Kokie užkandžiai tinkamiausi su kūdikiu išsiruošus iš namų?

Tėtis pasisodinęs kūdikį, kurį mama maitina tyrele Larysa Dubinska | Shutterstock.com

Namuose viskas atrodo taip paprasta: vaikui galima duoti jo mėgstamo maisto, jis gali į valias terliotis ir mėtyti maisto gabalėlius, viską galima pašildyti, atšaldyti, sutrinti, išplakti...

Tačiau dažnai labai sunku sugalvoti, kuo maitinti kūdikį vos tik iškėlus koją iš namų, jau nekalbant apie ilgesnes keliones. Todėl maisto produktų sąrašai ir idėjos labai praverčia.

Tikslas – jokios netvarkos maitinant kūdikį kelionių metu

Kokio maisto reikėtų vengti?

  • Venkite bet kokio maisto su padažu. Pavyzdžiui, vištieną, makaronus ir kt. ruoškite be jokių pažadų, vien tik su natūraliais prieskoniais.
  • Geriau neimkite į keliones jogurto, nes jei kūdikis kartais nenorėtų būti maitinamas šaukšteliu, didelė tikimybė, kad jis gali bandyti į tą jogurtą sukišti rankutes.
  • Venkite bet kokio maisto, kuriam reikia indų.

Tinkamiausias kūdikiams maistas ruošiantis į kelionę

Šis maistas ypač tiks kūdikiams, kurie primaitinami kieto maisto gabaliukais (Baby-Led Weaning metodas).

Tiesa, prieš ruošiant užkandžius ne pro šalį dar kartą pasidomėti, kokio amžiaus kūdikiams koks maistas tinka.

Spaudžiamosios vaisinės tyrelės

Pasirinkimas Nr. 1 – spaudžiamosios tyrelės, kurios yra labai patogios ir padeda tėveliams išvengti netvarkos. Galima įsigyti vien tik vaisinių tyrelių, tyrelių su kruopomis, daržovėmis, jogurtu ir kt.

Virti kiaušiniai

Virtus vištų ar putpelių kiaušinius laikykite indelyje su ledo paketu ir maitinkite kūdikį visur, kur tik patogu. Kiaušiniai – vertingas maistas, baltymų ir sveikųjų riebalų šaltinis.

Makaronai

Virti makaronai puikiai tiks ir kaip lengvas užkandis, ir kaip sotesni pietūs. Makaronus galite derinti su sūriu ir pupelėmis: šis derinys – kur kas sotesnis. Tinka ne tik įprasti, bet ir viso grūdo, ryžių ar kiti makaronai, išbandykite ir ypač baltymų gausius avinžirnių makaronus.

Konservuotos pupelės arba avinžirniai

Konservuotus ankštinius užteks lengvai nuplauti, suberti į dėžutę ir įsidėti į rankinę ar kuprinę. Paprastai mamos kūdikiams perka konservuotą maistą, kuriame nėra druskos. Tačiau jei turite sūdytų pupelių, nieko tokio: tiesiog jas kruopščiau nuplaukite ir likusią dienos dalį stebėkite suvartojamą druskos kiekį.

Beje, avinžirnius galima šiek tiek pasmulkinti, nes jie gali kelti užspringimo riziką.

Sūris

Sūris – dar vienas puikus baltymų ir riebalų šaltinis, svarbus tinkamam kūdikių augimui ir vystymuisi. O visų geriausia – tai, kad retai kuris kūdikis atsisako išties skanaus sūrio.

Pirmiausia reikėtų duoti tarkuoto sūrio, vėliau tinka ir juostelės ar gabaliukai.

Šaltyje džiovinti ir įprasti vaisiai

Vaisiai – puikus pasirinkimas, tačiau keliaujant sumanesnė alternatyva – šaltyje džiovinti (liofilizuoti) vaisiai ir uogos. Jie – maloniai traškūs, o kūdikis neišsiteps drabužėlių. Jei vis tik ryžtumėtės imti šviežių vaisių, tiktų mažiau teplūs, t. y. obuoliai, kriaušės, kiviai ar slyvos.

Nėra ir paprastesnio užkandžio už bananus. Gerai juos nuplaukite ir su visa žieve supjaustykite į kelias (pavyzdžiui, 3 ar 4) dalis.

Skrebučių juostelės

Ypač paprasta keliaujant! Tiesiog skrudintą duoną supjaustykite plonomis juostelėmis ir užtepkite truputį sviesto, kad duona suminkštėtų.

Keptos daržovės

Puikiai tinka keptos cukinijos ir paprikos, o ruošiant užkandžius kelionei reikėtų vengti saldžiųjų bulvių, nes pakepinus jos tampa panašios į apelsinų uogienę, o ne į daržovę.

Blyneliai, bandelės arba keksiukai

Blyneliams prireiks vos 3 ingredientų: 1 gerai prinokusio banano, 2 kiaušinių ir 1,5 a. š. kokosų aliejaus. Jei kepsite bandeles, jos turėtų būti be pridėtinio cukraus ir medaus.

Susiję straipsniai

Kraujas kūdikio išmatose: ką daryti?

Kraujas kūdikio išmatose dažniausiai nereiškia kažkokio rimtesnio sveikatos sutrikimo, tačiau kartais gali įspėti apie tam tikras problemas.

Tylusis refliuksas kūdikiams

Kokie simptomai leidžia nuspėti tylųjį refliuksą, kaip padėti kūdikiui lengviau su juo susidoroti?

Kūdikių kefalohematoma – kraujo sankaupa galvoje

Kefalohematoma – tai patologija, kai tarp naujagimio galvos odos ir kaukolės susiformuoja kraujo sankaupa.