Kaip tapti gera mama?

Kiekviena mama turi savo motinystės ir vaikų auklėjimo receptą. Tikriausiai kiekvienas tų receptų yra tinkamas. Siūlome kelis universalius patarimus, kurie tikrai padės tapti puikia mama.

Nesistenkite visko ištaisyti. Visi klystame ir tai natūralu, nes tik taip mokomės. Nereikėtų vaiko laikyti auksiniame narvelyje, nuolat stebint ir šokinėjant aplink. Žinoma, vaikus prižiūrėti, jiems padėti ir patarti būtina, tačiau vieną kartą nusibrozdinti kelius yra geriau nei taip niekada ir neišmokti minti dviračio, ar ne?

 

Disciplina nėra bausmė. Nesmagu, kai vaikas pyksta ant tėvų, kai verkia ar ožiuojasi nubaustas, tačiau tai anaiptol nėra priežasis jo nebausti. Bausmė turi būti adekvati ir pelnyta, svarbu paaiškinti vaikui, kodėl jį baudžiate, ką jis padarė neteisingai, svarbu tą daryti ramiai, griežtai, tačiau be pykčio.

Nebijokite nusileisti. Jums svarbu susidėlioti vertybes ir jų griežtai laikytis, tačiau neverta pykti su vaiku dėl smulkmenų - gal nebūtina versti vaiko rengtis tą rūbelį, kurį jūs šįryt išrinkote? Gal niekas pernelyg nenukentės, jeigu mažylis nebaigs valgyti savo bulvių košės? Kita vertus, muštynės, keiksmai, grubumas, praleistos pamokos, melavimas, nepagarba negali būti toleruojami.

Kurkite gražius prisiminimus. Kiekvienam vaikui svarbu augti jaukioje ir saugioje aplinkoje, jausti šeimos tvirtybę. Stiprinkite tarpusavio ryšį kurdama savo šeimos ritualus ir tradicijas, kuriose dalyvauja visi - sekmadieniais drauge žaiskite stalo žaidimus, Kalėdų rytą pradėkite su karšto šokolado puodeliais tėvelių lovoje.

 

Nekirpkite vaiko sparnų. Viena graži patarlė byloja, jog pagrindinė tėvų užduotis yra suteikti savo atžaloms šaknis ir sparnus. Gerbkite vaiko pasirinkimus ir skatinkite jį svajoti bei tų svajonių uoliai siekti. Neverskite vaiko rinktis jam nemielų būrelių, nereikalaukite jo būti tobulu visose srityse.

Nebijokite atsiprašyti. Jeigu suklydote, nepelnytai nubaudėte, pakėlėte balsą, neįvykdėte pažado, tai susėskite su vaiku ir jo paprasčiausiai atsiprašykite, paaiškinkite, kad ir tėveliai klysta, tačiau labai stengiasi tų klaidų nekartoti.

Rodykite pavyzdį. Būkite autoritetu savo vaikams, nepaminkite tų vertybių, kurias norite jiems įdiegti, tačiau nepamirškite ir smulkių dalykų - vaikui bus sunku prisiversti skaityti knygas, jeigu nematys jūsų skaitančios, jam bus sudėtinga valdyti savo emocijas, jeigu jūs keliate balsą, jis nejaus pagarbos jums, jeigu jūs grubiau susibarate su savo ar vyro tėveliais.

Girkite savo vaikus. Pasidžiaukite tiek dideliais vaiko laimėjimais, tiek ir smulkesniais - geru pažymiu, gražiai paklota lova, žaisliukų tausojimu, gražiu elgesiu su seneliais. Pagirkite vaiką ir tiesiogiai, ir papasakokite apie jo laimėjimus tėčiui, močiutei, kurie vėliau galės papildomai pasidžiaugti su mažyliu. O ir mažyliui bus smagu žinoti, kad mama apie jį gražiai atsiliepė kitiems.

Pasikliaukite savo intuicija. Mamos vidinė nuojauta ir ryšys su vaiku yra tikrai ypatingas - jeigu vaikas atrodo liūdnas (nors pats sako, kad jam viskas gerai), jeigu jis vangesnis ar irzlesnis, o tai jus neramina, tai apsidrauskite - pakalbėkite su vaiko auklėtoja ar mokytoja, profilaktiškai apsilankykite pas gydytoją.

 

Leiskite sau pailsėti. Buvimas mama ir vaiklų auginimas suteikia ne tik gausybę teigiamų emocijų ir gyvenimo pilnatvę... Tai ir sunkus darbas, ir nemiegotos naktys, ir nuovargio ašaros... Nieko tokio! Suklupimai ir lašas egoizmo, kelios valandos atsiribojimo nuo vaikų ir šeimos tikrai nepaverčia jūsų bloga mama. Visada prisiminkite ir tai, kad jūs ne tik mama, jūs ir moteris, ir mylimoji, ir draugė, ir dukra.

Susiję straipsniai

Mamų frazių TOP50: ar jūs jas irgi sakote?

Surinkome bene visų mamų vartojamų frazių topą - tikriausiai teko jas girdėti iš savo mamų ar močiučių, o ir pačioms vieną kitą kartą išsprūsta...

Ar naujagimis atpažįsta mamą?

Neįtikėtina, tačiau – taip, naujagimis jau gali atpažinti mamą.

„Tėvai paprastai“ su „Šokoladas sielai“ įkūrėja Rūta: visos brandžios motinystės pusės

Simonas Urbonas kartu su psichologe Renata Cikanaite ir tinklaraščio „Šokoladas sielai“ įkūrėja Rūta Banionyte kalba apie brandžią motinystę.