Kaip palengvinti vaiko pilvuko pūtimą? 4 patarimai + sprendimas

Kūdikis verkia dėl pilvuko pūtimo comzeal images | Shutterstock.com

Pilvo pūtimas – dažna ne tik kūdikių, bet ir visos šeimos (o kartais net kaimynų) problema. Juk verkdamas iš skausmo vaikas gali pažadinti visus aplinkui esančius, ne tik namiškius.

Kaip palengvinti šias mažojo kančias? Pasinaudokime vienu iš žinomų veiksmingų būdų.

Daugiau apie dieglius ir pilvuko pūtimą skaitykite:

Palengvinkite skausmus šiluma

Viena geriausių priemonių nuo pilvo pūtimo – šildyklės. Jos maloniai atpalaiduoja, šildo, padeda nuraminti vaiko diskomfortą, skausmą ir nemalonius pojūčius pilvo pūtimo metu. Bet, verta paminėti, kad norint naudoti šį būdą be galo svarbu laikytis tam tikrų taisyklių:

  1. šildyklė turi būti pagaminta iš kūdikiui saugių medžiagų (pavyzdžiui, vyšnių kauliukų, linų sėmenų ar kitų gerai šilumą išlaikančių produktų);
  2. šildyklių labai nepatartina dėti ant nuogos vaiko odelės;
  3. šildyklės temperatūra jokiu būdu neturi būti per aukšta.

Be to, kūdikiams labai gerai padeda (ir labai patinka!) odos prie odos kontaktas. Jis veikia atpalaiduojamai, šildo, leidžia vaikui pasijusti saugiam ir mylimam. Išbandykite!

Masažuokite

Švelnūs, lengvi judesiai, masažuojant vaiko pilvuko sieną pagal laikrodžio rodyklę, puikiai atkartoja žarnyno judesius, skatina dujas greičiau pasišalinti iš virškinamojo trakto. Bet ir šis būdas turi savų taisyklių.

  • Jei norite, kad jūsų masažo technika būtų tinkama ir saugi vaikui, bet nesate tikri, ar mokate teisingai masažuoti, paprašykite šeimos gydytojo ar kineziterapeuto, kad jus pamokytų.
  • Jei matote, kad kūdikiui masažas nepatinka (jis pyksta, verkia, raukiasi) – nutraukite procesą ir išbandykite kitus būdus (pavyzdžiui, paguldykite kūdikį pilveliu ant savo delno arba išmėginkite spyruokliavimo metodą).

Naudokite dviratuką

Važiavimas dviračiu – bene saugiausias, plačiai žinomas ir naudojamas būdas, kuris skatina lengvesnį žarnyno dujų pasišalinimą iš organizmo. Kaip jį atlikti?

  1. Atsargiai lenkite ir ištieskite kūdikio kojytes paeiliui ir švelniai spauskite jas prie pilvelio. Judesys turėtų priminti pilvo preso pratimą dviratis, kai atsigulus tarsi važiuojama dviračiu.
  2. Nepamirškite šio proceso metu palaikyti akių kontaktą su vaiku. Tai padės jam jaustis saugiai.

Tradiciniai būdai

Jei jūsų kūdikis maitinamas ne tik motinos pienu, bet gauna ir kitų skysčių – pusvalandį–valandą po maitinimo duokite jam nesaldintos kmynų, pankolių arba ramunėlių arbatos. Tai sumažins pilvuko pūtimą. Taip pat padės krapų nuoviras, kuris iki šiol plačiai vartojamas visame pasaulyje kaip puikus pilvo pūtimo problemos sprendimo būdas.

Susiję straipsniai

Žvynelinė (psoriazė): kas ją sukelia ir kaip sau padėti?

Žvynelinė - viena nemaloniausių ligų, nes odos pažeidimai yra aiškiai matomi, o apie pačią žvynelinę sklinda nepagrįstų mitų ir klaidingų teiginių.

Votys: kodėl atsiranda ir kaip gydyti?

Votis, kitaip dar vadinama furunkulu – tai plauko maišelio uždegimas, galintis pažeisti ir aplinkinius audinius.

Stomatitas – skausmingas burnos gleivinės uždegimas

Stomatitas – tai burnos gleivinės uždegimas. Dėl jo jaučiamas diskomfortas valgant, kalbant ir atliekant kitus įprastus veiksmus.