerai 👍 Pirmus kartus irgi nesitikėjau iš kur pas jį taip greit dulkių indukas prisikaupia... 😁 Siurbdavom …

  Ačiū už atsakymą! Reikės pasižiūrėti 🙂

 5. vysnyte
  vysnyte prieš 1 mėn.

  Gal dar kas nors pasidalins rekomendacijomis? 🙂🤔🙈