Lankstymas iš popieriaus (origami) vaikams

Origamio menas – tai, su kuo vaikystėje greičiausiai teko susidurti ir tau. Turbūt esi lanksčiusi laivelius, gerves, varlytes ir kitas įdomias figūrėles. Šiandien šis užsiėmimas dar populiaresnis – jį mėgsta ir vaikai, ir suaugusieji. Kaip ir konstruktoriai, jis gali būti labai naudinga lavinanti pramoga.

Origamio reikšmė vaikų vystymuisi:

  • Gerinama atmintis ir erdvinis mąstymas – tai reiškia, kad ateityje spręsti geometrinius uždavinius vaikui bus lengviau;
  • Ugdomas kūrybiškumas;
  • Išmokstama atkaklumo, sutelkti dėmesį;
  • Puikus būdas atitraukti vaiką nuo kompiuterio arba televizoriaus;
  • Estetinė reikšmė: labai smagu stebėti, kaip iš popieriaus lapo gimsta meno kūrinys;
  • Teigiamos emocijos, kai visa šeima užsiima šia veikla;
  •  Originali išlankstyta figūrėlė gali tapti puikiu eglutės, stalo papuošalu, dovanėle tėveliams ir panašiai.

Origamio principai

Klasikiniam origamiui naudojamas kvadratinis popieriaus lapas, be jokių klijų ir žirklių. Vienai figūrėlei gali būti naudojamas ir vienas popieriaus lapas, ir keli. Tokie dirbiniai, kurie sudedami iš kelių dalių, vadinami moduliniu origamiu.

Profesionalai lanksto netgi iš šlapio popieriaus, naudoja asmenines metodikas. Popierius gali būti įprastas, tačiau tinka ir spalvotas, netgi folija – tas pats darbelis, padarytas iš skirtingų medžiagų, gali atrodyti vis kitaip. Paprasčiausia kiekvienuose namuose rasti A4 formato popieriaus lapą. Jis tiks, tačiau reikės apkirpti, kad išeitų kvadratas. Geriausia naudoti ne žirkles, o specialų peiliuką – taip popieriaus kraštai bus idealiai lygūs.

Lankstoma žiūrint į schemas ir paveikslėlius, tad paprastai nebereikia jokių paaiškinimų. Pagrindines figūras išlankstyti gali net visai mažas vaikas. Tiesa, skirtinguose šaltiniuose jų pavadinimai gali šiek tiek skirtis, tačiau išmokęs kurią nors pagrindinę formą, vaikas galės iš jos išlankstyti bet kurį vidutinio sudėtingumo darbelį.

Susiję straipsniai

Naujas „Kakės Makės“ serialas per TV3 Play

Naująjį serialą apie išdykėlę mergaitę Kakę Makę ir jos draugus nemokamai žiūrėkite per TV3 Play!

Popieriniai moliūgai (nuotraukos žingsnis po žingsnio)

Kviečiame pasigaminti smagius moliūgus Helovinui ir ne tik! Jums reikės vos kelių labai paprastų priemonių.

Rudeniniai darbeliai: lapai, kaštonai, gilės ir dar daugiau (su nuotraukomis)

Rudenį smagu su vaikučiais rinkti įvairias gamtos dovanas: lapus, giles, kaštonus, kankorėžius, uogas ir sėklas, o vėliau iš jų gaminti darbelius.