Kūdikių dantų dygimas: klaidos, kurios gali pridaryti bėdų

Reklaminis partnerio turinys
Kūdikis kramto žaisliuką, skaudamos dantenos Natalia Bostan | Shutterstock.com

Kūdikių dantų dygimas – visiškai natūralus procesas, o ne liga, dėl kurios reikia pulti į paniką, jaudintis ir taip kūdikį dar labiau išgąsdinti.

Vis dėlto pieninių dantų dygimas tikrai gali būti skausmingas ir kelti diskomfortą, todėl labai svarbu, kad tėveliai (globėjai) susikauptų ir stengtųsi padėti mažyliui, taip tuo pačiu padėdami ir sau, kad dienos būtų linksmesnės, o naktys – ramesnės.

Pakalbėkime apie klaidas, kurių nereikėtų daryti, ir apie priemonę, kuri pasižymi natūralia sudėtimi ir gali padėti lengviau iškęsti dėl dantų dygimo atsiradusį diskomfortą.

Neskubėkite vartoti vaistų nuo skausmo

Žinoma, geriamieji nereceptiniai vaistai nuo skausmo gali būti paprasčiausia ir greičiausia išeitis, kai mažylis patiria skausmą, tačiau jos griebtis reikia tikrai ne visada. Gali padėti ir kur kas paprastesnės priemonės. Vis dėlto jei abejojate, ar pakilusi kūno temperatūra, viduriavimas ir kiti nemalonūs simptomai gali būti kokios nors infekcijos požymis, tai būtinai pasitarkite su vaikelio gydytoju. Svarbu pastebėti, kad pats dantų dygimas viduriavimo ar karščiavimo paprastai nesukelia.

Neduokite per šaltų kramtymo žaislų ir pavojingų daiktų

Prieš duodant silikoninius kramtukus, galite juos atšaldyti šaldytuve, bet ne šaldymo kameroje, nes pernelyg sušalęs daiktas gali pažeisti dantenas. Taip pat neduokite aštrių ir pavojingų daiktų, pavyzdžiui, metalinių šaukštelių. Jei vaikas jau valgo ne tik motinos pieną, galima duoti ir riestainių be cukraus ar šviežių kietesnių vaisių, kuriuos prieš tai galima palaikyti šaldytuve. Nebijokite atlikti masažo šaltais švariais pirštais ar duoti šaltą frotinio audinio gabalėlį – šios paprastos pagalbos priemonės gali padėti labiau nei galvojate.

Neduokite arbatų su cukrumi ir netepkite dantenų medumi

Įvairios arbatėlės su cukrumi ir dantenų tepimas medumi – meškos paslauga vaikui. Paprastieji angliavandeniai (cukrai) gali paskatinti ėduonies formavimąsi. Rinkitės vaistažolių arbatas be cukraus, duokite šaltesnio jogurto ir rinkitės maistą, kuris papildomai nedirgintų jautrių dantenų. Jei vaikelis žindomas, dažniau maitinkite krūtimi – tai padės ir gauti pakankamai skysčių, ir nusiraminti.

Būtina rūpintis pieninių dantų higiena

Nuomonė, kad pieninių dantų prižiūrėti nereikia, nes jie vis tiek iškris, iš tiesų labai klaidinga, nes sveiki pieniniai dantys yra labai svarbūs taisyklingam nuolatinio sąkandžio formavimuisi. Taigi rūpinkitės mažylio burnos ertme nuo pirmųjų jo gyvenimo dienų arba bent jau nuo tada, kai pasaulį išvys pirmasis dantukas.

Linkime sėkmės ir kantrybės, o jei susidursite su diskomfortu ir skausmu dėl pieninių dantukų dygimo, atminkite, kad namų vaistinėlėje naudinga turėti „Anaftin Baby“ dantenų gelį.

„Anaftin Baby“ dantenų gelis dygstant dantukams – puikus ir natūralus pasirinkimas be vaistinių medžiagų

Puikaus daugelio mažylių mėgstamo neutralaus skonio gelyje esančios natūralios medžiagos pažeistose dantenų vietose padeda malšinti skausmą ir paraudimą. Pridedamas aplikatorius su silikoniniais šereliais švelniai masažuoja dantenas, todėl palengvėja su dantukų kalimusi susijęs diskomfortas ir simptomai.