Dulkių siurblys-robotas: kaip išsirinkti tinkamiausią? (21)

Dulkių siurblys-robotas siurbia grindis Partnerių nuotr.

Jeigu indus plauna indaplovė, o drabužių švara rūpinasi skalbyklė, ko gero, pats metas leisti kažkam pasirūpinti ir jūsų grindimis. Kaip išsirinkti geriausią siurblį-robotą?

Į ką atsižvelgti, renkantis kokybišką siurblį-robotą?

Valymo režimai

Daugiafunkcis režimas – ypač patogus tokiame prietaise. Itin kokybiškas ir visiškai jūsų šeimos poreikius atitinkantis dulkių siurblys-robotas turėtų turėti tris valymo režimus. Kad, atsižvelgdami į grindų tipą ir valymo poreikį, galėtumėte pasirinkti: siurbti, plauti ar vienu metu vykdyti abi funkcijas.

Nuotolinio valdymo funkcija

Jei ieškote tikrai kokybiško dulkių siurblio-roboto, atkreipkite dėmesį, ar galėsite jį valdyti ir programuoti nuotoliniu būdu. Siurblio-roboto valdymas telefonu ar planšete, per programėlę, leis sutaupyti dar daugiau laiko ir rūpinimąsi grindimis padarys kur kas patogesnį.

Navigacijos sistema

Dulkių siurblys-robotas, kuris geba sudaryti patalpų žemėlapį, visus namus valys greičiau ir sistemiškiau: pro tam tikrą namų vietą važiuodamas vieną kartą, užtikrins maksimalius valymo rezultatus per trumpesnį laiką, nes nereikės kartoti valymo kelio. Tokie siurbliai geba apimti itin didelį valymo plotą.

Dulkių siurblys-robotas, neturintis žemėlapio sudarymo funkcijos, parankiausias mažų, iki 90 kv. m patalpų savininkams: jis riboja valymo plotą ir per tą pačią vietą gali važiuoti net iki 6 kartų.

Jutiklių skaičius

Dulkių siurblys-robotas XiaomiPartnerių nuotr. Dulkių siurblys-robotas „Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro“

Orientuotis erdvėje, apgalvotai planuoti maršrutą ir atpažinti namų planą dulkių siurbliui-robotui padeda jutikliai. Jutikliai leidžia prietaisui sklandžiau judėti paviršiais. Kuo daugiau jutiklių – tuo geriau.

Siurbimo galia

Kam naudosite dulkių siurblį-robotą: kilimams ir kiliminėms dangoms ar kietosioms grindims valyti? Kokie jūsų poreikiai?

Rinkitės galingesnį dulkių siurblį, jei jūsų namuose didžiausią grindų plotą užkloję kilimai ar „plaukuotos“ dangos arba norite, kad grindų švaros kokybė būtų preciziška, pavyzdžiui, pageidaujate, kad siurblys susiurbtų ne tik dulkes, bet ir trupinius ar pabirusias kruopas.

Tik kietosioms grindims valyti galite rinktis ir ne tokį galingą prietaisą.

Valymo filtras

Dažniausiai tokiuose siurbliuose sumontuoti standartiniai arba HEPA filtrai, rečiau – abu viename prietaise.

Pasirinkę dulkių siurblį-robotą su plaunamu HEPA filtru, užtikrinsite švaresnį namų orą: toks siurblys bus saugus ir alergiškiems, itin jautriems žmonėms. Be to, jo nereikės nuolat keisti nauju.

Standartiniai filtrai laidesni: siurbiant į namų aplinką patenka įvairių mikrodalelių. Be to, jie ne tokie ilgalaikiai.

Šiukšlių ir (arba) vandens talpyklos dydis

Didesnė talpykla – didesnis išsiurbiamas plotas. Pasirinkę dulkių siurblį-robotą su didesne dulkių ir (arba) vandens talpykla, vienu ypu išsiurbsite (ir išplausite) bene visą namų erdvę. 

Didesnė talpykla pravers ir tuomet, jei ketinate siurbti kilimus, kilimines dangas ar, pavyzdžiui, naminių gyvūnų plaukus.

Naujausi siurblių-robotų modeliai kompektacijoje turi ir didesnės talpos išorines šiukšliadėžes. Prie jos privažiavęs robotas „atiduoda“ susiurbtas šiukšles, tad jums tereikės maždaug kartą per mėnesį išvalyti išorinę šiukšliadėžę ir tik retkarčiais pravalyti patį siurblį.

Įkrauto siurblio darbo laikas

Kiek laiko gali siurbti visiškai įkrautas dulkių siurblys-robotas? Tai priklauso nuo baterijos ir jos talpos. Baterijos talpa ypač aktuali, jei siurblį dažnai ketinate programuoti automatiškai, kad užtikrintumėte, jog būtų tinkamai išvalytas norimo dydžio namų plotas.

Pavyzdžiui, 3200 mAh talpos baterija, ją visiškai įkrovus, užtikrins apie 110 min. valymo trukmę: per tiek laiko bus paprasta pasirūpinti net iki 180 kv. m namų erdve. Tokie dulkių siurblio-roboto parametrai laikytini pakankamai optimaliais.

Įveikiamų kliūčių aukštis

Ko gero, jūsų namuose tikrai yra tam tikrų kliūčių – kilimų, slenksčių, nelygumų? Tuomet jums reikia „peršokti“ šias kliūtis gebančio dulkių siurblio-roboto.

Atkreipkite dėmesį į važiuoklę: jei ji lanksti, geba įveikti, pavyzdžiui, iki 2 cm kliūtis, tokiu dulkių siurbliu-robotu galite visiškai pasitikėti.

Susiję straipsniai

TD naktinis režimas: kaip jį įjungti?

Naktinis arba tamsusis režimas (angl. dark mode) yra tamsiajam paros metui pritaikytas išmaniųjų įrenginių režimas, kuris nutamsina šviesų foną.

Sužinokite 5 būdus, kaip technologijos pasitarnauja tėvams ir vaikams

Išmaniosios technologijos išplėtė namų funkcionalumą. Daugeliui tai – galimybė patenkinti poreikius, optimizuoti darbus.

Išmanieji namai: mitai ir tiesa

Vieniems, pagalvojus apie išmaniuosius namus, prieš akis iškyla namų prabanga. Kitiems – beprotiškai aukštos kainos. Treti mato nuolatines problemas.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Baklazanas96 prieš 2 sav.

  Dangyra parašė:
  Sveiki! Gal kas naudojate /naudojote Xiaomi Roidmi Eva robotuką? Kokie atsiliepimai? Yra 2a, 200kv.m., vaikas ir katinas, kilimų nėra. Norėtųsi turėti "pagalbininką…

  Sveiki, turim jau pora menesiu si siurbli, visai patenkinti, tik yra keli niuansai - labai svarbu issisaugoti zemelapi ir kiekviena karta pridejus kokiu apribojimu / sienu ji dar karta uzsaugoti, nes jau kelis kartus buvo pametes zemelapi ir pradedavo is naujo susidarineti. Bet jei zemelapi turejot issaugota, tai galima per nustatymus ji atsistatyti pora paspaudimu. Bet pas mus galimai si problema su zemelapiais yra del stoteles vietos, nes esame pasistate stotele i kampa prie lango ir galimai robotui trukdo kuomet buna uztrauktos uzuolaidos. Kitas dalykas - labai garsiai istraukineja dulkes is siurblio i stotele, bet trunka iki 15 sekundziu ir galima nusistatyti kas kiek siurbimu istraukti dulkes. Bet velgi, nesam tureje kito siurblio su stotele (tik be stoteles), tai negalim palyginti ar kiti tyliau istraukineja dulkes i stotele 😊

 2. Dangyra
  Dangyra prieš 2 sav.

  Baklazanas96 parašė:
  Sveiki, turim jau pora menesiu si siurbli, visai patenkinti, tik yra keli niuansai - labai svarbu issisaugoti zemelapi ir kiekviena karta pridejus kokiu apribojimu …

  Dėkui už išsamų komentarą! O kaip plauna? Ar išvalo kažką ar daugiau ištepa? Ar neverta permokėti už plovimo funkciją?

  Skaičiau gerų atsiliepimų apie plaunant į Roborock s8 Ultra, bet jo kaina dvigubai didesnė, tai kažkaip "kandžiojasi". Gaila, kad nėra galimybės plaunančių robotų išsinuomoti kelioms dienoms pabandymui.

 3. User has not uploaded an avatar
  Baklazanas96 prieš 2 sav.

  Dangyra parašė:
  Dėkui už išsamų komentarą! O kaip plauna? Ar išvalo kažką ar daugiau ištepa? Ar neverta permokėti už plovimo funkciją?

  Pridziuvusiu demiu pilnai neisplauna, bet siaip plauna pakankamai gerai 😊 Kuo sitas siurblys mum labiau patinka, kad sluostes sukasi ir daugiau patrina grindis. Turejom patirties su robotu, kuris tiesiog pravaziuoja su nesisukancia vientisa sluoste (kaip pridetoj nuotraukoj), tai ratukai sluostes tikrai geriau 😊 Dar galima nusistatyt ar norisi sausesnio, ar slapesnio plovimo.

  O kalbant apie nuoma, tai topocentras nuomoja kazka, galit pabandyt pasiziuret 😊 https://www.dalinuosi.lt/all-items/all-cities/topo-centras?order=dayprice&q=siurblys+robotas&page=2

 4. Dangyra
  Dangyra prieš 2 sav.

  Baklazanas96 parašė:
  Pridziuvusiu demiu pilnai neisplauna, bet siaip plauna pakankamai gerai 😊 Kuo sitas siurblys mum labiau patinka, kad sluostes sukasi ir daugiau patrina grindis. Tur…

  Kaip tik Topocentro viename salone Vilniuje ir teiravausi dėl nuomos galimybės. Sakė, plaunančių neturi. Arba turėjo kažkokį vieną senesnį modelį, tai jo net nesiūlė, nes visai kitaip veikia lyginant su naujesniais. Tai teks, matyt, pagal atsiliepimus/ rekomendacijas išsirinkti ir nusipirkti.

  Nors langus valdančio robotuko nuoma labai pasiteisino - supratau, kad toks daiktas man nereikalingas 😊

 5. Naminė
  Naminė prieš 2 sav.

  Dangyra parašė:
  Sveiki! Gal kas naudojate /naudojote Xiaomi Roidmi Eva robotuką? Kokie atsiliepimai? Yra 2a, 200kv.m., vaikas ir katinas, kilimų nėra. Norėtųsi turėti "pagalbininką…

  Mes irgi turim šį robotą. Pirmam aukšte labai patogus (turim ilgaplaukį šunį, tai pūkus surenka, tačiau didesnius kuokštus reikia paimt rankiniu būdu :D) antram aukšte užstatom tik siurbimui, be plovimo. Tingim stotelę nešiot o šiaip tai patenkinti esam su vyru labai 😊 irgi pritariu, kad besisukančios šluostės geriau išsplauna grindis 😊 tik iškart turėkite galvoje kad reikės karts nuo karto pakeisti šluostes, siurblio surinkėją.. ali tokie dalykai daug nekainuoja 😊 Lietuvoje originalių dalių nepardavinėja jau
  Turint gyvūnų vis tiek reikės karts nuo karto plaukus rankiniu būdu išimt, nes įsisuka ir ratukus, bet čia mažmožis