Kaip vaikų talentus puoselėja Dovilė ir Žygis Stakėnai? (video) (8)

Dovilė ir Žygis Stakėnai „Tėvų darželio“ laidos kūrybinės komandos nuotr.

„Tėvų darželio“ TV laidos vedėjų Dovilės ir Žygio Stakėnų sūnūs Kajus ir Pijus yra aktyvūs bei talentingi vaikinai, kurie ir „Ąžuoliuke“ dainavo, ir įvairias sporto šakas pasimatuoti jau spėjo. Pasikalbėjome su Dovile ir Žygiu apie vaikų talentus, būrelių pasirinkimą ir retus „pačytinimus“.

Kokius būrelius lankė jūsų vaikai?

Na, tų būrelių buvo... Kajus ir Pijus sekė tėčio pėdomis ir lankė chorą „Ąžuoliukas“. Tik va vyresnysis Kajus nusekė iki galo ir baigė 8-metę muzikos mokyklą, o Pijus pasidavė pusiaukelėje.

Norėjome, kad šalia muzikos vaikai ir sportuotų, tai Kajų leidome į krepšinį, nors po metų vyrukas persigalvojo ir nutarė, kad lankys futbolą, o po trejų metų futbolo visgi grįžo į krepšinį ir dabar gyvena juo. Galime tik pasvajoti, kokiame lygyje dabar jau žaistų, jei lankytų be ištikusios pertraukos.

Na, o Pijui su sporto paieškomis buvo daugiau vingių. Lankė ir karatė, ir stalo tenisą, ir lengvąją atletiką, dabar galiausiai pradėjo lankyti boksą. Kol kas jam tinka ir patinka, bet ar ilgai muš kriaušę – gyvenimas parodys.

Kaip pastebėjote savo sūnų talentą ir parinkote jiems būrelius?

Ko gero, daugelis tėvų yra įsitikinę, kas jų vaikai talentingi visose srityse. Mes leidome dėl aukščiau vardintų priežasčių.

Kaip manote, ar tėvai turėtų pakreipti vaikus viena ar kita linkme, ar verčiau leisti jiems patiems bandyti ir atrasti jiems mielą veiklą?

Manau, kad nurodyti kryptį, sudominti ar supažindinti vis tik turėtų tėvai. Su vaikų apsisprendimais ir pasirinkimais galima išbandyti visus pasaulio būrelius, bet taip ir neatrasti to savojo.

Jį lyg ir atradus ištinka krizės. Net ir suaugusiems maloni veikla vieną dieną pradeda varginti ir norisi viską mesti. Tėvai turėtų palaikyti, nuraminti, įtikinti, kad ką pradėjai, reikėtų užbaigti. Jei sunku tai padaryti, ieškoti kompromiso, tartis, derėtis. Išsiaiškinti priežastis.

Ar vaikai visuomet noriai užsiėmė popamokine veikla? O gal teko susidurti su derybomis praleisti repeticiją ar viską mesti?

Galima, kartais, retom progom „pačytinti“. Bet taip pat svarbu, kad tai netaptu dažnu reikalu. Tikrai labai didelio spaudimo mūsų šeimoje nėra, tiesiog kalbėjimasis ir pasitikėjimas vieni kitais. Savo pareigų ir atsakomybės supratimas.

Vaikų mokslai, pareigos namuose, o dar ir popamokinė veikla atima daug laiko. Kaip išlaikyti balansą tarp vaiko užimtumo ir laisvalaikio?

Stengėmės dėlioti taip, kad du būreliai pasiskirstytų per visą savaitę po vieną dieną, tačiau reikia nepamiršti, jog chore „Ąžuoliukas“ buvo daug atskirų disciplinų (choras, solfedis, instrumentas, vėliau - muzikos istorija, dirigavimas, balso lavinimas), tad laikas buvo ganėtinai įtemptas.
Dėliojome viską , kad liktų laiko ir sau bei draugams.

Tikriausiai pritarsite, kad talentingi vaikai = užimti vaikai, tačiau jūs stengiatės savo vaikams suteikti daugiau laisvės. Kaip manote, kodėl tai svarbu?

Nes niekas nenori praleisti vaikystės...

 

Prieš Pijaus bokso treniruotę, Dovilės ir Žygio „Tėvų darželio“ laidos filmavimus ir daugybę kitų Stakėnų šeima nepamiršta pramogų bei pavasarį pasitinka atsinaujinę! Apsilankę parduotuvėje „F8 Outlet“ jie džiaugėsi ne tik stilingais, garsių prekinių ženklų drabužiais visai šeimai, bet ir stebėjosi mažomis kainomis:

Susiję straipsniai

„Mažylių klubas“ – visiems atsakingai taupantiems tėvams (video)

„Mažylių klubas“ – taupančios šeimos lojalumo programa, specialiai sukurta, kad tėvystė ir vaikystė būtų lengvesnė.

Kaip pradėti medituoti? (video)

Net ir neilga kasdienė meditacija padeda pailsėti ir nurimti, todėl ją tikrai verta išbandyti mažus vaikus auginantiems tėvams.

Kaip teisingai naudoti apsaugines kaukes? (video)

Šias taisykles paruošėme, remdamiesi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) informacija.

Naujausi komentarai

 1. Juditel3
  Juditel3 prieš 4 m.

  Nu jo, filmukas toks ką aš žinau. Kai šiais laikas visi skanduoja už feminizmą, lygias teises, jūs čia iš moters nupiešiat priklausomą nuo vyro malonės kvailelę 🤷‍♀️ (jokiu būdu nenoriu įžeisti ponios)

 2. User has not uploaded an avatar
  Une89 prieš 4 m.

  Man nepriimtinas toks moters pasirinkimas.

 3. Ringailiux
  Ringailiux prieš 4 m.

  Tiesiog nevykusi reklama ir tiek. Šiais laikais neperfilmuot pabaigos, kur vaikas ryškiai nežino, kur dėt tuos butaforinius maišus iš parduotuvės...

 4. avietuke
  avietuke prieš 4 m.

  Ringailiux parašė:
  Tiesiog nevykusi reklama ir tiek. Šiais laikais neperfilmuot pabaigos, kur vaikas ryškiai nežino, kur dėt tuos butaforinius maišus iš parduotuvės...

  Aš maniau, kad bėgs pasivyti 🤣🤣🤣 nes vaizdas šioje vietoje tikrai nekoks 🤣🤣

 5. tevudarzelis
  tevudarzelis prieš 4 m.

  Sveiki! Labai gaila, kad nepatiko mūsų laidos pradžia... Atsiprašome, jeigu ką įžeidėme, netinkamai pajuokavome ar pasirodėme nekorektiški. Visi kartais darome klaidų, svarbu iš jų pasimokyti - pažadame taip ir padaryti!
  Pasinaudodami proga norime padėkoti mūsų rėmėjams „F8 Outlet“ be kurių pagalbos pasitaisyti ir kurti geresnių laidų negalėtume.
  Sakome didžiausią ačiū ir karantinui pasibaigus kviečiame apsilankyti jų parduotuvėse!