Norite sklandžiai keliauti su vaikais? Paklausykite patarimų!

Kelionės su mažais vaikais FamVeld | Shutterstock.com

Nėra blogų kelionių, yra tik netinkamas pasiruošimas. Kaip kelionėms ruošiatės jūs ir kokie šios vasaros planai? Ar artėjanti vasara ir atostogos jau įkvepia planuoti ir ruoštis būsimoms išvykoms? Įjunkite fantaziją, ir tegul ji nuneša ten, kur norite, – Madeirą, Tenerifę, ar – Palangą. Svarbiausia – kad būtų patogu jums ir vaikams. Svarbiausia – saugiai.

Kaip patogiai keliauti su vaikais?

Bijote ir nesiryžtate, o gal jūs, kaip Agnė ir Vilija, be kelionių negalinčios gyventi mamos, taip pat netrukus skaičiuosite 50-ąją kelionę? Kaip jums sekasi keliauti su mažais vaikais? Jei trūksta žinių, kaip planuoti ir ką pasiimti į kelionę, – jos patars, kad ir jūsų kelionės su mažaisiais būtų kupinos įsimintinų įspūdžių. Lietuva, Latvijos pajūrys, Egiptas, Turkija, o netrukus – ir Italija. Mamos žino visas taisykles, kaip reikia keliauti saugiai ir turiningai.

Specialisto komentaras

Ką reikėtų žinoti iš užsienio grįžusiems keliautojams? LR Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Ginreta Megelinskienė: „Kalbant apie dabartinius reikalavimus, tai iš užsienio į Lietuvą grįžę keliautojai privalo izoliuotis 10 dienų, su galimybe trumpinti izoliaciją. 72 val. prieš atvykimą jie turi atlikti testą bei nepamiršti užpildyti NVSC interneto svetainėje esančios anketos.“

Mamų patarimai mamoms

Mama Vilija išskiria maistą ir kelionių programą. „Visada po ranka turėkite užkandžių, kad vaikai visada būtų pavalgę, atsigėrę ir laimingi“, – sako ji. Mama Agnė siūlo prisijungti prie „Keliaujančių mamų“ bendruomenės, būti aktualijų centre, ir akcentuoja, kad kelionės su vaikais – ne mažiau kupinos iššūkių, bet kitokios nei dviese. „Tiesiog pasiruoškite kelionei, kad būtų kuo mažiau streso, – sako ji, – ir priduria, kad svarbu ne tik kokį vežimėlį pasiimsite, bet ir kaip užimsite kelionėje vaikus.“

Kaip užimti kelionėje vaikus? Skaitykite:

Visas duris atvers galimybių pasas?

Anot LR Sveikatos apsaugos ministerijos atstovės Ginretos Megelinskienės, gyventojai aktyviau keliauja, mobilumas padidėjęs ne tik pačioje Lietuvoje, bet daugėja ir kelionių į užsienį. Kad jos būtų sklandesnės, atsiranda galimybių pasas, suteiksiantis tam tikrus atlaisvinimus šalies viduje, o vėliau – ir Europos skaitmeninis žaliasis pažymėjimas, kad žmonės paprasčiau galėtų keliauti po Europos Sąjungą. Kokie šių dokumentų skirtumai, galimybės ir kokias naudas jie suteiks keliautojams, žiūrėkite šioje „Tėvų darželio laidoje“.

Būkite sveiki ir saugūs. Tikėkimės, visos suplanuotos jūsų kelionės įvyks. O jei trūksta keliaujančių šeimų patarimų, jei planuojate tyrinėti pasaulį su vaikais, – susitikime „Tėvų darželyje“, ir sužinosite daug naujienų:

Neįsivaizduijate, kur keliauti? Galbūt testas padėtų atsakyti į šį klausimą? Pažaiskime!

Susiję straipsniai

„Mažylių klubas“ – visiems atsakingai taupantiems tėvams (video)

„Mažylių klubas“ – taupančios šeimos lojalumo programa, specialiai sukurta, kad tėvystė ir vaikystė būtų lengvesnė.

Kaip pradėti medituoti? (video)

Net ir neilga kasdienė meditacija padeda pailsėti ir nurimti, todėl ją tikrai verta išbandyti mažus vaikus auginantiems tėvams.

Kaip teisingai naudoti apsaugines kaukes? (video)

Šias taisykles paruošėme, remdamiesi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) informacija.