Populiariausi berniukų vardai iš A raidės

Berniukas su mėlynu rankšluosčiu FamVeld | Shutterstock.com

Kviečiame susipažinti su populiariausių berniukų vardų iš A raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

„Tėvų darželio“ vardų duomenų bazę pildome ir statistiką renkame nuo 1999 m., tad ir šis populiariausių vardų sąrašas apima 24 pastarųjų metų duomenis, t.y. nuo 1999 m. iki 2023 m.

1. Arnas

Vardo Arnas vardadienis: Liepos 8 d.

Germanų kilmės vardas yra siejamas su germanų žodžiu arn - erelis, aras.

Vardas Arnas buvo pakankamai populiarus, o 2005 m. pakilo į TOP9, tačiau pastarąjį dešimtmetį šio vardo populiarumas kasmet mažėja.

2. Augustas

Vardo Augustas vardadienis: Rugpjūčio 28 d.

Vardas Augustas yra kildinamas iš lotynų kalbos žodžio augustus, reiškiančio didis, didingas, vertas pagarbos.

Vardas Augustas labiau išpopuliarėjo 2006 m., kuomet pakilo į TOP13. Nuo tų metų Augustas (su pora išimčių) kasmet patenka į TOP20, o 2010 m. ir į TOP10 - tais metais Augustas buvo pakilęs iki TOP9 pozicijos.

3. Adomas

Vardo Adomas vardadienis: Gruodžio 24 d.

Vardas Adomas kildinamas iš hebrajų kalbos žodžio אָדָם (adam) - žemė, žmogus, raudonas. Pagal legendą, Adomas buvo pirmasis žmogus, Dievo sukurtas iš žemės dulkių.

Adomo vardas ėmė kasmet po truputį, vis pakildamas per kelias pozicijas populiarėti nuo 2006 m. 2020 m. ir 2021 m. Adomas buvo TOP10, o 2022 m. - TOP9.

4. Armandas

Vardo Armandas vardadienis: Sausio 23 d.

Vardas Armandas yra prancūziška vardo Hermanas versija. Herman – iš germanų heri, hari - kariuomenė, kariauna ir man - žmogus. Taigi, vardas reiškia kariuomenės žmogus arba kitaip – karys.

Armandas niekuomet nebuvo pakilęs į pačius aukščiausius topus, tačiau jis kasmet suteikiamas kelioms dešimtims gimstančių berniukų. Aukščiausia pozicija iki kurios buvo užkopęs Armandas yra TOP19 2008 m., kuomet šiuo vardu buvo pavadinti 179 berniukai.

5. Aronas

Vardas Aronas yra kildinamas iš hebrajų kalbos žodžio Iš hebrajų אהרן (Aaron). Labiausiai tikėtina, kad vardas yra egiptietiškos kilmės, vardo reikšmė nežinoma.

Pagal kitas teorijas, vardas galėtų būti hebrajiškas ir pagal skirtingus aiškinimus, vardo prasmė galėtų būti nėštumas, didelis kalnas arba aukštas. Senajame Testamente Aaronas buvo vyresnysis Mozės brolis ir pirmas aukštas izraelitų dvasininkas.

Vardas Aronas ėmė sparčiai populiarėti nuo 2011 m., kuomet jis pateko į TOP50. 2020 m. Aronas buvo TOP11, tačiau pastaraisiais metais po populiarumas ėmė mažėti. 

6. Ąžuolas

Vardo Ąžuolas vardadienis: Birželio 2 d.

Vardas Ąžuolas, žinoma, siejamas su tvirtu ir ilgaamžiu medžiu, užimančiu ypatingą vietą lietuvių mitologijoje.

Ąžuolas nuo 2018 m. kasmet patenka į berniukų vardų TOP20, o 2022 m. ir 2023 m. yra pakilęs į dar aukštesnę, TOP14 poziciją.

7. Arijus

Vardo Arijus vardadienis: Balandžio 21 d.

Vardas Arijus yra kildinamas iš sanskrito आर्य (ā́rya) - kalbantis Arijų kalba. Arijų kalba priklauso indo-iranėnų kalbų grupei. Taip pat tai yra vardo Arėjas variantas. Graikų mitologijoje Arėjas yra karo dievas.

Vardas Arijus pastarąjį dešimtmetį yra suteikiamas gan dažnai, o savo populiarumo piką šis vardas buvo pasiekęs 2018 m. ir 2019 m., kuomet jis atitinkamai pakilo į TOP22 ir TOP21.

8. Adas

Vardo Adas vardadienis: Gruodžio 24 d.

Vardas Adas yra kildinamas iš senovės germanų kalbos žodžio adal, reiškiančio kilmingas.

Nuo 1999 m. iki 2006 m. vardas Adas nebuvo populiarus ir kasmet tebuvo suteikiamas ~16 gimusių berniukų. Vėliau vardas ėmė po truputį populiarėti ir savo populiarumo viršūnę pasiekė 2021 m., kuomet pakilo iki TOP13 ir juo buvo pavadintas 191 berniukas.

9. Arminas

Vardo Arminas vardadienis: Sausio 4 d.

Tai lietuvių dvikamienis vardas, kuriame susijungia ar - taip pat, irgi ir min - minėti. Arminas taip pat ir vardo Hermanas variantas. Herman – iš germanų heri, hari - kariuomenė, kariauna ir man - žmogus. Taigi, vardas reiškia kariuomenės žmogus arba kitaip – karys.

Nuo 1999 m. iki 2011 m. vardas Arminas laikydavosi ~TOP50, o 2011 m. buvo pakilęs į TOP43, tačiau nuo 2011 m. šio vardo populiarumas ėmė mažėti ir krenta iki šiol.

10. Andrius

Vardo Andrius vardadienis: Vasario 4 d., Lapkričio 30 d.

Vardus Andrius yra sulietuvintas vardo Andrew, Andrėjus variantas. Jis kildinamas iš senovės graikų kalbos žodžio ἀνδρεῖος (andreios), reiškiančio vyriškas, drąsus.

1999 m. vardas Andrius buvo TOP21 ir juo buvo pavadinti 189 berniukai, tačiau vėliau vardo populiarumas ėmė gan sparčiai mažėti. 2020 m. Andriumi tebuvo pavadinti tik 9 berniukai ir jis nukrito iki TOP187.

Visą sąrašą rasite čia:

Susiję straipsniai

Populiariausi berniukų vardai iš D raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių berniukų vardų iš D raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

Populiariausi berniukų vardai iš E raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių berniukų vardų iš E raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

Populiariausi berniukų vardai iš B raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių berniukų vardų iš B raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!