Kaip nustatyti biologinį odos amžių?

Tikriausiai esi ne kartą girdėjusi, kad visai nesvarbu, kiek tau iš tikrųjų metų. Kur kas svarbiau, kaip tu jautiesi. Tai - tikra tiesa, juk kai kurios 70-metės močiutės sukasi kaip vijurkai, o kitos, deja, sulaukusios tokio paties amžiaus, vos juda pasiremdamos lazdele. Tas pats galioja ir gerokai jaunesniems žmonėms: vieni per greitai susensta, o kiti tuo tarpu jaučiasi ne pagal amžių jauni. Taigi nieko nuostabaus, jog ir žmogaus oda sensta neatsižvelgiant į tikruosius metus.

Kaip nustatyti odos biologinį amžių?

Nusistatyti savo odos biologinį amžių galima specialiais tyrimais, tačiau mes siūlome tau išbandyti kur kas paprastesnį metodą – amerikiečių gerontologo Ryano Wolfordo sugalvotą testą. Pasiimk laikrodį (jis būtinas), nykščiu ir rodomuoju pirštu stipriai sugnybk odą išorinėje riešo pusėje, palaikyk penkias sekundes (jokiu būdu neskaičiuok mintyse – žiūrėk į laikrodį) ir tuomet atleisk. Tavo užduotis – stebėti, per kiek laiko pabalusi oda atgaus savo tikrąją spalvą.

Testo rezultatai:

  • 5 sekundės – biologinis odos amžius 30 metų;
  • 8 sekundės – biologinis odos amžius 40 metų;
  • 10 sekundžių – biologinis odos amžius 50 metų.

Rūpintis savo oda reikėtų atsižvelgiant ne į kalendorinius metus, bet būtent į biologinį odos amžių. Tuomet rezultatai bus kas efektyvesni.


Kaip rūpintis oda, kurios biologinis amžius – 30 metų


Pagrindinė tokio amžiaus odos priežiūros taisyklė – gausus drėkinimas. Tokio amžiaus oda dar pakankamai elastinga, tačiau tai nereiškia, kad jos nereikia stangrinti. Rinkis kremus, kurie gerai drėkintų, tačiau savo sudėtyje turėtų stangrinamąjį poveikį turinčių ir ląstelių atsinaujinimą skatinančių medžiagų. Nepamiršk, kad drėkinimas turėtų vykti tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Kreme esanti haliurono rūgštis gerai įsiskverbia ir drėkina giluminius odos sluoksnius, o pavyzdžiui kokoso aliejaus drėkina tik paviršinį sluoksnį. Šiltuoju metų laiku odos paviršiui gali reikėti papildomos pagalbos, taigi kasdienai patariama naudoti purškiamus drėkiklius su apsauginiu UV filtru.

Nepamiršk, kad jau metas pasirūpinti ir mimikos raukšlelėmis, kurios susidaro aplink akis bei lūpas. Šių sričių priežiūrai gali rinktis stangrinamojo poveikio paakių kremą. Tačiau būtinai peržiūrėk kremo sudėtį, kad jis neturėtų odą šviesinančio poveikio. Odelė aplink akis labai plona ir jautri, o šviesinantieji kremų ingredientai odelę dar labiau suplonina.Kaip rūpintis oda, kurios biologinis amžius – 40 metų

Tokiame amžiuje jau pasirodo pirmosios ryškesnės (ne tik smulkios mimikos) raukšlės, kurių kiekį ir svarbiausia – gyli nulemia tiek genetika, su kuria nepakovosi, tiek gyvenimo būdas. Taigi jeigu anksčiau pagrindinis dėmesys buvo sutelktas į odos drėkinimą, dabar atėjo metas susirūpinti odos stangrinimu. Šio amžiaus odai patartina rinktis kremus, kurių sudėtyje yra retinolio, kolageno, salicilo rūgšties ir kofermento Q10. Visos šios medžiagos ne tik palaiko odos elastingumą ir padeda ląstelėms atsinaujinti, bet ir  lygina odos spalvą, o tai labai svarbu, nes tokio amžiaus odoje pradeda ryškėti pigmentinės dėmelės.

Odą pašviesinti padeda vitaminas C. Taigi jeigu tavo oda ima pilkėti ir praranda skaidrumą – rinkis stangrinamuosius kremus būtent su šiuo komponentu. Dar viena tokio amžiaus odos problema – ryškėjantys kapiliarai. Šiuo atveju patariama pasikonsultuoti su kosmetologu, tačiau raudonį slopinantys kremai taip pat nepakenks. Tiesa, iš jų stebuklų tikėtis nereikėtų.Kaip rūpintis oda, kurios biologinis amžius – 50 metų

Kad ir kaip rūpestingai prižiūrėtum savo odą, neturėtum tikėtis, kad metams bėgant ji nepakis ir visuomet išliks stangri bei skaisti. Su amžiumi oda pasidarys šiurkštesnė, mažiau elastinga, pakeis savo spalvą, o ant jos išryškės gana gilios raukšlės. Tačiau tai nereiškia, kad nieko nebepakeisi ir oda rūpintis nebereikia. Šiame amžiuje ateina metas išbandyti maitinančius ir odos tempimo poveikį turinčius kremus (ant pakuotės įprastai būna užrašas “lift”).

Odos maitinimas – būtina kasdienė procedūra. Tam labiausiai tinka riebesni kremai su kolagenu, elastinu ir natūraliais augaliniais aliejais. Nepamiršk, kad odą maitinti reikia tiek rytais, tiek vakarais. Tokio amžiaus oda išsausėja, todėl dažnai juntamas tempimo pojūtis. Taigi pasirūpink ir pakankamu odos drėkinimu. Drėkinamąjį kremą tepk ne tik rytais, bet ir tuomet, kai jausi, jog oda sausėja ir yra sudirgusi. Geriausiai drėkina kremai, kurių sudėtyje yra gyvulinės ar augalinės kilmės riebalų (lipidų).

Susiję straipsniai

Dizaineriai pataria: turėdami šiuos daiktus savo spintoje, visada atrodysite stilingai

Tam, kad atrodytume jaunatviškai, unikaliai ir stilingai, nebūtina turėti pilnos drabužinės daiktų. Užtenka kelių, bazinių.

PATARIMAS: augindami mažylį verčiau atsilikime nuo mados

Nuo pat vaiko gimimo iš visų pusių jaučiamas spaudimas turėti naujausius prietaisus, gražiausią lovytę, geriausią vežimėlį ir tobulą nešynę.

Atrodote vyresnė? Galbūt darote šias stiliaus klaidas?

Norite atrodyti jaunatviškai ir stilingai bei versti aplinkinius spėlioti, koks iš tikrųjų jūsų amžius? Visa tai – labiau nei įmanoma!