Ruošiate pirmokėlį? Pataria būsimų pirmokų mokytoja

Reklaminis partnerio turinys
Pirmokas sėdi klasėje „Pažinimo medžio“ nuotr.

Kiekviena mokslo metų pradžia kupina nerimo vaikams ir tėveliams, ypač jei šeimoje yra būsimas pirmokas. Kaip tinkamai pasiruošti šiam naujam gyvenimo etapui ir į ką atkreipti dėmesį renkantis priemones pirmai klasei pataria mokyklos „Pažinimo medis“ būsimų pirmokų mokytoja Jolanta Žvirblienė.

Kokia turi būti pirmoko kuprinė?

Kiekvieno būsimo pirmoko geidžiamiausias daiktas dažniausiai yra kuprinė. „Pažinimo medžio“ mokykloje pirmokui dažniausiai kuprinės neprireikia, nes visas mokymo priemones vaikai laiko spintelėse“, – sako pirmokų mokytoja Jolanta. Vis dėlto vaikas dažnai be kuprinės net negali įsivaizduoti savęs einančio į mokyklą, tad jei perkate kuprinę, mokytoja pataria rinktis ne per didelę: plotis turi atitikti vaiko pečių plotį, kuprinės viršus turi būti žemiau pečių, o jos apačia – virš klubų.

Svarbu atkreipti dėmesį ir į kuprinės nugarėlę: pakietinta, bet su paminkštinimu. Taip pat su paminkštintomis petnešėlėmis. Mokytoja primena pasirūpinti vaiko saugumu – įsitikinkite ar kuprinė turi atšvaitus.

Kokiomis priemonėmis užpildyti pirmoko penalą?

Kitas labai svarbus pirmoko daiktas – penalas. Jį galima įsigyti pilnai sukomplektuotą arba tuščią. „Pažinimo medžio“ pirmokų mokytoja Jolanta rekomenduoja įsigyti šias priemones penalui užpildyti:

  1. parkeris – su pakietinta plunksna ir ergonomiška laikymo zona, nes tai labai svarbu pirmiesiems rašymo įgūdžiams lavinti.
  2. Du pieštukai skirtingų grafito kietumų: minkštas ir vidutinis.
  3. Drožtukas – patogiausias su pieštuko drožlėms skirta dėžute.
  4. Trintukas – kuo minkštesnis, tuo bus mažiau trintuko trupinių.
  5. Liniuotė – pirmai klasei pakanka 15 cm ilgio.
  6. Flomasteriai – naudinga įsigyti dviejų galų ir skirtingų storių: su plonu flomasteriu vaikas galės rašyti, o su storesniu – piešti, spalvinti.
  7. Spalvoti pieštukai – rekomenduojama įsigyti dviejų galų: taip penale tilps 12 pieštukų su 24 skirtingomis spalvomis.
  8. Žirklės – dėl vaiko saugumo rinkitės žirkles bukais galais.
  9. Pieštukiniai klijai.

Ką reikia žinoti apie pirmoko sąsiuvinius ir aplankalus?

Renkantis pirmos klasės sąsiuvinius atkreipkite dėmesį į popieriaus lapo storį. „Pirmokas yra linkęs spausti savo rašiklį, todėl rinkitės sąsiuvinius storesniais lapais ir ryškesnėmis linijomis. Taip pat atkreipkite dėmesį į paraštes – pirmoko sąsiuvinyje turi būti vidinė ir išorinė, tada vaiko darbai bus tvarkingesni“, – pataria pirmokų mokytoja Jolanta.

Norint turėti dar tvarkingesnius sąsiuvinį, vertėtų įsigyti aplankalus su pakietintais kraštais, kurie ne taip greitai nusidėvės. Vadovėliams ir pratyboms mokytoja rekomenduoja rinktis universalius aplankalus, kuriuos būtų galima apkarpyti ir užlenkti.

Kokios pirmoko dailės priemonės – svarbiausios?

„Pažinimo medyje“ dailės priemonėmis pasirūpina mokytojos, bet jeigu tėveliams tenka rūpintis patiems, dėl saugumo ir praktiškumo rekomenduoju rinktis guašą ir akvarelę iš natūralių bei ekologiškų medžiagų, kadangi vaikai gali išsitepti rūbelius, apsitaškyti rankas“, – sako pirmokų mokytoja.

Guašui ir akvarelei rinkitės skirtingų dydžių teptukus. Pirmokui taip pat reikalinga plastikinė paletė su įdubimais dažams maišyti ir indelis vandeniui – mokytoja rekomenduoja indelį su dangteliu.

Jeigu mokykloje bus reikalingas plastilinas, ieškokite kuo minkštesnio, nes jis mažiau teplus. Kartu su plastilinu įsigykite ir plastikinę lipdymo lentelę.

Koks piešimo popierius – geriausias? Žinoma, tas, kurio lapai lengvai išplėšiami. Kitiems darbeliams mokytoja pataria įsigyti dvipusio spalvoto kartono ir spalvoto popieriaus.

Į mokyklą ruoškitės kartu su vaiku

Mokytoja primena, kad apsipirkti eitumėte kartu su būsimu pirmoku. Pasiruošimas naujam gyvenimo etapui jam yra labai svarbus. Linkime smagaus pasiruošimo pirmai Rugsėjo 1-ajai!

„Pažinimo medis“ – holistinis požiūris į vaiko ugdymą

Holistiniu požiūriu į pasaulį ir mokymąsi paremti darželiai ir mokyklos Vilniuje ir Kaune „Pažinimo medis“ švietimo srityje – jau 17 metų. „Pažinimo medžio“ pedagogai – ne tik akademiškai stiprios, bet ir emociškai brandžios asmenybės – skiria daug laiko santykiui su vaiku kurti ir jo vidinei motyvacijai puoselėti.

Kviečiame registruotis į individualų priėmimo pokalbį Vilniuje arba Kaune – spustelėkite čia