Kaip vaikams išrinkti žaidimų aikštelę?

Mergaitė supasi ant sūpynių MNStudio | Shutterstock.com

Atšilus orams daugelis šeimų, gyvenančių nuosavuose namuose, turinčių sodus ar sodybas kaime pradeda dairytis žaidimų aikštelių. Jos – beveik privalomas kiemo atributas turint vaikų. Tiesa, galima įsigyti ir patalpoms skirtų nedidelių aikštelių, tačiau dėl erdvės trūkumo jos perkamos retai.

Žaidimų aikštelės padeda vaikams būti fiziškai aktyviems ir mėgautis turiningu laisvalaikiu: jie gali bėgioti, šokinėti, laipioti, suptis ir t. t.

Kaip išrinkti saugią vaikų žaidimų aikštelę?

Geriausia rinktis patikimų gamintojų gamintą bei sertifikuotą aikštelę. Žinoma, kai kurie privatūs gamintojai taip pat gali užtikrinti aukštą kokybę.

Žaidimų aikštelės įranga turi būti pagaminta iš patvarių medžiagų, kad vaikai galėtų ja naudotis kuo ilgiau.

Rinkitės žaidimų aikšteles, sukonstruotas iš kuo natūralesnių medžiagų, kurios kaisdamos neišskiria kenksmingų dujų.

Žaidimų aikštelėje turėtų būti daug rankenų, turėklų, turėtų būti uždengti kraštai, kad vaikas nenukristų.

Įranga neturėtų būti aštriais kraštais, o visos metalinės dalys turi būti uždengtos arba nudažytos. Tai sumažins vaikų traumų tikimybę.

Venkite aikštelių su neapdirbto metalo dalimis: veikiama saulės skarda gali labai įkaisti ir net nudeginti vaikų odą.

Žaidimų aikštelė pagal vaiko amžių

  • Mažyliams iki 2 m. dar apskritai nereikia žaidimų aikštelės: jiems užtenka paprastų pastatomų sūpynių ir smėlio dėžės, kurioje jie visą dieną galėtų kepti pyragus.
  • Ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikams patiks žaidimų aikštelės su nameliu, smėlio dėže.
  • Maždaug 8–10 metų vaikams tinkamesnės žaidimų aikštelės su sūpynėmis, čiuožykla, laipynėmis.
  • 12 m. ir vyresni vaikai mielai nusileistų specialiu lynu, o žaidimų aikštelė labiau turėtų priminti stadiono įrangą su laipynėmis-karstyklėmis ir pan.

Taip pat turėkite omenyje, kad vaikai greitai auga, tad geriau įsigyti kiek vyresniam vaikui tinkamą aikštelę, nei po poros metų vėl dairytis naujos žaidimų aikštelės.

Žaidimų aikštelė pagal vaikų pomėgius

Puikus būdas norint susiaurinti paiešką – išsiaiškinti, kas patinka jūsų vaikams. Galite nuvykti į didelę žaidimų aikštelę parke ir stebėti, kokio tipo pramogos labiausiai patinka jūsų vaikui: ar jis daugiau supasi, laipioja tinklu, šokinėja ant batuto, o gal visą laiką žaidžia vien tik su smėliu? Tokiu atveju gali užtekti smėlio stalo, o visa šeima gali įsigyti, pavyzdžiui, sodo sūpuokles. Kai kurie vaikai ypač mėgsta laipioti, tad būtų gerai, jei aikštelėje būtų kopėtėlės ir laipiojimo sienelė.

Žaidimų aikštelės kaina

Daugelis tėvų yra įsitikinę, kad kokybiška žaidimų aikštelė kainuoja kelis tūkstančius eurų, tačiau taip nėra. Išimtis – didelės vaikų darželiams ar parkams skirtos žaidimų aikštelės. Tačiau tokių jūsų namuose tikrai nereikia.

Žinoma, privačiuose kiemuose statomos žaidimų aikštelės taip pat nėra pigus pirkinys, tačiau tūkstančių neprireiks. Optimalu, jei aikštelė kainuos nuo ~300 iki 1000 eurų. Kuo daugiau funkcijų, priedų, tuo didesnė ir kaina.

Vaikų žaidimų aikštelių atsiliepimai ir reitingai internete

Prieš pirkdami kokį nors naują daiktą, didžioji dalis interneto naudotojų ieško kitų vartotojų paliktų produktų apžvalgų.

Daugelis šeimų žaidimų aikšteles užsisako internetu, tad apie konkrečius modelius taip pat reikėtų paieškoti atsiliepimų, pažiūrėti, kokiais balais gamintojus yra įvertinę pirkėjai.

Pirkti internetu – gana rizikinga, nes gaminio nuotraukos ir daiktas realybėje gali kardinaliai skirtis. Tad pravartu paieškoti tikrų žaidimų aikštelės nuotraukų.

Taip pat verta pasiklausinėti darželio grupės vaikų, klasiokų tėvų, gal jie yra įsigiję kokybišką žaidimų aikštelę ir galėtų parekomenduoti, kur ją pirkti.

Saugus žaidimų aikštelės sumontavimas ir naudojimas

  • Pirma, įsitikinkite, kad erdvė, kurioje statysite žaidimų aikštelę, yra saugi, o vaikai galės ten bėgioti ir žaisti be baimės į kažką atsitrenkti ir susižeisti. Žaidimų aikštelė turėtų stovėti kiemo dalyje, kur yra ir bent šiek tiek pavėsio.
  • Prieš leisdami vaikams žaisti žaidimų aikštelėje, visuomet patikrinkite, ar viskas sumontuota saugiai, ar kuri nors iš įrangos dalių nėra laisva ir nestabili. Visi tvirtinimo elementai, jungtys turi būti gerai priveržti, sutvirtinti.
  • Daugelis tėvų žaidimų aikšteles stato tiesiog ant žolės, tačiau galima rinktis ir specialias dangas. Aikštelių medžiaga turėtų būti minkšta, nesulaikanti vandens (t. y. laidi jam). Jeigu po lietaus ant dangos telkšo balos, reikia įrengti drenažą. Dangai tinka smėlis, smulki skalda, perdirbta guma (gumos granulės), medžio žievės mulčias, medienos drožlės ir kt. Žaidimų aikštelių dangas griežtai draudžiama asfaltuoti.
  • Atidžiai rinkitės apdailos medžiagas – dažus, impregnantus ir kt. Metalą apdorokite antikorozine priemone. Atkreipkite dėmesį, kad ne visi dažai ilgai tarnaus, ypač jei nudažytos vietos bus veikiamos tiesioginių saulės spindulių.

Susiję straipsniai

Kaip drėkinti namų orą be drėkintuvo?

Šildymo sezono metu namuose pastebimai nukrenta drėgmės lygis. Sausas oras kenkia odai, gali tapti alergijų, astmos, sinusito priežastimi.

Kaip išsirinkti sofą turint mažų vaikų? Kriterijai, apie kuriuos nepagalvojame

Sofa – vienas esminių namų baldų. Jei turite mažų vaikų ir kaip tik nusprendėte keisti sofą, tobulo baldo paieškos gali nemenkai išvarginti.

15 blogų namų ruošos įpročių: ar nepakenksite šeimos sveikatai?

Tvarką namuose, ypač turint mažų vaikų, palaikyti gana sudėtinga, ir dėl to niekas nesiginčija. Tačiau yra nemažai su namų ruoša susijusių pavojų.