Populiariausi 2018 m. pirmo pusmečio vaikų vardai (13)

Populiariausi kūdikiu vardai 2018 metais - šuns metais. Africa Studio | Shutterstock.com

Kaip jau buvo skelbta, 2018 metų pirmą pusmetį populiariausi vaikų vardai buvo LUKAS ir LĖJA. Praeitų metų lyderiai – MATAS ir EMILIJA – smuktelėjo laipteliu žemiau ir tenkinosi antra pozicija.

Tiek EMILIJA, tiek MATAS patenka tarp vardų, kurių populiarumas krito labiausiai (lyginant su pernai, šiais vardais buvo pavadinta mažiau vaikų).

Vienaip ar kitaip, populiariausių berniukų vardų dešimtukas nepasikeitė: smukęs per 7 pozicijas, tarp populiariausių vis dėlto išsilaikė vardas DOMINYKAS.

Dešimtuke aukščiausiai pakilo vardas JORIS: pernai pakilęs iš 22-os vietos į 10-tą, šis vardas šoktelėjo dar per penkias pozicijas ir jau užima 5-tą vietą!

Moteriška šio vardo versija – vardas JORĖ - taip pat sparčiai populiarėja. Pernai vos patekęs į 50-tuką, šiemet jis jau patenka tarp 30-ties populiariausių vardų Lietuvoje.

Mergaičių vardų TOP 10 naujienų daugiau: net du kelis metus iš eilės populiarėję mergaičių vardai LUKNĖ ir PATRICIJA pirmą kartą įsiveržė į 10-tuką. Po poros metų pertraukos, į TOP'ą sugrįžo ir vardas GABRIELĖ, tiesa, jam ant kulnų lipa net keletas vardų, tad į metų pabaigą situacija gali pasikeisti.

Retų vardų mėgėjai gali atkreipti dėmesį į vardą KAJA – nors tai dar tik pusmečio statistika, jau galime drąsiai teigti, kad šiemet jis suteiktas rekordiniam mergaičių skaičiui, o mėgstantiems gražius lietuviškus vardus, rekomenduotume prisiminti tikrai nepelnytai pamirštą vardą GIEDRĖ (vardą GIEDRIUS – taip pat).

Vaikų vardų sąrašo naujienos

2018 m. pirmąjį pusmetį vardyną papildė 135 nauji įrašai. Kai kurie jų – naujos senų gerų vardų versijos ar rašybos variantai. Kiti skamba visiškai naujai. Štai keletas iš šių naujienų:

Skelbti šią informaciją be „Tėvų Darželio“ sutikimo draudžiama.

2018 m. I-o pusmečio vaikų vardų TOP 10

#8 Benas #9 ↑1
#9 Domas #8 ↓1
#10 Dominykas #3 ↓7

Labiausiai populiarėjantys pastarąjį pusmetį vardai:

Vardai, kurių populiarumas pastarąjį pusmetį krito labiausiai:

1. mulier
    mulier prieš 2 mėn.

Mes su vyru pirmais draugavimo metais juokais sakem jei turesim vaiku bus Saule ir Vejas. Na kazkodel nepavadinom. Nesinorejo naujagimiui uzkrauti atsakomybes, kad jis greitas, aktyvus, jei toks nebutu. O dabar tas musu vaikas aktyvus kaip tornadas Bet manau gerai padarem, kad sugalvojom viena trumpa reta, o kita is top

2. Alinaa
    Alinaa prieš 2 mėn.

Mano ir vyro vardai prasideda A tai nusprendėm ir sunelio vardas turėtu prasidėti raide A tai išrinkom vardą Aronas.

3. amiunte
    amiunte prieš 1 mėn.

Aš mišką auginu-Jovarą ir Eglę. Abu vardai atėjo netikėtai, nė vienam vaikui neplanavom vardų Jovaras visai retas, o Eglė vis retėja. Nors ir retumas nebuvo svarbus. Svarbiausia-tikri lietuviški.

4. Eglytiss
    Eglytiss prieš 1 mėn.

Bliamba mes irgi mišką😂😂😂😂 aš Eglė, dukra Liepa, sūnus Ąžuolas bus. Bet tikrai ne dėl kažkokio populiaro, bet čia jau istorija verta knygos☺

5. amiunte