Populiariausi 2017 m. pirmo pusmečio vaikų vardai (10)

Populiariausi vaikų vardai 2017 m. Vaikų vardai 2017 m. iSctoc.com/FamVeld

Per 2017 m. pirmą pusmetį išankstiniais statistikos departamento duomenimis gimė 14 459 vaikai, iš jų 14 420 buvo įregistruoti iki šių duomenų paskelbimo.

Per pirmą pusmetį tėvai vaikams suteikė beveik 1680 skirtingų vardyno vardų ir jų variantų, 155 vardai (ar jų variantai) suteikti pirmą kartą nuo 1999 metų.

Po metų pertraukos į pirmą berniukų vardų topo vietą sugrįžo vardas MATAS, tačiau populiariausiųjų vardų TOP 3 nepasikeitė: 2016 metus pirmoje vietoje baigęs vardas LUKAS nukrito į trečią vietą, į antrąją pakilo vardas DOMINYKAS.

Pirmą kartą į populiariausių vaikų vardų dešimtuką pateko vardas JORIS: tai vienas sparčiausiai populiarėjusių vardų, į 7-tą topo vietą pakilęs net iš 22 vietos.

Populiariausių mergaičių vardų dešimtuke tokių ryškių naujienų nėra, tačiau vietos pasikeitė gana ženkliai: ankstesnių metų lyderiai vardai GABIJA, VILTĖ, AUSTĖJA nustumti į top dešimtuko apačią, jų vietą užėmė pastaraisiais metais populiarėję vardai KAMILĖ, AMELIJA, EMA.

Gali būti, kad į metų pabaigą dešimtuke gali būti ir daugiau naujienų: šiemet sparčiai populiarėjo ir į TOP20 pateko vardai PATRICIJA, BARBORA, PAULINA.

Iš retų vardų didžiausią šuolį padarė vardas IGLĖ: 2017 pirmą pusmetį vardas pakilo net į 60-tą vietą, nors iki šiol juo buvo pavadinama vos viena mergaitė per keletą metų. Štai kokia realybės šou galia!

O štai kito reto staiga sužibusio vardo KATALĖJA populiarumas smuko: juo 2017 m. kol kas nepavadinta nė viena mergaitė. 

Vaikų vardų sąrašo naujienos

Pirmąjį 2017 m. pusmetį vardyną papildė 155 nauji įrašai (visiškai nauji vardai ir anksčiau neregistruoti senų vardų rašybos variantai). Štai keletas iš šių naujienų:

Skelbti šią informaciją be "Tėvų Darželio" sutikimo draudžiama. 

2017 m. I-o pusmečio vaikų vardų TOP 10

Mergaičių vardai

Vieta 2017 m.
I-as pusmetį
Vardas Vieta
2016 m.
Pozicijos
pokytis
#1 Emilija #1
#2 Kamilė #5 ↑3
#3 Amelija #9 ↑6
#4 Ema #8 ↑4
#5 Lėja #6 ↑1
#6 Sofija #11 ↑5
#7 Ieva #12 ↑5
#8 Gabija #4 ↓4
#9 Viltė #2 ↓7
#10 Austėja #3 ↓7

Berniukų vardai

Vieta 2017 m.
I-as pusmetį
Vardas Vieta
2016 m.
Pozicijos
pokytis
#1 Matas #2 ↑1
#2 Dominykas #3 ↑1
#3 Lukas #1 ↓2
#4 Nojus #6 ↑2
#5 Kajus #9 ↑4
#6 Jonas #5 ↓1
#7 Joris #22 ↑15
#8 Jokūbas #4 ↓4
#9 Domas #7 ↓2
#10 Emilis #11 ↑1

 

Labiausiai populiarėjantys pastarąjį pusmetį vardai:

Vardai, kurių populiarumas pastarąjį pusmetį krito labiausiai:

Naujausi komentarai

 1. Uoga
  Uoga prieš 3 mėn.

  boruzhe parašė:
  Baby, o jeigu jūs gyventumėt UK, ar duotumėt savo vaikui lietuvišką ar anglišką vardą? Pvz pagalvokite kaip rašomas Just-In-As arba kaip skamba You-Rat-e baisiau…

  Nešnekėkit nesąmonių

  Visų pirma "Just in ass" ir Justinas tariama VISIŠKAI skirtingai, plius parodykite man anglakalbį, kuriam pirma asociacija išgirdus vardą Justin yra žodžių junginys "Just in". Nekyla.

  Antra, stebėtis "keistais" vardais gali tik visiški tamsuoliai, įsivaizduojantys, kad yra pasaulio centras ir viskas baigiasi ten, kur baigiasi jų pasaulio suvokimo ribos. Tik kam tų tamsuolių nuomonė turi rūpėti - tik jiems patiems.

  Pilna pavyzdžių užsienyje gyvenančių lietuvių su komplikuotais vardais, ir kažkodėl nė vienas dėl to problemų neturi. Šarūnas Jasikevičius (ir vardas ir pavardė sudėtingi), bet sūnų pavadino irgi Šarūnu, Sabonio visi vaikai lietuviškais vardais (Žygimantas ir Aušrinė mano požiūriu yra pakankamai sudėtingi vardai).

  Žodžiu, normalus žmogus supranta, kad pasaulis margas, yra daugybė tautų ir kalbų, ir priima bet kokį vardą ar pavardę sveikai.

  Na, lietuvio ausiai keistas vardas Vardan. Na ir ką? Sužinai, kad tai armėniškas vardas ir viskas aišku. Žmogus tiesiog turi "nestandartines" šaknis ir tiek.

 2. Lūšiukė
  Lūšiukė prieš 3 mėn.

  Dar nepamitškit, kad metrikacijoje nesamonių pridaro. Pažiūrėjus į vardą Šarlote matosi, kad bandytas lietuvinti, bet ir tai apsižiolino ir vietoj ė e parašė ir ką atsirado naujas vardas

 3. Baby100
  Baby100 prieš 3 mėn.

  boruzhe parašė:
  Baby, o jeigu jūs gyventumėt UK, ar duotumėt savo vaikui lietuvišką ar anglišką vardą? Pvz pagalvokite kaip rašomas Just-In-As arba kaip skamba You-Rat-e baisiau…

  Duočiau tokį vardą koks man patinka. Pati gyvenu užsienyje ir vyras ne lietuvis ir vaikai atitinkamai su ne visai lietuviškais vardais. Taip kad kiekvienas renkasi pagal savo supratima, poreikį ar nuostatas. 🙂

  Nereikia iškraipyti lietuviškų gražiu vardų. Mano ir sudėtingas ištarti vadas užsienyje, bet pataisau jų tarima, nusijuokiam, paklausia iš kur, pasako ar buvo arba ne. Gal tiesiog trūksta pas mūsų lietuvius to žmogiškumo ir tolerancijos. Pagalvokit kiniečiai ar japonai kokie jų sudėtingi vardai vien tik ištarti, dėl to jie dažniausiai prisistato su europietišku atitikmeniu, kad palengvinti europiečiams ištarti.

  More peace and love to you!!! ❤️

 4. Uoga
  Uoga prieš 3 mėn.

  Baby100 parašė:
  Duočiau tokį vardą koks man patinka. Pati gyvenu užsienyje ir vyras ne lietuvis ir vaikai atitinkamai su ne visai lietuviškais vardais. Taip kad kiekvienas renkasi …

  Na jau nesakykit, čia ne LIETUVIAMS trūksta tolerancijos, o šiaip tamsiems žmonėms. Tautybė čia nelabai prie ko

  Kaip mano vienas pažįstamas vokietis pastebėjo, kad kuo baras didesnė skylė kur nors provincijoje, tuo "globalesnis" jų pavadinimas. Ir visose šalyse tas pats - ar Lietuvoje, ar Vokietijoje.

  Su vardais yra panašiai: kuo mažiau žmogus pasaulio matęs, tuo labiau gėdijasi savo tapatybės, ir tuo dažniau renkasi "mandrus" "užsienietiškus" vardus iš filmų, serialų ar pan.

  Mano vardas - nuobodus, paprastas ir gan tarptautinis, bet va su vyro vardu visada pramoga išeina Pradžioj bando ištarti, po to klausia, ką reiškia, iš kur ir t.t. - labai gera tema pokalbio pradžiai.

 5. boruzhe
  boruzhe prieš 1 mėn.

  Nu va, norejau Vardan'ą apginti, o suma sumarum pati buvau išvadinta netolerantiška