Kokie yra flegmatiško temperamento vaikai?

Koks yra flegmatikas? Jei flegmatiško temperamento žmogų reikėtų apibūdinti vienu žodžiu, greičiausiai tai būtų žodelis „LĖTUMAS“. Flegmatikai iš prigimties ramūs, lėti, nenervuoti žmonės. Jie niekur neskuba ne dėl to, kad nesugeba veikti greitai, tačiau dėl to, kad skubėti iš tiesų nėra kur. Jie be galo kantrūs, todėl gali dirbti itin kruopščius darbus ir puikiai sutaria su kitais žmonėmis. Tai tikros choleriškų asmenybių priešingybės.

Flegmatiško temperamento asmenybėms nesunku prisitaikyti prie įvairiausių situacijų, mat jie, priešingai nei cholerikai, o tam tikrais atvejais ir sangvinikai, nepanikuoja ir niekur nesiskubina. Kitaip tariant, bet kurioje situacijoje galioja taisyklė: prieš tai pagalvok, kaip reikia daryti, o tik tuomet imkis paties darbo. Perdėta flegmatikų ramybė neretai išmuša iš vėžių kitų temperamentų atstovus, tačiau iš kitos pusės žvelgiant, bendravimas su flegmatiška asmenybe gali duoti nemažai naudos, ypatingai gyvenant šiuolaikiniu tempu, kuomet visi bėga ir nieko nespėja.

Kaip ugdyti flegmatiką? Vaikystėje flegmatiko temperamentą išduoda ne tik elgesys, bet net ir žvilgsnis. Jis gali ramiausiai stebėti net ir didžiausią katastrofą, nes tuo metu jam reikia ramiai pagalvoti apie tai, kas vyksta. Todėl nenuostabu, kad mokykloje, darželyje ar kieme flegmatiško temperamento vaikas dažniau būna vienas, nei su grupe žmonių.

Kai kurie žmonės, susidūrę su flegmatiku, palaiko jį paprasčiausiu tinginiu. Labai negerai, jei tokią nuomonę susidaro pedagogai ar netgi tėvai, mat verčiamas kažką daryti flegmatikas dar labiau sulėtėja. Pagrindinis flegmatiškos prigimties pavojus slypi tame, kad įgimtas lėtumas palaipsniui gali virsti visišku pasyvumu. Todėl tokį vaiką nuo mažens reikia pratinti kažką veikti. Norime pabrėžti: reikia pratinti veikti, o ne versti tai daryti. Geriausias užsiėmimas flegmatikui – kažką konstruoti. Tokie darbai puikiai tiks įgimtam flegmatiko kruopštumui, kantrybei ir pastovumui.

Teigiamos flegmatiko savybės:

  • Labai kruopštus, kantrus ir pastovus
  • Sugeba išlaikyti ramybę net ir kritinėse situacijose
  • Visiškai neagresyvus ir linkęs padėti kitiems

Neigiamos flegmatiko savybės:

  • Nemėgsta ir nesiima aktyvios veiklos
  • Pasyviai reaguoja į aplinką
  • Neracionaliai vertina permainas ir aplinkinius

Susiję straipsniai

Vaikas masturbuojasi: kaip reaguoti ir ką daryti?

Tėvams labai svarbu su vaikais apie masturbaciją kalbėti jautriai ir būti tinkamai šiam pokalbiui pasiruošus.

Supykęs vaikas muša save: ką daryti?

Maždaug ketvirtadalis vaikų apimti pykčio muša, žnaibo, kandžioja ar kitais būdais žaloja save. Tai – normali vaiko raidos fazė.

Ar žinote, kad yra 5 vaikų meilės kalbos?

G. Chapmanas tvirtina, kad su vaikais reikia kalbėti visomis 5-iomis meilės kalbomis. Tačiau reikia žinoti, kuri vaiko meilės kalba yra dominuojanti.