Kaip sklandžiai ir lengvai suplanuoti persikraustymą?

Šeima pakuoja daiktus perkraustymui Elnur | Shutterstock.com

Dažnam iš mūsų bent kartą gyvenime teko persikraustyti. Iš tėvų namus į studijų bendrabutį, iš jo – nuomojamą butą, o vėliau, ko gero – savą būstą. Ir visada tas pats klausimas: kaip persikraustymą padaryti kuo lengvesnį ir paprastesnį? Ir kaip susidėti viską teisingai, be streso ir papildomų rūpesčių?

Pradėkite nuo inventorizacijos

Pradėkite planuotis iš anksto. Likus savaitei ar kelioms iki persikraustymo, pasiimkite tušinuką, užrašų knygelę ir atsisėskite ramioje aplinkoje pasidaryti inventorizacijos. Nuspręskite, ką pasiimsite su savimi. Sugrupuokite daiktus į būtinus ir mažiau reikšmingus. Tarp būtinų pažymėkite sezoninius drabužius, higienos priemones, baldus ir techniką. Mažiau reikšmingus (pavyzdžiui, kito sezono drabužius, kurių jums ilgai neprireiks) galite duoti laikinai pasaugoti draugams arba giminėms. Pasidarius inventorizaciją, tikrai „atkris“ bent keli maišai daiktų labdarai ar draugams.

Apgalvokite, kaip įsikursite

Sudarykite naujos erdvės planą ir iš anksto apgalvokite, kur ir ką sudėsite. Tai padės kraustytojams paskirstyti dėžes su daiktais po reikiamus kambarius, o jums – išvengti papildomų rūpesčių atsikrausčius. Rezultatas: sutaupytas laikas ir nervai. Nereikės karštligiškai ieškotis reikiamų daiktų ir chaotiškai rinkti jiems vietą.

Apskaičiuokite įvairius variantus

Ar kraustysitės savarankiškai, ar padės draugai? O gal užsisakysite persikraustymo paslaugą? Ar prireiks didelio automobilio, o gal užteks ir mažesnio? Ar reikės krovimo ir pakavimo paslaugų? Atsakymai į šiuos klausimus padės jums apskaičiuoti kraustymosi biudžetą.

Įvertinkite savo finansus

Jeigu naudositės kraustymosi įmonių paslaugomis, į sąnaudas įtraukite jų kainą. Jeigu kraustysitės savarankiškai ar padedami draugų – turėkite omenyje kuro sąnaudas. Nepamirškite ir išlaidų maistui – jums tikrai prireiks užkandžių kelionės metu arba jau atvykus į naująją vietą. Palikite šiek tiek atsargų nenumatytiems atvejams – jei kartais sugestų technika, automobilis, sulūžtų baldas. Kad tai įvyks, tikimybė nedidelė. Bet apsidrausti visada verta.

Pagalvokite, kaip galėtumėte sutaupyti

Jeigu persikraustymo kaštai yra didesni už jūsų biudžetą, pagalvokite, kaip galėtumėte juos sumažinti. Galbūt vietoje brangių daiktadėžių užtektų nemokamų kartono dėžių iš parduotuvės?

Nepamirškite sutvarkyti buto

Palikite savo senąjį būstą tvarkingą. Juk po jūsų ten irgi kažkas atsikraustys. Į tvarkingus namus atvykti yra kur kas maloniau, nei klaidžioti tarp paliktų senų rakandų ir celofano atplaišų. 

Jei yra galimybė, apsilankykite naujajame būste prieš kelias dienas ir sutvarkykite jį. Nuvalykite voratinklius, dulkes, sutvarkykite virtuvę ir vonios kambarį. Patikėkite – atsikrausčius jums rūpės visai kiti dalykai. Norėsite kuo greičiau išdėlioti daiktus, o ne šokti su šluotomis tarp neišpakuotų daiktų ir baldų.

Apmąstykite, su kuo paliksite vaikus ir naminius gyvūnus

Tiek mažiems vaikams, tiek gyvūnams persikraustymas gali sukelti daug streso. Gali būti, kad mažuosius gyventojus teks kuriam laikui palikti pas senelius, o gyvūnus – draugams ar gyvūnų viešbutyje.

Daiktai, kurių nevertėtų pamiršti:

 • įvairių dydžių dėžių;
 • šiukšlių maišų (tvirtų);
 • pakavimo juostų;
 • burbulinės plėvelės lengvai dūžtantiems daiktams;
 • lipniosios juostos;
 • krepšių daiktams sudėti;
 • vakuuminių maišų;
 • kanceliarinio peiliuko;
 • žirklių;
 • žymiklių (juodo ir kitų spalvų);
 • klijų;
 • įvairiaspalvių mažų lapelių (stickerių);
 • popieriaus;
 • skudurų.

Kaip supakuoti daiktus?

 1. Supakuokite daiktus į dėžes pagal kambarius. Tada kiekvienai dėžei priskirkite ir kambario vietą, kur norite, kad ji būtų padėta.
 2. Kiekvienam kambariui priskirkite atskirą spalvą. Atitinkama spalva pažymėkite kiekvieno kambario duris. Kad kraustytojai žinotų, kokius daiktus kur nešti –kambario spalva pažymėkite ir kiekvieną dėžę.
 3. Galite sudaryti kiekvieno kambario daiktų sąrašą, pavyzdžiui: Mindaugo žaislai – dėžė nr. 5, mėlyna (kambario spalva); Miglės suknelės – maišas nr. 10, raudona. Šitaip išvengsite painiavos, o norimą daiktą surasti bus kur kas paprasčiau. 
 4. Kruopščiai ir patikimai supakuokite indus. Puodus galite sudėti vieną į kitą, be dangčių, o į jų vidų įdėti smulkių daiktų. Tai padės sutaupyti vietos. Dūžtančius daiktus supakuokite į burbulinę plėvelę, apdėkite juos skudurais ar laikraščiais.
 5. Sužymėkite dėžes atitinkama spalva iš visų pusių, kad ją būtų lengva iš karto pastebėti.
 6. Pakavimą pradėkite nuo nebūtinų daiktų. Pavyzdžiui, jei dabar ruduo – pirma sukraukite vasarinius drabužius.

Kokius daiktus vertėtų laikyti prie savęs (vežtis patiems, o ne patikėti kraustytojams):

1. dėžę su dokumentais;

2. pirmojo būtinumo daiktus:

 • higienos priemones;
 • pagrindinius indus;
 • rankšluosčius ir patalynę;
 • drabužius;
 • prietaisų kroviklius;
 • pirmosios pagalbos rinkinį;
 • būtiniausius maisto produktus ir gėrimus, taip pat vaikų ir gyvūnų maistą;

3. dėžę su vertingais daiktais.

Kad persikraustymas būtų sklandus, pradėkite ruoštis iš anksto. Nesidrovėkite prašyti draugų, giminių ir pažįstamų pagalbos. Ir darykite tai linksmai: daiktų dėliojimas skambant gerai muzikai ir mėgaujantis užkandžiais – kur kas malonesnis. :)

Susiję straipsniai

Kaip drėkinti namų orą be drėkintuvo?

Šildymo sezono metu namuose pastebimai nukrenta drėgmės lygis. Sausas oras kenkia odai, gali tapti alergijų, astmos, sinusito priežastimi.

Kaip vaikams išrinkti žaidimų aikštelę?

Žaidimų aikštelės padeda vaikams būti fiziškai aktyviems ir mėgautis turiningu laisvalaikiu: jie gali bėgioti, šokinėti, laipioti, suptis ir t. t.

Kaip išsirinkti sofą turint mažų vaikų? Kriterijai, apie kuriuos nepagalvojame

Sofa – vienas esminių namų baldų. Jei turite mažų vaikų ir kaip tik nusprendėte keisti sofą, tobulo baldo paieškos gali nemenkai išvarginti.