Populiariausi berniukų vardai iš E raidės

Populiariausi berniukų vardai iš E raidės, berniukas kūdikis guli ant pilvuko Tomsickova Tatyana | Shutterstock.com

Kviečiame susipažinti su populiariausių berniukų vardų iš E raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

„Tėvų darželio“ vardų duomenų bazę pildome ir statistiką renkame nuo 1999 m., tad ir šis populiariausių vardų sąrašas apima 24 pastarųjų metų duomenis, t.y. nuo 1999 m. iki 2023 m.

1. Emilis

Vardo Emilis vardadienis: Lapkričio 14 d.

Vardo Emilijus variantas. Vardas Emilijus kilęs iš garsios senovės romėnų pavardės Aemilius, greičiausiai kilusios iš lotynų kalbos žodžio aemulus - šalininkas, pasekėjas, neatsiliekantis, besivaržantis.

Statistikos rinkimo pradžioje 1999 m. vardas Emilis nebuvo itin dažnas - tais metais juo pavadinti 33 berniukai. Vėliau vardo populiarumas augo ir 2014 m. Emilis pasiekė TOP5, tais metais šis vardas suteiktas 327 berniukams.

2. Edvinas

Vardo Edvinas vardadienis: Spalio 4 d.

Iš anglosaksų Edwin, kur ead - turtingas ir wine - draugas. Taigi vardas reiškia turtingas draugas.

Statistikos rinkimo pradžioje vardas Edvinas buvo tikrai populiarus - 1999 m., 2000 m. ir 2002 m. šis vardas buvo TOP11. Ilgainiui vardo populiarumas blėso ir pastaraisiais metais Edvinas yra retai, t.y. rečiau nei 25 kartus per metus suteikiamas vardas.

3. Eimantas

Vardo Eimantas vardadienis: Liepos 18 d.

Lietuvių dvikamienis vardas, kur ei - eiti ir mant - mantus (sumanus) arba manta (turtas).

Iki 2011 m. Eimantas pateko tarp populiarių, dažniau nei 100 kartų per metus suteikiamų vardų, tačiau vėliau vardo populiarumas sumenko. 2023 m. Eimanto vardas suteiktas tik 10 berniukų.

4. Erikas

Vardo Erikas vardadienis: Vasario 9 d.

Vardas kilo iš senovės skandinavų vardo Eirikr, kurį sudaro elementai ei - amžinas, visiems laikams + rikr - valdovas. Yra versijų, kad vardo elementas ei gali būti kilęs iš žodžio einn - vienas, tačiau tai mažiau tikėtina versija.

Statistikos rinkimo pradžioje vardas Erikas buvo pakankamai populiarus - 1999 m. jis buvo TOP20, tačiau vėliau šio vardo populiarumas ėmė mažėti. 2023 m. Eriko vardas suteiktas 26 berniukams.

5. Ernestas

Iš senovės germanų ernust - rimtas.

Vardo Ernestas populiarumas nuo statistikos rinkimo pradžios kasmet mažėjo. 1999 m. šis vardas buvo TOP15, jis buvo suteiktas 236 berniukams, o 2023 m. Ernestu tebuvo pavadinti 8 berniukai ir vardas atsidūrė TOP189.

6. Edgaras

Vardo Edgaras vardadienis: Spalio 13 d.

Iš senovės anglų kalbos elementų ead - turtingas ir gar - ietis. Vardas reiškia turtus nešanti ietis.

Edgaro, kaip ir aukštesnėse poizicijose esančių jo „kolegų“ iš E raidės, populiarumo kreivė nuo statistikos rinkimo pradžios kasmet vis leidosi žemyn. 1999 m. Edgaras buvo TOP23, šis vardas suteiktas 170 berniukų, o 2023 m. vardas nusileido iki TOP215 ir juo buvo pavadinti tik 6 berniukai.

7. Elijus

Iš hebrajų אליהו, (Elijahu) - mano dievas yra Jahvė.

Vardas Elijus nuo 1999 m. kasmet populiarėjo. 1999 m. šis vardas buvo suteiktas tik 5 berniukams, o 2019 m. Lietuvoje gimė 100 berniukų, pavadintų Elijaus vardu.

8. Emilijus

Vardo Emilijus vardadienis: Lapkričio 14 d.

Vardas Emilijus kilęs iš garsios senovės romėnų pavardės Aemilius, greičiausiai kilusios iš lotynų kalbos žodžio aemulus - šalininkas, pasekėjas, neatsiliekantis, besivaržantis.

Vardo Emilijus variantas Emilis yra gerokai populiaresnis - jis buvo pasiekęs net ir TOP5 poziciją. Emilijus didžiąją statistikos rinkimo laikotarpio dalį buvo vidutiniškai populiarus, t.y. suteikiamas dažniau nei 25, bet rečiau nei 100 kartų per metus.

9. Evaldas

Vardo Evaldas vardadienis: Spalio 3 d.

Iš senovės germanų ewa - įstatymas ir waltan - valdyti, t.y. paklūstantis įstatymui.

1999 m. ir 2000 m. Evaldas pateko tarp populiarų, dažniau nei 100 kartų per metus suteikiamų vardų. Vėliau vardo populiarumas mažėjo 2019 m. šis vardas suteiktas tik 6 berniukams.

10. Edvin

Iš anglosaksų Edwin, kur ead - turtingas ir wine - draugas. Vardas reiškia turtingas draugas.

Vardo variantas Edvinas yra gerokai populiaresnis - 1999 m., 2000 m. ir 2002 m. šis vardas buvo TOP11. Aukščiausia poziciją, kurią buvo pasiekęs Edvin, yra TOP81 2007 m., kuomet šis vardas buvo suteiktas 43 berniukams. 

Visą sąrašą rasite čia:

Susiję straipsniai

Populiariausi berniukų vardai iš F raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių berniukų vardų iš F raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

Populiariausi berniukų vardai iš J raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių berniukų vardų iš J raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

Populiariausi berniukų vardai iš B raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių berniukų vardų iš B raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

Skelbimai

10,00 €
40 | 12 | M
1,00 €
1,00 €