Kūno šveitimas

Kam reikalingas odos šveitimas? Ar galima be jo apsieiti? Kokios priemonės geriausiai tinka jums ir kaip dažnai jas reikėtų naudoti? Pakalbėkime apie šiuos ir kitus dažnai pasitaikančius klausimus.
 
Kam šveisti odą?
 
Kasdien prižiūrint odą, atsižvelgiant į poreikį, ja reikia pasirūpinti ir papildomai atlikti giluminį odos valymą – t.y. šveitimą. Procedūros metu pašalinamos viršutiniame odos sluoksnyje esančios negyvosios ląstelės. Oda iš karto tampa gaivesnė, skaistesnė, geriau sugeria naudingąsias kosmetinių priemonių medžiagas. Odos šveitimas stimuliuoja limfinę sistemą ir drėkinimą, šalina veido odos toksinus, gerina kraujo apytaką. Manoma, kad odos šveitimas sumažina ir nedideles raukšleles, tačiau neturi įtakos raukšlėms, kurios formuojasi poodiniame sluoksnyje.
 
Kokias priemones naudoti?
 
Odą galima nušveisti mechaninėmis ir cheminėmis priemonėmis (preparatais su specialiomis rūgštimis). Mechaniniai šveitikliai – tai kremai ir geliai, kurio sudėtyje yra smulkesnių ar stambesnių granulių (abrazyvinių dalelių). Kuo grūdeliai mažesni ir smulkesni, tuo jų poveikis odai yra švelnesnis ir saugesnis. Neatidžiai ir netinkamai atliekant šveitimo procedūrą, gali būti traumuojami odos sluoksniai.
 
Kuriais atvejais odos šveitimas tinka?
 
Odos šveitimas naudingas riebiai ar spuoguotai odai, išsiplėtusioms užsikišusioms poroms, nes ši procedūra sumažina riebalų išsiskyrimą, kartu pagerina odos būklę. Jeigu jūsų oda jautri ir sausa, reikėtų rinktis švelnesnės sudėties šveitimo priemonę.
 
Kaip dažnai atlikti šveitimo procedūrą?
 
Paprastai negyvosios ląstelės ant odos susidaro per keletą dienų, todėl pakanka odą šveisti 1–2 kartus per savaitę (bet tai priklauso ir nuo jūsų amžiaus bei odos tipo). Giluminį valymą reikėtų atlikti ir tuomet, jeigu jaučiate, kad oda nėra švari (nepakankamai atsisluoksniuoja epidermis). Tada ši procedūra apsaugos ir nuo spuogų atsiradimo.
 
Jeigu oda yra normali ir norite jai suteikti skaistumo, pakanka odos šveitiklį naudoti kartą per mėnesį. Jeigu veido oda labai riebi, dirbate aplinkoje, kurioje yra daug dulkių, odą galima šveisti ir kasdien.
 
Bendras patarimas: geriau odą šveisti dažniau, bet rinktis švelnesnę priemonę. Nepiktnaudžiaukite šveitimo procedūra, nes padidėja rizika sužeisti viršutinį odos sluoksnį.
 
Kada šios procedūros atlikti negalima?
 
Jeigu oda yra jautri, išplonėjusi, apie mechaninius valiklius negali būti nė kalbos. Negalima naudoti odos šveitiklių, kai yra išsiplėtusių kraujagyslių, pūlingų spuogų ar žaizdelių. Net švelniausios šveitimo priemonės nerekomenduojamos, kai yra uždegimas, dermatitas, raudonieji spuogai, rožinė ar kyla kokia nors alerginė reakcija.
 
Kaip tinkamai naudoti šveitiklį?
 
Nedidelį pasirinktos priemonės kiekį sukamaisiais judesiais tepkite ant kaktos, antakių, plaukų link. Ant skruostų tepkite iš apačios į viršų, smilkinių link. Nuo smakro vidurio – taip pat smilkinių link. Palikite šveičiamąjį kremą ant odos keletą minučių, po to nuprauskite veidą šiltu tekančiu vandeniu ir patepkite švelniu drėkinamuoju kremu. Odos šveitimą atlikite vakare prieš miegą, kad oda galėtų ilgiau pailsėti.
 
Kada reikalingas cheminis odos šveitimas?
 
Cheminį odos nusluoksniavimą patartina atlikti tik kosmetikos kabinetuose. Saugiausia pasitikėti patyrusiu profesionalu, kad odai nepadarytumėte žalos. Ši procedūra turi savų privalumų ir trūkumų. Pavyzdžiui, sumažėjus odos apsaugai, galima greičiau sužaloti odą. Kita vertus, cheminis šveitimas geriau nei mechaninis pašalina apmirusias odos ląsteles.
 
Cheminių šveitiklių sudėtyje yra įvairių rūgščių (salicilo, alfa hidroksi ir pan.). Kuo šveitimo priemonėje šių cheminių medžiagų kiekis didesnis, tuo stipresnis odos nusluoksniavimas.
 
Jeigu chemine švietimo priemone norite naudotis namuose, rinkitės tą, kurioje cheminių medžiagų būtų ne daugiau nei 10 %
 
Cheminis švietimas atliekamas tuomet, kai norima pašviesinti odą, palyginti randus, panaikinti pigmentines dėmes. Po odos šveitimo nevykite ten, kur daug saulės, nesilankykite soliariume. Odai po šios procedūros bent savaitę reikalingas poilsis.

Susiję straipsniai

Dizaineriai pataria: turėdami šiuos daiktus savo spintoje, visada atrodysite stilingai

Tam, kad atrodytume jaunatviškai, unikaliai ir stilingai, nebūtina turėti pilnos drabužinės daiktų. Užtenka kelių, bazinių.

PATARIMAS: augindami mažylį verčiau atsilikime nuo mados

Nuo pat vaiko gimimo iš visų pusių jaučiamas spaudimas turėti naujausius prietaisus, gražiausią lovytę, geriausią vežimėlį ir tobulą nešynę.

Atrodote vyresnė? Galbūt darote šias stiliaus klaidas?

Norite atrodyti jaunatviškai ir stilingai bei versti aplinkinius spėlioti, koks iš tikrųjų jūsų amžius? Visa tai – labiau nei įmanoma!