Kaukės riebiems plaukams
Riebūs plaukai kelia nė kiek ne mažiau problemų, negu sausi: jie greitai sulimpa ir atrodo kaip neplauti, praranda purumą, ima blizgėti. Dažniausiai būna taip: jeigu oda riebi, plaukai taip pat riebūs (liaukos išskiria daugiau riebalų, negu būtina jiems sutepti).
Anot specialistų, riebalinės liaukos itin aktyvios toms moterims, kurių organizme gaminama per daug tostasterono. Kad perimtum kontrolę į savo rankas, būtina pirmiausiai atkreipti dėmesį į tai, ką valgai. Apribok suvartojamų angliavandenių ir druskos kiekį, atsisakyk miltinių, saldžių ir riebių patiekalų, prieskonių. Galima valgyti daugiau augalinio maisto, turtingo ląstelienos ir vitaminų. Ir, žinoma, labai rūpintis tokiais plaukais... Po plovimo būtinai juos skalauk žolelių arbata: tiks jonažolės, šalpusniai, dilgėlės, gysločiai. Gali naudoti jų mišinį – 4 šaukštus žaliavos užpilk puse litro vandens ir palaikyk 30 minučių, kad pritrauktų.
Jeigu plaukai labai riebaluojasi, plauti juos reikia ne rečiau kaip kartą per 2 ar 3 dienas. Iš pradžių porą minučių tiesiog skalauk juos įprastu vandeniu, o tik po to naudok šampūną ir kitas priemones.
Prieš plovimą labai naudinga įtrinti galvos odą žolelių mišiniu, skalauti jų nuoviru plaukus, o vasarą nusikirpti trumpai.
Medetkų arbata – nepakeičiama riebių plaukų priežiūros priemonė. Ja reikia suvilgyti galvos odą ir plaukus (gali naudoti vatos tamponą arba minkštą dantų šepetėlį).
Dar vienas efektyvus būdas – likus 2–3 valandoms iki plovimo įtrinti galvos odą alavijų sultimis.
Riebios soborėjos gydymui naudojami preparatai su spiritu ir vaistiniais augalais. Spiritinė tinktatūra įtrinama į odą vatos tamponu, dantų šepetėliu arba pirštų galiukais. Visa tai turi užtrukti 3–5 minutes. Alkoholis padeda pašalinti riebalų perteklių nuo plaukų ir odos, o biologiškai aktyvios augalų medžiagos teigiamai veikia plaukų būklę.
Kokios kaukės tinka riebiems plaukams?
Kaukė iš alavijų sulčių. Tau reikės po arbatinį šaukštelį medaus, alavijų ir citrinų sulčių, kiaušinio trynio ir smulkintos česnako skiltelės. Visus komponentus gerai išmaišyk ir prieš plovimą įtrink į galvos odą.
Žolelių ir ruginės duonos kaukė. Reikės po šaukštą ajerų šaknų, graikinio riešutmedžio lapų, dilgėlių, apynių spurgų, gysločių, ramunėlių, šalavijų, čiobrelių ir raudonėlių, litro vandens ir juodos ruginės duonos minkštimo. Žoles užpilk verdančiu vandeniu ir laikyk termose 40 minučių. Nukošk, sudėk minkštimą ir ištrink. Turi išeiti grietinės konsistencijos masė. Pašildyk ją iki kambario temperatūros ir įtrink į plaukų šaknis. Galvą apsuk maistine plėvele ir medvilniniu rankšluosčiu (arba tiesiog užsidėk seną nereikalingą žieminę kepurę). Po poros valandų išplauk plaukus be šampūno ir paskalauk tų pačių žolių arbata.
Petražolių kaukė. Kad paruoštum šią kaukę, tau reikės 100 g šviežių petražolių, arbatinio šaukštelio degtinės ir 2 šaukštelių ricinų aliejaus. Košytę iš šviežių petražolių užpilk degtine ir dviem šaukšteliais ricinų aliejaus, įtrink į plaukų šaknis ir laikyk apie valandą (reikėtų taip pat apsukti plėvele arba užsidėti celofaninį maišiuką). Išplauk galvą su šampūnu, išskalauk plaukus dilgėlių ir acto trauktine (1:1), įtrink šaknis gelsvės šaknų nuoviru.
Žolelių kaukė. Sudėtis: 2–3 valgomieji šaukštai šviežių smulkintų kiaulpienių, mėtų lapų ir šermukšnių uogų. Visi komponentai kruopščiai sutrinami elektriniu smulkintuvu, košelė laikoma 10 minučių, nuplaunama šiltu vandeniu.
Stiprinamoji riebių plaukų kaukė. Reikia: po valgomąjį šaukštą ajerų ir varnalėšų šaknų, ąžuolo žievės, ramunėlių, dilgėlių, šalavijų, čiobrelių, šalpusnių, medetkų, beržų pumpurų ir apynių spurgų, 500 ml vandens, vieno kiaušinio, 1 ml vitamino B tirpalo, svogūnų ir burokėlių sulčių. Žolės užpilamos puse litro verdančio vandens, verdamos ant silpnos ugnies, kol sutirštėja, tada įpilama šviežių sulčių. 100 ml mikstūros sumaišoma su kiaušiniu ir vitamino tirpalu. Kaukė įtrinama į plaukų šaknis, galva apsukama maistine plėvele ir medvilniniu rankšluosčiu. Po valandos kaukė išplaunama su šampūnu, plaukai nuskalaujami tų pačių žolių arbata.
Ramunėlių kaukė. Paimk du šaukštelius ramunėlių žiedų, užpilk juos 50 ml verdančio vandens ir palaikyk 3–4 valandas. Nukošk. Išplak kiaušinio baltymą, kad susidarytų putos, sumaišyk jį su ramunėlių arbata. Mišinį įtrink į plaukus ir galvos odą. Palik, kol visiškai išdžius, o po to išplauk šiltu vandeniu su šampūnu.
Jūsų plaukai atrodo riebaluoti ir sulipę? Išbandykite šią nesudėtingą kaukę – poveikis matyti jau po pirmųjų procedūrų!
Reikia: 250 g žaliosios arbatos, 250 ml degtinės, 1 arbatinio šaukštelio skysto medaus.
Paruošimas: sumaišykite medų su degtine, užkaiskite, sumaišykite su arbata.
Naudojimas: išplaukite plaukus su šampūnu ir ištepkite kauke jų šaknis. Apsukite galvą plėvele ir rankšluosčiu, po 40 minučių išplaukite su šiltu vandeniu.
Malonių procedūrų!