Kalėdinis meduolis - pyragas su prieskoniais

Ingredientai: Miltai - 2.5 stiklinės, Cinamonas - 2 arbatiniai šaukšteliai, Imbiero milteliai - 1 arbatinis šaukštelis, Kepimo milteliai - 2 arbatiniai šaukšteliai, Soda - 1 arbatinis šaukštelis, Sviestas - 110 gramų, Cukrus (geriau rudasis) - 0.5 stiklin.

Miltus persijokite su kepimo milteliais, soda, imbiero milteliais, cinamonu. Atskirame inde išplakite kambario temperatūros sviestą su cukrumi, įmaišykite skystą medų (pašildykite karštų garų vonelėje, jeigu kietas). Įmuškite kiaušinį, įpilkite vanilės ekstraktą ir perplakite. Palaipsniui vis įsijokite miltų mišinį ir perplakite, pilkite šlakelį verdančio vandens ir vėl perplakite. Šitaip, pakaitomis į tešlą įmaišykite miltų mišinį ir verdantį vandenį. Galiausiai viską dar truputį paplakite, kad tešla būtų vienalytė. Tešlą supilkite į riebalais pateptą kepimo formą. Kepkite iki 180°C įkaitintoje orkaitėje apie 40-50 min. Įsmeigtas dantų krapštukas turi išsitraukti neaplipęs tešla. Pyragą šiek tiek atvėsinkite formoje (palaikykite 10-15 min.) ir tik tuomet ištraukite. Labai skanus ir nuostabiai kvepiantis meduolis. Į tešlą papildomai galima įmaišyti įvairių riešutų, džiovintų vaisių ir uogų. Taip pat galite naudoti daugiau įvairių prieskonių: malto anyžiaus, kardamono, gvazdikėlių, tiks prieskonių mišinys meduoliams.

Susiję straipsniai

Džiovintos obuolių juostelės (obuolių oda)

Siūlome namuose pasigaminti saldainius ar guminukus primenančios vaisių odos iš obuolių.

Braškiniai grietinėlės ledai

Siūlome namuose pasigaminti braškinius grietinėlės ledus, kuriems reikės tik braškių, grietinėlės, pieno ir cukraus.

Kaip pasigaminti naminius ledus be ledų gaminimo aparato?

Dalinamės paprastu metodu, kaip sušaldyti puikiausius ledus be ledų gaminimo aparato. Jums tereikės kepimo formos ir plakimo šluotelės.