Pilvo skausmas, maudimas nėštumo metu (1252)

Pilvo apačios maudimas nėštumo metu By Pixel-Shot| Shutterstock.com

Pilvo apačios maudimas nėštumo metu beveik visuomet yra natūralus, nieko blogo nepranašaujantis procesas.

Kodėl nėštumo metu skauda pilvo apačią?

Nėštumo metu pilvo apačią skaudėti, tempti, mausti gali dėl įvairių, visiškai nepavojingų ir normalių priežasčių.

Pačioje nėštumo pradžioje, maždaug savaitę iki planuojamų mėnesinių, apvaisintai kiaušialąstei įsitvirtinant gimdos gleivinėje gali būti juntami nestiprūs, porą dienų vis pasikartojantys spazmai (panašūs, kaip prieš arba per mėnesines, bet įprastai silpnesni), juos gali lydėti implantacinis kraujavimas.

Reklama:

Vėliau skausmai daugiausia siejami su augančiu vaisiumi ir hormoniniais pokyčiais:

  • Gimdos plėtimasis. Vaikeliui augant gimda plečiasi, o tai verčia gimdą spazmuoti. Juntamos giliaus, tęstinio, vis pasikartojančios skausmo bangos. Dauguma moterų šį jausmą prilygina prieš mėnesines arba pirmosiomis mėnesinių dienomis juntamam skausmui. Gimdos plėtimosi sukeliamus skausmus vieno vaikelio besilaukiančios moterys dažniausiai ima aiškiai jausti pirmojo nėštumo trimestro pabaigoje, jeigu nėštumas daugiavaisis – anksčiau.
  • Apvaliojo raiščio įsitempimas. Apvalusis raištis fiksuoja ir laiko gimdą taisyklingoje padėtyje, gimdai plečiantis šis raištis įsitempia, todėl juntamas skausmas. Skausmas yra bukas, tempiantis, o staigiai pasisukus, atsistojus, gali sudiegti labai aštriai, juntamas tarsi dūris. Dažniausiai skausmas pasireiškia antrajame trimestre, vėliau, didėjant raiščių elastingumui, jis išnyksta.
  • Virškinimo problemos. Nėštumo metu pakinta hormonų koncentracija, tai sulėtina virškinamojo trakto darbą ir juntamas diskomfortas. Nėščiosios skundžiasi pilvo pūtimu ir dujų susikaupimu, vidurių užkietėjimu.
  • Paruošiamieji sąrėmiai arba netikri sąrėmiai yra silpni, nevalingi, neritmiški gimdos susitraukimai. Jie juntami, kaip nepatogumas, įsitempimas, sukietėjimas ar pulsavimas, tačiau kai kurios moterys (ypač besilaukiančios pirmą kartą arba jautresnės) jaučia skausmą. Dauguma moterų paruošiamuosius sąrėmius ima jausti nuo 20 nėštumo savaitės.
  • Nugaros apatinės dalies skausmas. Nėštumo metu būdingas apatinės nugaros dalies, juosmens, kryžkaulio srities skausmas, kuris kartais gali būti supainiojamas su pilvo apačios skausmu. Dauguma nėščiųjų nugaros skausmus jaučia antrojo ir trečiojo nėštumo trimestro metu.
  • Su nėštumu nesusijusios priežastys. Pilvo apačią gali mausti apsinuodijus, pasigavus žarnyno infekciją, labai išalkus arba persivalgius, po sporto gali skaudėti raumenis. Skausmą gali sukelti įvairios ligos ir būklės: akmenligė, apendicito priepuolis ir kt.

Kada nedelsiant kreiptis į gydytoją dėl pilvo skausmo nėštumo metu?

Nestiprus pilvo apačios skausmas nėštumo metu dažniausiai nėra pavojingas, tačiau, jeigu jis kelia nerimą, būtinai pasikalbėkite su gydytoju. Gydytojas, atsižvelgęs į nėštumo laiką, skausmo pobūdį, dažnumą ir pan., nustatys, kas tiksliai jį sukelia.

Žinodama, kad skausmą sukelia įprasti fiziologiniai pokyčiai, o ne ligos ar rimtos patologijos, jausitės ramiau ir lengviau priimsite jį kaip natūralią nėštumo dalį.

Į gydytoją nedelsiant būtina kreiptis, jeigu:

  • Skausmas labai stiprus, nuolatinis;
  • Skausmas prasidėjo staiga, jis nė kiek neslopta, yra labai aštrus;
  • Pastebite kraujavimą, kraujingas išskyras iš makšties, tepliojimą (net jeigu kraujo tik keli lašeliai);
  • Pakyla kūno temperatūra, krečia šaltis;
  • Skauda, svaigsta galva;
  • Stipriai pykina, kamuoja stiprus vėmimas, viduriavimas;
  • Skauda, degina arba juntamas kitoks diskomfortas šlapinantis;
  • Yra bet kokių kitų simptomų.

Pilvo skausmą nėštumo metu dažniausiai sukeliančios būklės

Reklama:

Pilvo skausmą nėštumo metu gali sukelti šios ligos arba būklės, kurioms būtina neatidėliotina medicininė pagalba:

  • Negimdinis nėštumas – tai nėštumas, kuris vystosi ne gimdoje, o, pavyzdžiui, kiaušintakyje, kiaušidėje, pilvo ertmėje ir kt. Jo simptomai yra kraujingos išskyros, kraujavimas, pilvo skausmas (ypač atliekant staigius judesius), skausmingas tuštinimasis, bendras silpnumas.
  • Persileidimas – tai savaiminis nėštumo nutrūkimas, kuris įvyksta iki 22 nėštumo savaitės (vėliau įvykęs nėštumo nutrūkimas laikomas priešlaikiniu gimdymu). Pagrindiniai gresiančio arba prasidedančio persileidimo simptomai yra tepliojimas, nestiprus kraujavimas, nedideli nugaros ir/arba pilvo apačios skausmai.
  • Placentos atšoka (priešlaikinis placentos atsiskyrimas). Vykstant normaliam gimdymui placenta nuo gimdos sienelių atsiskiria jau po kūdikio gimimo, tačiau kartais dalis arba visa placenta gali atsiskirti dar prieš gimdymą, bet kuriuo nėštumo laikotarpiu. Placentos atšokos priežastys dažnai lieka nežinomos, tačiau ją gali sukelti pilvo traumos (pavyzdžiui, moteris nukrenta, patenka į avariją, yra sumušama). Placentos atšokos simptomai yra kraujingos išskyros, kraujavimas, pilvo arba juosmeninės nugaros dalies skausmas, sukietėjęs pilvas, silpnumas, galvos svaigimas, sąmonės sutrikimas.
  • Preeklampsija yra pavojinga būklė nėštumo metu, kuomet susiaurėjus kraujagyslėms pakyla kraujospūdis ir sutrinka organizmo kraujotaka. Nėščiųjų dažniausiai pastebimas preeklampsijos simptomas yra stiprus rankų ir veido tinimas, tačiau taip pat jaučiamas viršutinės pilvo dalies (po šonkauliais) skausmas, regos sutrikimai, staigus svorio padidėjimas dėl skysčių susikaupimo, labai ūmus ir stiprus galvos skausmas, pykinimas, vėmimas.
  • Priešlaikinis gimdymas yra gimdymas, prasidėjęs ne anksčiau nei 22 ir ne vėliau nei 37 nėštumo savaitę. Priešlaikinio gimdymo simptomai yra panašus, kaip ir persileidimo arba laiku vykstančio gimdymo: juntamas skausmas, maudimas pilvo apačioje; reguliarūs ir vis dažnėjantys gimdos susitraukimai; gausios, vandeningos iškrypos (gali būti kraujingos arba rusvos).
  • Šlapimo pūslės uždegimas (cistitas). Nėštumo metu veikiant hormonams ir atsipalaidavus aplink šlapimo pūslę esantiems raiščiams, raumenims nedidelis šlapimo kiekis užsilaiko ir bakterijos turi daugiau laiko daugintis, todėl padidėja šlapimo pūslės uždegimo rizika. Susirgus jaučiamas pilvo apačios, tarpvietės skausmas, tačiau pagrindinis simptomas yra dažnas ir skausmingas šlapinimasis.
Reklama

Susiję straipsniai

Gausus prakaitavimas nėštumo metu

Nėštumo metu gausesnis prakaitavimas tiek dieną, tiek ir naktį pasitaiko itin dažnai. Ką daryti, kad prakaitavimas nėščiosios pernelyg nevargintų?

Kaip sumažinti pykinimą nėštumo metu?

Pykinimas - nėštumo simptomas su kuriuo susiduria didžioji dalis besilaukiančiųjų. Pasinaudokite išbandytais būdais, padėsiančiais jaustis geriau.

Nemiga nėštumo metu: ar ji kelia pavojų ir ką daryti?

Nemigą nėštumo metu lemia hormonų ir fiziniai kūno pokyčiai, nėštumo nulemti negalavimai ir kt.

Naujausi komentarai

  1. Rožyte24 prieš 6 d.

    Sintia parašė:
    Sveikos. Laukiuosi ~5sav. Būna maudžia pilvą ( atsistojus, pavaiksciojus ar stovint). Antra diena kaip prasidėjes labai labai nežymus rudas tepimas. Ar verta suneri…

    Na nueiciai gal progesterono mažai ar kas...

  2. User has not uploaded an avatar
    Lindi prieš 6 d.

  3. User has not uploaded an avatar
    Gabyt2 prieš 5 d.

    Sveiki, šiuo metu turėtų būti 5sav. bet labai maudžia pilvą, skausmas eina į šonus, nugarą. Ar čia normalu?

  4. Meshka
    Meshka prieš 5 d.

    Gabyt2 parašė:
    Sveiki, šiuo metu turėtų būti 5sav. bet labai maudžia pilvą, skausmas eina į šonus, nugarą. Ar čia normalu?

    Pasidarykite PRG tyrima, galbut yra trukumas, ir reiketu vartoti papildomai.
    Daugiau ilsekites, nekelkite nieko sunkaus, isgerkite magnio, atpalaiduoja raumenis ir gimda.

  5. User has not uploaded an avatar
    Gabyt2 prieš 4 d.

    Sveiki. Situacija tokia:
    Mm šiandien vėluoja 5d.
    Pagal kalendorių, turėtų būti 5 neštumo savaitė.
    Jau 2-3 dienos kaip kankina nugaros apačios skausmai, pereinantys į pilvo apačią, su spazmais. Vakar pasidariau 3 skirtingus NT testus (ryte) visi neryškūs, bet mano nuomone, teigiami.
    Šiandien dėl skausmo nuvykau į priėmamajį, ten padarė Nt-neigiamas (daryta dienos metu). Echoskopu pažiūrėjo, nei iš vidaus, nei iš išorės neštumo nėra. Atliko HCG 128.20.
    Sakė stebėti HCG ir pasidaryti po savaitės. Ar tai negali būti negimdinis? Gal kažkam buvo panašiai??