Kaip parinkti ir koreguoti antakių formą?

Visais laikais dailiosios lyties atstovės skyrė daug dėmesio savo antakių formai ir spalvai. Pavyzdžiui, senovės Egipte tamsūs ir platūs antakiai buvo laikomi išminties požymiu, todėl moterys, nenorėdamos sukelti jokių abejonių, dažydavo juos suodžiais. Viduramžiais buvo madinga aukšta atvira kakta, tad antakius moterys pašalindavo vašku. Šiandien mada demokratiškesnė. Šiais laikais nebereikia imtis drastiškų priemonių – labiausiai vertinamas natūralumas, individualumas, tad antakiai viso labo šiek tiek pakoreguojami – paryškinama jų spalva, sutvarkoma forma.

Tam, kad antakiai atrodytų nepakartojamai ir harmoningai, būtina suteikti jiems gražią formą. Šiuo klausimu galima drąsiai kreiptis į grožio saloną – čia jums mielai padės ir patars, ką daryti. Žinoma, antakių korekcijos procedūrą galima atlikti ir namie, tačiau pirmą kartą šį darbą geriau patikėti specialistams. Jie parinks būtent jums tinkamą formą. Atminkite, kad palaikyti kontūrą daug paprasčiau, negu jį sukurti.

Kokia antakių forma tinka pagal jūsų veido tipą?

Jeigu veidas yra stačiakampio formos, geriausiai tiks vidutinio ilgumo antakiai, natūraliai kylantys į viršų. Tokia forma vizualiai patrumpina veido ovalą.

Jeigu veidas kvadratinis, antakių lanko kraštą geriausia pripiešti iš karto už vidinio akies kampo. Brėžkite iš pradžių trumpesnę, platesnę ir minimaliai išlenktą liniją, kuri nuo akies vidurio pereina į tiesią liniją.

Ovaliam veidui reikia plonų lengvai išlenktų antakių. Jų galai turi kilti aukštyn. Jeigu kakta plati ir išgaubta, antakių lankai turi prasidėti arčiau tarpuakio, kad optiškai sumažintų kaktos dydį.

Jeigu veidas apvalus, antakiai neturi būti apvalios formos. Daug geriau tiks kiek ištiesintas, išteptas lankas. Geriausiai atrodo, jeigu antakis prasideda iš karto ties vidiniu akies kampu ir eina įstrižai tiesia linija, aukštyn, o prie išorinio akies kampo lengvai užlūžta.

Jeigu veidas trikampis, antakius patartina šiek tiek patrumpinti.

Kaip namų sąlygomis pakoreguoti antakių formą?

Atminkite, kad šalinti plaukelius galima tik nuo apatinio antakių krašto. Jeigu pradėsite pešioti viršutinius, galite labai stipriai pakeisti veido išraišką, o tada ką nors ištaisyti bus gana sudėtinga. Pradėkite pešioti antakį išilgai apatinio krašto, šiek tiek patempusios odą. Iš pradžių tiesiog vizualiai ištiesinkite liniją, pašalindamos netinkamai augančius plaukelius.

Išorinį antakių galą geriau palikite tokį, koks yra. Tegul jis bus natūralus. Šalinti nereikalingus plaukelius reikia tik pincetu – net nemėginkite jų skusti, nes rezultatai jūsų tikrai nenudžiugins (plaukai ataugs šiurkštūs, be to, styros į visas puses). Pinceto forma nėra svarbi – gali būti tiesus, kampuotas ar išlenktas. Daug svarbiau tai, kad jis gerai suimtų plaukelius. Koreguoti antakių liniją patartina kartą per 7–10 dienų (priklausomai nuo to, kaip atauga plaukeliai).

Jeigu antakiai per daug šviesūs, juos galima padažyti. Tai lengva padaryti naudojant švelnius pilko arba rudo atspalvio šešėlius, blakstienų tušą arba specialų pieštuką antakiams. Pastarasis padės nubrėžti tikslesnę liniją. Braukite juo trumpais judesiais nuo nosies smilkinių link, plaukelių augimo kryptimi, kruopščiai uždažykite persišviečiančias vietas. Vientisos ir storos linijos nereikia. „Riebiai“ nutepti antakiai atrodys neestetiškai, dirbtinai.

Jeigu antakiai labai reti ir trumpi, iš pradžių švelniu smėlio spalvos pieštuku nupieškite plačią liniją – tai bus pagrindas. Tada imkite tvirtesnį pieštuką pagal jūsų antakių spalvą ir trumpais judesiais pripieškite plaukelius.

Kasdien prižiūrėkite savo antakius. Naudokite jiems teptuką ir specialų fiksuojamąjį gelį – jis panašus į bespalvį blakstienų tušą ir padeda išsaugoti tinkamą formą. Dar vienas jo privalumas yra tas, kad šios priemonės sudėtyje yra komponentų, kurie padeda išsaugoti sveiką antakių žvilgesį.

Susiję straipsniai

Dizaineriai pataria: turėdami šiuos daiktus savo spintoje, visada atrodysite stilingai

Tam, kad atrodytume jaunatviškai, unikaliai ir stilingai, nebūtina turėti pilnos drabužinės daiktų. Užtenka kelių, bazinių.

PATARIMAS: augindami mažylį verčiau atsilikime nuo mados

Nuo pat vaiko gimimo iš visų pusių jaučiamas spaudimas turėti naujausius prietaisus, gražiausią lovytę, geriausią vežimėlį ir tobulą nešynę.

Atrodote vyresnė? Galbūt darote šias stiliaus klaidas?

Norite atrodyti jaunatviškai ir stilingai bei versti aplinkinius spėlioti, koks iš tikrųjų jūsų amžius? Visa tai – labiau nei įmanoma!