Populiariausi 2018 m. pirmo pusmečio vaikų vardai (20)

Populiariausi kūdikiu vardai 2018 metais - šuns metais. Africa Studio | Shutterstock.com

Kaip jau buvo skelbta, 2018 metų pirmą pusmetį populiariausi vaikų vardai buvo LUKAS ir LĖJA. Praeitų metų lyderiai – MATAS ir EMILIJA – smuktelėjo laipteliu žemiau ir tenkinosi antra pozicija.

Tiek EMILIJA, tiek MATAS patenka tarp vardų, kurių populiarumas krito labiausiai (lyginant su pernai, šiais vardais buvo pavadinta mažiau vaikų).

Vienaip ar kitaip, populiariausių berniukų vardų dešimtukas nepasikeitė: smukęs per 7 pozicijas, tarp populiariausių vis dėlto išsilaikė vardas DOMINYKAS.

Dešimtuke aukščiausiai pakilo vardas JORIS: pernai pakilęs iš 22-os vietos į 10-tą, šis vardas šoktelėjo dar per penkias pozicijas ir jau užima 5-tą vietą!

Moteriška šio vardo versija – vardas JORĖ - taip pat sparčiai populiarėja. Pernai vos patekęs į 50-tuką, šiemet jis jau patenka tarp 30-ties populiariausių vardų Lietuvoje.

Mergaičių vardų TOP 10 naujienų daugiau: net du kelis metus iš eilės populiarėję mergaičių vardai LUKNĖ ir PATRICIJA pirmą kartą įsiveržė į 10-tuką. Po poros metų pertraukos, į TOP'ą sugrįžo ir vardas GABRIELĖ, tiesa, jam ant kulnų lipa net keletas vardų, tad į metų pabaigą situacija gali pasikeisti.

Retų vardų mėgėjai gali atkreipti dėmesį į vardą KAJA – nors tai dar tik pusmečio statistika, jau galime drąsiai teigti, kad šiemet jis suteiktas rekordiniam mergaičių skaičiui, o mėgstantiems gražius lietuviškus vardus, rekomenduotume prisiminti tikrai nepelnytai pamirštą vardą GIEDRĖ (vardą GIEDRIUS – taip pat).

Vaikų vardų sąrašo naujienos

2018 m. pirmąjį pusmetį vardyną papildė 135 nauji įrašai. Kai kurie jų – naujos senų gerų vardų versijos ar rašybos variantai. Kiti skamba visiškai naujai. Štai keletas iš šių naujienų:

Skelbti šią informaciją be „Tėvų Darželio“ sutikimo draudžiama.

2018 m. I-o pusmečio vaikų vardų TOP 10

Mergaičių vardai

Vieta
2018 m.
Vardas Vieta
2017 m.
Pozicijos pokytis
#1 Lėja #4 ↑3
#2 Emilija #1 ↓1
#3 Amelija #5 ↑2
#4 Gabija #6 ↑2
#5 Kamilė #2 ↓3
#6 Luknė #11 ↑5
#7 Ema #8 ↑1
#8 Patricija #15 ↑7
#9 Gabrielė #13 ↑4
#10 Sofija #3 ↓7

Berniukų vardai

Vieta
2018 m.
Vardas Vieta
2017 m.
Pozicijos pokytis
#1 Lukas #2 ↑1
#2 Matas #1 ↓1
#3 Kajus #5 ↑2
#4 Jokūbas #4
#5 Joris #10 ↑5
#6 Nojus #7 ↑1
#7 Jonas #6 ↓1
#8 Benas #9 ↑1
#9 Domas #8 ↓1
#10 Dominykas #3 ↓7

 

Labiausiai populiarėjantys pastarąjį pusmetį vardai:

Vardai, kurių populiarumas pastarąjį pusmetį krito labiausiai:

Susiję straipsniai

Populiariausi 2023 metų vaikų vardai: stabilūs topai ir beveik 200 naujų vardų!

2023 m. vaikų vardų dešimtuko lyderiai - SOFIJA ir MARKAS. O tarp naujų vardų rasime: KĘSTINA ir GLUOSNIS, GĖRIS ir GELITA, UNIVERSĖ ir TARIKAS.

TOP10 pastarųjų metų mergaičių vardai ir jų reikšmės

Pastaruosius penkerius metus populiariausių vaikiškų vardų dešimtukas išlieka pakankamai stabilus. Koks jis ir ką reiškia tie vardai?

TOP10 pastarųjų metų berniukų vardai ir jų reikšmės

Pastaruosius penkerius metus populiariausių vaikiškų vardų dešimtukas išlieka pakankamai stabilus. Koks jis ir ką reiškia tie vardai?

Naujausi komentarai

 1. KristinaV.
  KristinaV. prieš 5 m.

  O kada bus 2018-ųjų antro pusmečio populiariausių vardų sąrašas?

 2. amiunte
  amiunte prieš 5 m.

  -Egle- parašė:
  Oooo,kaip smagu,pirmą kartą dar kažkur girdžiu Jovaro vardą pas mus tai jau visiškai sumiškėjus šeima. Yra ir Eglė,tik ne dukra,o aš

  O dar kur girdėjot? Mes tai ,,pasiskolinom" iš vyro draugo

 3. Undarokas
  Undarokas prieš 5 m.

  amiunte parašė:
  O dar kur girdėjot? Mes tai ,,pasiskolinom" iš vyro draugo

  Girdim savo namuose pasiskolinom iš anytos,nes ji norėjo vieną iš savo vaikų Jovaru pavadint prieš kokius 30-40 metų ,bet vyrui nepatiko... o mums tiko ir patiko,o kadangi laaaabai jau sunku buvo sugalvot kitą vardą,kuris prie visų mūsų vardų derėtų,tai šis vardas idealiausias. Dabar mūsų šeimoje gyvena Eglė ,Dobilas,Ąžuolas,Lauras ir Jovaras

 4. amiunte
  amiunte prieš 5 m.

  -Egle- parašė:
  Girdim savo namuose pasiskolinom iš anytos,nes ji norėjo vieną iš savo vaikų Jovaru pavadint prieš kokius 30-40 metų ,bet vyrui nepatiko... o mums tiko ir pa…

  Jeeeee! Būsim pažįstami kiek jūsų Jovarui metų?

 5. Undarokas
  Undarokas prieš 5 m.

  amiunte parašė:
  Jeeeee! Būsim pažįstami kiek jūsų Jovarui metų?

  Jovaras jauniausias,kovo men bus 2 metukai

Skelbimai

1,00 €
26 | 16,3 cm
2,00 €
36 | 8 | S