PATARIMAS: 8 naujagimių drabužėliai, kurių jums tikrai prireiks (kiek ir kokių?) (4)

Kūdikis apsuptas įvairiausių drabužėlių Ulza | Shutterstock.com

Žvilgtelėkite į toliau nurodytą būtiniausių kūdikių drabužių sąrašą. Štai šie drabužėliai vaiko namų stalčiuose – pagrindiniai.

Daugelis kūdikių per pirmąsias kelias savaites išaugs drabužėlius, kuriuos pirmiausia įsigijote. Tačiau, reikia pastebėti, kad per dieną vienos aprangos neužteks, mat dėl įvairių mažų ir didelių „avarijų“ reikės paruošti net kelis skirtingus derinius.

Bodžiukai (4–6 vnt.)

Jie puikiai tinka kaip izoliuojantys apatiniai sluoksniai vėsiais mėnesiais, o vasarą – kaip viršutinė dalis, kurią lengva derinti su getrais, tamprėmis ir šortais.

Patarimas

Pasirūpinkite bodžiukais trumpomis ir ilgomis rankovėmis 0–3 mėn. kūdikiui. Geriausia, jei jie bus raštuoti – paslėps dėmes!

Šliaužtinukai (4–6 vnt.)

Nepakeičiamas miego ar dieninis drabužėlis. Ir geriausia, jei rinkitės su užtrauktukais, o ne daugybe spaudžių: džiaugsitės pasirinkimu, kai reikės greitai pakeisti sauskelnes po įvairių „avarijų“ 3 val. nakties.

Siaustinukai / susiaučiami marškinėliai (4–6 vnt.)

Sukurti vilkėti kaip mažytis švarkelis. Šiuos marškinėlius su šoniniu užsegimu labai lengva aprengti ir nurengti. Be to, atvira trumpesnė apačia nepriglunda prie kūno, todėl toks drabužėlis ypač saugus dar nesugijusiai kūdikio bambytei.

Kelnytės uždarais galais (2–4 vnt.)

Abi kojinytės muistantis praktiškai niekada nelieka ant kojyčių, jos kažkaip stebuklingai ir neretai „nukrinta“, taigi rinkitės kelnytes uždarais galais: taip saugiausiai uždengsite mažojo galūnes.

Miego chalatas (2 vnt.)

Nuostabus drabužėlis „permainoms“ vidury nakties. Į miegmaišį panašus miego chalatas turi atvirą galą, taigi sauskelnes pakeisti galima ir greičiau, ir lengviau.

Miegmaišis (1–2 vnt.)

Naujagimiai mėgsta minkštas švelnias medžiagas: tai mažyliui suteikia jaukumo, jie greičiau atsipalaiduoja ir pasineria į miegojimo karalystę. Tokie miegmaišiai leidžia efektyviai „suvystyti“ ir sušildyti mažylį – šilta, tačiau kojytės nesuvaržytos. Pamirškite per dideles antklodes ir jų klostes, kuriose paskęsta mažasis.

Kepuraitė (1–2 vnt.)

Nors iš tikrųjų kūdikiams nereikia kepuraičių patalpose, ji bus reikalinga ir puikiai šildys lauke, esant šaltesniam orui.

Kojinaitės arba tapukai (4–6 poros)

Gali būti sunku rasti kojines, idealiai tinkančias naujagimio kojytėms. Prie kulkšnies surišami ar susegami namų bateliai – kur kas geresnis (ir jaukesnis) pasirinkimas.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  EgleEglute prieš 2 m.

  Na tikrai tiek nereikia:))na nebent neskalbiant,jei panaudoji ir išmeti

 2. būsimamamytėėė
  būsimamamytėėė prieš 2 m.

  Man ir tiek butu buve mazokai su pirma 🙂 jei jums tiek neprireike nereiskia jog kitoms tiek neprireiks 🙂

 3. rūčiuks
  rūčiuks prieš 1 m.

  Man tai asmeniškai buvo patogiau turėti daugiau drabužėlių (kiek aprašyta straipsnyje ir daugiau) - kai dar skalbiau mažylio drabužius atskirai, nereikėdavo skalbti po kelis ir dėl mažos krūvelės jungti skalbyklę

 4. Vittt
  Vittt prieš 1 m.

  Man reikėjo su abejomis mergaitėmis daugiau drabuzeliu, nes abi baisiai atpylinejo. Tai per dieną kartais tekdavo perrengti ir po 3 kartus. Negana to, visur palutes ir merliukai, kurių per dieną sunausodavau irgi po kelis skalbdavau praktiskai kas antrą dieną ir skalbyklė (vaikų rūbus skalbiu atskirai nuo mūsų) nebūdavo tuščia