Kaip tėčiui megzti ryšį su kūdikiu?

Vaikai – puikūs kompanjonai išsiruošus papramogauti ir pašėlioti (tiesa, jei pramogos suvokiamos ne tik kaip alubarių ir striptizo klubų lankymas). Tačiau į kūdikius daugelis vyrų žiūri įtariai: ir ką gi dabar veikti su ta vežimėlyje verkiančia būtybe?

Su mama vaikas suartėja dar negimęs, o su tėčiu „susipažįsta“ kiek vėliau. Nepriklausomai nuo to, kiek tėtis praleidžia laiko su mažyliu, dažniausiai kūdikis jį suvokia tik kaip mamos asistentą, jos pagalbininką. Kaip tik todėl tėčiui vertėtų ne tikėtis staigaus kūdikio jausmų perversmo, kad vieną rytą ims ir ši šeimos narių subordinacija pasikeis, o pačiam pasistengti kiek galima daugiau suartėti su mažyliu.

Daugelis tėvų mielai leidžia laiką ir žaidžia su jau ūgtelėjusiais vaikais, kai su jais galima žaisti futbolą, pamokyti važiuoti dviračiu ar tapti pirmuoju plaukimo instruktoriumi. Tačiau kol mažylis neišaugo iš kūdikystės, juos paprastai lydi nesąmoninga baimė – ar tikrai tinkamai elgiasi su šiuo mažu žmogučiu?

Jie bijo jį paimti, perrengti, pamaitinti ir kt. Dauguma tėčių prisipažįsta, jog jiems baisu savo neatsargiu prisilietimu užgauti, sužeisti mažylį. Jie skundžiasi nežiną, ką su tokiu vaiku veikti, kuo jį sudominti, užimti.

Taigi sąmoningas, tačiau būgštauti linkęs tėtis paprastai renkasi logišką išeitį: tiesiog padėti žmonai prižiūrėti vaiką, ne savarnakiškai jį lavinti, auklėti, su juo žaisti, o daryti tai tada, kai žmona nori pailsėti, kai jai reikia susitvarkyti ar kur nors išeiti. Bet, deja, vis tiek neapleidžia jausmas, kad tai – dar ne tikrasis artumas su kūdikiu, tėtis ir mažylis dar netampa tikraisiais draugais.

Tuo tarpu psichologai teigia, jog draugystės pradžią vis dėlto galima ir paankstinti, nelaukti tos akimirkos, kai atžala plestelės šalia tėčio pažiūrėti krepšinio rungtynių.

Ką turėtumėte daryti, kad taptumėte geriausiu vaiko draugu dar iki jo pirmojo gimtadienio?

1. Savarankiškai domėkitės esminėmis kūdikių priežiūros subtilybėmis. Nuo kada kokio maisto ragauti galima? Kokie žaidimai atitinka jūsų kūdikio amžių? Kaip rengti, kas kiek laiko pervystyti, kada sodinti ant puoduko. Žinant pagrindines taisykles bus lengviau (ir drąsiau!) žaismingai improvizuoti. Beje, ir nebūtina visur ir visada pasikliauti tik mamos atsakymais – ieškokite informacijos jus dominančiais klausimais pats. Mamos labiau linkę vadovautis savo nuojauta, jos kartais iš tikrųjų tiesiog instinktyviai žino, kas geriausia vaikui, bet... tai nereiškia, kad nėra kitų kelių, būdų, sprendimų.

2. Nevenkite pasilikti su savo vaiku vieni. Susitarkite, kad tam tikromis dienomis ar valandomis už mažylį būsite atsakingas tik jūs. Tai reiškia, kad tuo metu su savo vaiku leisite laiką savaip – savaip migdysite, savaip valgydinsite ir nebijosite priimti savarankiškų sprendimų. Juk nieko baisaus, jei supainiosite, kuriuo laiku duoti daržovių košę, o kuriuo – kruopų. Nieko nenutiks ir tuo atveju, jei jums pasirodys, kad kūdikis nenori miego ir tuo laiku, kai jį paprastai migdydavo mama, su juo kuo smagiausiai dūksite. Tai – jūsų laikas, ir jūs turite teisę jį išnaudoti savaip (jei atsižvelgsite į tam tikras taisykles, kurias perprasti rekomenduota 1-ajame punkte).

3. Atraskite kasdienės veiklos, kuria su vaiku užsiims tik tėtis. Tai gali būti ir vakarinis pasivaikščiojimas prie namų, ir pasakėlė prieš miegą (taip, kūdikis jau gali jos klausytis!), ir vakarinės maudynės – kas jums ir jūsų kūdikiui arčiau širdies!

4. Svajojate, kaip vieną dieną kartu su vaiku išsiruošite į iškylą dviračiais ar sužaisite teniso partiją? Pradėkite drauge sportuoti jau dabar! Kūdikių mankšta – puikus būdas pripratinti mažylį prie sveiko ir sportiško gyvenimo. Tad susiraskite informacijos, jei norite – pasikonsultuokite su kineziterapeutais, ir pirmyn!

5. Kai tik jūsų kūdikis ims valgyti papildomą maistą – nepamirškite bent vieną maitinimą perimti ant savo pečių. Taip su gardžiu maistu jam ims asocijuotis ne tik mama, bet ir jūs. Ir jei moterims ne paslaptis, kad į vyro širdį galima patekti per skrandį, tai nesunku numanyti, jog kelią į mažylio širdį irgi galima surasti per ten pat.

 


 

Susiję straipsniai

Gražiausios citatos apie mamą

Patys gražiausi, švelniausi, prasmingiausi ir daugiausiai meilės savy talpinantys žodžiai apie mamas...

Gražiausi eilėraščiai mamai

Sakoma, kad gražiausios dainos ir eilės yra apie meilę, o juk mamas mylime tyriausiai, stipriausiai ir ilgiausiai.

Nostalgiška kelionė laiku: 90-ųjų žaislų TOP10

Kviečiame į nostalgišką kelionę laiku ir pristatome 90-ųjų žaislų topą. O vat mūsų laikais buvo žaislai, ar ne?