Kaip pranešti artimiesiems, kad laukiuosi?

Būsima mama žiūri į echoskopijos nuotraukas Natalia Deriabina | Shutterstock.com

Žinia apie būsimą vaikelį – viena džiaugsmingiausių gyvenime. Ir ne tik būsimai mamai, bet ir tėčiui, artimiesiems, draugams.

Kaip smagiai ir originaliai pranešti šią naujieną patiems brangiausiems? Juk originaliau – ir jautriau, ir nuoširdžiau. Tiesą sakant, apie tai galvoja dažna apie nėštumą sužinojusi moteris.

Kad sprendimą priimti būtų lengviau, surinkome šmaikščias, įdomias, kūrybiškas idėjas, kuriomis dalijasi mūsų forumo mamytės.

Tikime, kad šios idėjos padės sugeneruoti naujas idėjas ir padovanoti nepamirštamas akimirkas artimiesiems.

(Kalba taisyta tik iš dalies.)

 • Mes seneliams užsakinėjome staigmenų dėžutes. Į jų vidų įdėjau ir po echoskopo nuotraukėlę. Pranešėme po dvyliktos savaitės, kai jau žinojome, kad viskas gerai. Įteikdama pasakiau, kad čia bus dovana, kuria turės abu pasidalinti ir saugoti. Abejos senelės verkė, o mama apskritai 10 minučių kūkčiojo, nesakydama nė žodžio. Bet džiaugsmo buvo tai vajeeee kiek! Dabar laukia išsvajoto anūkelio. O dėžutėse parašyta „Geriausi pasaulyje tėvai galiausiai būna paaukštinti į geriausius pasaulyje Senelius! Susitiksime gruodį!“

 • Nupirkome arbatos su žodžiu „Sveikinu!“ ir knygą „Mažasis princas“, kurioje įrašėme tekstuką ir įdėjome echoskopo foto. Padovanojome pusryčių metu atostogaudami Palangoje.
 • Buvo mamos gimtadienis. Susirinkome su vyru, uošviais ir mano šeima papietauti restorane. Echoskopo nuotrauka buvo pritvirtinta prie helio baliono virvutės galo, balionas išskrido iš dovanų maišelio. Taip visi sužinojo.
 • Mes pasisakėme šeimoms per Velykas. Sukvietėme abi šeimas į vieną vietą ir padovanojome tokius įrėmintus laiškučius:

 • Aš pasakiau, kad mano žarnyne rado kažkokį darinį ir parodžiau echoskopo nuotrauką. Žiūrėjo ir nesuprato, kas man per liga. O močiutei pasakiau, kad gydytojai rado labai didelį parazitą žarnyne ir turbūt jis nuo kačių, tai močiutė labai išsigando ir norėjo pulti pati pas daktarą, nes ir ji kačių turi.
 • Trečiam kartui labai norėjau daryti šeimyninę fotosesiją, kur dukrytės klausosi pilvelio, o ant jo, pvz., nupiešta maža širdelė ar kūdikėlis, arba mažos pėdutės. O tėtis tuo metu stovi šalia susiėmęs už galvos. (Pas mus trečias labai netikėtas gavosi). Bet kažkaip neprisiruošėme.
 • O mes atvažiuodami atsivežėme tokių lauktuvių:

 • Pirmą kartą seneliams dovanojome žaisliukus-kūdikėlius, ant kurių riešiukų buvo prikabintas užrašas „būsimiems seneliams nuo...“. Antrą kartą „įdarbinau“ dukrytę: ant jos palaidinės padariau užrašą, priekyje: „aš − vyresnė sesė“, ant nugaros: „laukiu pastiprinimo jau šią vasarą“. O trečiąkart piešiau stilizuotą genealoginį medį (iš žmogeliukų figūrėlių, kur mūsų šeimynoje vienas žmogelis su klaustuku). Šeima labai greitai susigaudė, kas čia per pranešimai.
 • Mes tėvams parašėme laišką iš gandrų siuntų tarnybos, kad užsakymas priimtas ir bus pristatytas liepos mėnesį (mano terminas buvo liepos mėnuo).

 • Mano pažįstama vyrui bei seneliams įteikė dovanų maišelį, ant kurio buvo priklijuotas klaustukas, o viduje buvo kojinaitės: mėlynos ir rausvos.
 • Mano mamą pagavome darbe, į voką įdėjome šitą laiškelį. Praplėšus ir pamačius nuotrauką, net neperskaitė, kas parašyta: pradėjo šokinėti ir cypti iš laimės. Ta proga ją iš darbo anksčiau išleido.

 • Į darbą ateiti su marškinėliais, ant kurių pilvo būtų nupieštas vaikutis, krovimosi juosta ir užrašas: „Loading“. Dirbu IT komandoje, tai labai dera.
 • Šeimos nariams galima būtų puodelius padovanoti (Dėdė, Teta, Močiutė, Pusseserė, Pusbrolis, etc.).
 • Atvirukas su kūdikio pilve nuotrauka.
 • Atviras laiškas Meilei apie savo jausmus, emocijas ir nuotaiką:

 • Labai patiko video filmukas, kur apsimetinėjo tėtis, kad fotografuoja, ir vietoj prašymo šypsotis, sako „Sakykit, (merginos vardas) laukiasi“.
 • Draugams galima parodyti video, kuriame nufilmuota artimojo reakcija į žinią apie kūdikį.
 • Į knygutę „Iš kur atsiranda vaikai'“ įdėjau echo nuotraukėlę ir atvirutę su mįsle ir užuomina. Pažiūrėjus echo iškart šypsojosi. Uošviams irgi enciklopediją nupirkome, ant kurios pirmo lapo užrašiau prierašą, datą ir įdėjau nuotraukėlę.
 • Seneliams padarėme dovaną jau būdami penktame menėsiuke, kadangi šventėms darėme į Lietuvą siuntinukus, tarp dovanėlių įdėjome po dėžutę, kurioje buvo čiulptukas, pirmoji nuotraukėle ir laiškelis nuo leliuko. Štai taip atrodė mūsų dėžutė:

 • Apie 12–13 savaitę nėštumo padovanojome laimingą bilietą. Būsima močiute iškarto suprato, vos tik dėžutę pamačius, o senelis neiškart susivokė Nežinojau, kaip čia pranešti, tad padaviau ir viskas.

Džiugią naujieną artimiesiems galima pranešti ir saldžiai. Štai kelios mūsų forumo mamyčių idėjos:

Susiję straipsniai

Rentgeno tyrimas nėštumo metu: ar saugu?

Rentgeno tyrimas nėštumo metu nėra laikomas saugiu. Jis ypač pavojingas pirmojoje nėštumo pusėje.

Daugiavaisis nėštumas: tikimybė, priežiūra ir rizikos

Daugiavaisis nėštumas - kai vienu metu gimdoje auga du ar daugiau kūdikių. Įprastai daugiavaisis nėštumas siejamas su didesne rizika.

Kada pradeda matytis nėščiosios pilvukas?

Vienų nėščiųjų pilvukas pradeda pūpsoti gana anksti, kitoms pasirodo ganėtinai vėlai. Kada tai nutinka ir kas tą lemia?