Naminės kaukės lūpoms

Keista, kad lūpomis moterys dažniausiai beveik nesirūpina, o juk tai yra būtent ta veido dalis, kuri bene labiausiai atkreipia į save dėmesį. Taigi jomis, kaip ir veido oda, būtina rūpintis nuolatos. Lūpų oda neturi riebalinių ir prakaito liaukų, taigi iš esmės ji neturi ir apsauginio epidermio mechanizmo. Jei nori, kad tavo lūpos būtų sveikos ir gražios, rekomenduojame reguliariai palepinti jas naminėmis kaukėmis.

Vaisių, daržovių ir uogų kaukės

Kad pasigamintum kaukę, tau reikės sviesto ir kurio nors produkto iš šio sąrašo: obuolio, banano, abrikoso, meliono, agrasto, kivi, morkos, agurko, moliūgo. Iš esmės tiks praktiškai bet kurios daržovės ar vaisiai. Vengti reikėtų tik citrinos, nes ji gali išsausinti odą. Kaukė paruošiama labai paprastai: pusę šaukštelio sviesto sumaišyk su šaukšteliu smulkiai tarkuotos pasirinktos daržovės ar vaisiaus. Paruoštą mišinį užtepk ant lūpų ir palaikyk 15 minučių. Vaisių bei daržovių kaukės puikiai maitina, drėkina ir minkština lūpas.

Medaus kaukė

Medus – puiki priemonė lūpų maitinimui. Iš esmės galima nieko ypatingo negalvoti ir ant lūpų tepti tiesiog gryną medų. Kad kaukė būtų efektyvesnė, sumaišyk medų su kiaulienos taukais (proporcijomis 2x1). Paruoštą mišinį laikyk šaldytuve, o pasitepusi lūpas, nuplauk po 10 minučių.

Varškės kaukė

Iš varškės galima pasigaminti puikią maitinamąją ir minkštinančią kaukę. Kaukės pagaminimui reikės pusės arbatinio šaukštelio riebios varškės ir šaukštelio grietinėlės, pieno, aliejaus (bet kokio) arba sulčių (agurkų arba morkų). Ant lūpų kaukė tepama storu sluoksniu ir laikoma 15 minučių.

Grietinės kaukė

Grietinės kaukę itin rekomenduojame darytis šaltuoju sezonu, nes ji labai gerai drėkina ir saugo jautrią lūpų odą. Sumaišyk arbatinį šaukštelį grietinės, kelis lašus aliejaus ir kelis lašus citrinų sulčių. Kaukė tepama storu sluoksniu ir laikoma ant lūpų 20 minučių.

Kefyro kaukė

Kad pasigamintum šią kaukę tau reikės tik paprasčiausio kefyro. Patepk juo lūpas, šiek tiek luktelėk, kol kefyras sudžius ir vėl pakartok procedūrą. Taip iš viso 10 kartų. Kai paskutinis sluoksnis uždžius, palauk dar 15 minučių ir nuplauk šiltu vandeniu. Kefyras labai gerai drėkina.

Po kaukės...

Po to, kai palepinsi savo lūpas kuria nors iš aukščiau išvardintų kaukių, lūpų oda taps labai švelni ir jautri. Atsargiai ją nusausink švariu rankšluosčiu ir būtinai patepk maitinamuoju kremu.

Ant lūpų nėra riebalinių liaukų, tad rūpintis šia veido dalimi yra būtina, o ypač – šaltuoju metų laiku. Bene geriausios lūpų priežiūros priemonės yra balzamas ir vazelinas – juk jose yra minkštinamųjų, maitinamųjų aliejų, būtinų vitaminų A ir E. Jos padeda išvengti nepalankaus aplinkos poveikio (šalčio, vėjo ir sauso oro).

Parduotuvės ir vaistinės siūlo platų balzamų ir vazelinų asortimentą, tačiau vis populiaresnė tampa rankų darbo kosmetika. Tu gali užsisakyti pageidaujamą priemonę su norimais komponentais, arba pasidaryti tokią pati – juk sudėtinių dalių rasti nėra taip jau sunku.

Jeigu nori pasigaminti balzamą, tau svarbiausia rinktis kokybiškus komponentus, laikytis proporcijų ir ruošimo technikos. Mes tau paaiškinsime, kaip pasigaminti šią priemonę sau arba savo artimiesiems (beje, tai puiki dovana). Viskas labai paprasta ir nereikalauja daug laiko.

Apytikslės lūpų balzamo komponentų proporcijos:

 

 • 40 % – skysti augaliniai aliejai (migdolų, abrikosų arba vynuogių kauliukų, persikų, avokadų, alyvuogių, saulėgrąžų, linų sėmenų ir pan.);
 • 35–40 % kietų augalinių aliejų: kokosų, palmių, sviestmedžio, mangų, kakavos;
 • 20 % – bičių vaškas;
 • 5 % – vitaminai, aromatizatoriai, eteriniai aliejai.

 

Šiuo atveju mes naudosime vašką, sviestmedžio sviestą ir avokadų aliejų su trupučiu medaus ir vitaminu A.

Sviestmedžio sviestas – viena iš pačių geriausių odos priežiūros priemonių, turtinga vitaminų ir maitinamųjų medžiagų. Jis puikiai apsaugo odą, minkština, skatina regeneracijos procesus, apsaugo nuo UV spindulių. Labai dažnai naudojamas kosmetikoje su anti-age efektu.

Avokadų aliejus puikiai tinka suvytusiai, sausai odai, ją maitina ir saugo. Šiame aliejuje gausu lecitino, kalio, vitaminų A, B, C, jis turi sočiųjų ir mononesočiųjų rūgščių.

Medus maitina ir drėkina odą, nelaidžia atsirasti raukšlėms. Medžiagos, kurių gausu šiame produkte, pasižymi uždegimą mažinančiu ir rišamuoju poveikiu, gerina ląstelių mitybą.

Vitaminas A (retinolis) – labai svarbus odos regeneracijai elementas, dalyvaujantis ląstelių medžiagų apykaitos procesuose, gelbsti nuo odos senėjimo. Jis mažina mikrobų kiekį. Tai nėra būtinas komponentas, kadangi jo yra ir geltoname (!) bičių vaške.

Bičių vaškas lėtai įsigeria į odą, sudaro ant jos apsauginę plėvelę, tad neleidžia išgaruoti drėgmei ir senti odai, daro ją švelnią, lygią ir elastingą.

Kaip paruošti?

Tau reikia:

 

 • 3 g bičių vaško,
 • 5 g sviestmedžio sviesto,
 • 6 g avokadų aliejaus,
 • 0,5 šaukštelio medaus,
 • 2–3 lašų vitamino A (retinolio).

 

Paruošimas:

 

 • Ištirpink vandens vonelėje bičių vašką.
 • Išjunk plytą ir įdėk sviestmedžio sviesto – jis ištirps nuo išlydyto vaško. Maišyti komponentus geriau stikline, porcelianine lazdele arba medine mentele.
 • Supilk avokadų aliejų, įlašink vitamino A.
 • Įdėk 0,5 šaukštelio medaus.
 • Viską gerai išmaišyk ir greitai išpilstyk į švarias formeles. Jos turėtų būti išplautos ir pavalytos spiritu.
 • Tegul balzamas sustingsta, palik jį kuriam laikui kambario temperatūroje. Priemonė paruošta!

 

Ruošimo proceso metu patartina patikrinti balzamo koncentraciją. Tau tereikia užlašinti kelis lašus skystos masės ant rankos ir įtrinti juos į odą. Jeigu balzamas per skystas, įdėk dar šiek tiek vaško, jeigu per kietas ir blogai tepasi, vadinasi, trūksta skysto aliejaus.

Pačioje pabaigoje galima įlašinti porą lašų eterinio aliejaus. Taip priemonė taps naudingesnė, be to, kvepės taip, kaip nori tu.

Jeigu manai, kad balzamas išėjo per kietas, jį galima išlydyti, įpilti aliejaus ir vėl išpilstyti į formeles.

Laikyk balzamą kambario temperatūroje. Na, o jeigu pasigaminai per daug, likusias formeles gali pasidėti į šaldytuvą arba išdalinti draugams. Priemonės galiojimo laikas – ne mažiau kaip pusė metų.

Tu gali pasigaminti balzamą ir kitaip (paruošimo technika lieka ta pati, bet sudedamosios dalys – jau kitos). Siūlome tau dar keletą receptų.

Mandarininis balzamas:

 

 • 1 dalis mangų aliejaus,
 • 3 dalys alyvuogių aliejaus,
 • 1 dalis bičių vaško,
 • keli lašai eterinio mandarinų aliejaus,
 • keli lašai aliejinio vitamino E tirpalo.

 

Mėtinis balzamas:

 

 • 1 dalis kakavos sviesto,
 • 2 dalys migdolų aliejaus,
 • 1 dalis avokadų aliejaus,
 • 1 dalis bičių vaško,
 • keli lašai mėtų aliejaus,
 • keli lašai aliejinio vitamino E tirpalo.

 

Šokoladinis balzamas:

 

 • 2 dalys kakavos sviesto,
 • 2 dalys migdolų aliejaus,
 • 0,5 dalies kakavos,
 • 1 dalis bičių vaško,
 • keli lašai vitamino E.

Susiję straipsniai

Dizaineriai pataria: turėdami šiuos daiktus savo spintoje, visada atrodysite stilingai

Tam, kad atrodytume jaunatviškai, unikaliai ir stilingai, nebūtina turėti pilnos drabužinės daiktų. Užtenka kelių, bazinių.

PATARIMAS: augindami mažylį verčiau atsilikime nuo mados

Nuo pat vaiko gimimo iš visų pusių jaučiamas spaudimas turėti naujausius prietaisus, gražiausią lovytę, geriausią vežimėlį ir tobulą nešynę.

Atrodote vyresnė? Galbūt darote šias stiliaus klaidas?

Norite atrodyti jaunatviškai ir stilingai bei versti aplinkinius spėlioti, koks iš tikrųjų jūsų amžius? Visa tai – labiau nei įmanoma!