Sąmonė: namų ruošos darbai padeda sulieknėti!

Moteris lygina drabužius Alliance Images | Shutterstock.com

Dulkių siurbimas, grindų plovimas, vonios valymas ar skalbimas nėra jūsų mėgstamiausi užsiėmimai, tiesa? O jei pasakytume, kad jie padeda palaikyti gražias kūno formas jums to nė nežinant? Gal tai paskatintų šiais darbais užsiimti dažniau?

Anot mokslinių tyrimų, namų ruošos darbai padeda per savaitę sudeginti net... 2 000 kalorijų! O tai yra ne kas kita, kaip 4–5 fitneso treniruotės sporto klube. Tad kokie gi yra tie stebuklingi darbai, padedantys suderinti tai, kas naudinga, su tuo, kas sveika kūno formoms?

Pristatome labiausiai kalorijas deginančių tvarkymosi darbų sąrašą.

Vonios valymas

Kam gi gali patikti valandą šveisti vonią, tikintis išvalyti senas, niekaip valymui nepasiduodančias dėmes? Juk toks darbas verčia gerokai paprakaituoti. O tai reiškia, kad padažnina pulsą ir prilygsta gerai kardio treniruotei. Išties vonios šveitimas padeda sudeginti apie 100 kalorijų vos per 15 minučių! O tai yra tiek pat, kiek sudeginama atlikus 30 pritūpimų.

Langų valymas

Vis atidėliojate langų valymą, kol pro juos sunkiai matosi augmenija už lango? Tai ženklas, kad pats laikas paplušėti. Juk valant langus sudeginamos net 335 kalorijos per valandą. O tai yra lygu rytiniam pabėgiojimui!

Dulkių siurbimas

Svajojate patikėti šį nuobodų ir nekenčiamą darbą siurbliui-robotui? Gerai pagalvokite, ar verta. Juk siurbdami rankiniu būdu per pusvalandį prarasite apie 90 kalorijų – tiek pat, kiek sudeginama 15 min. paboksavus kriaušę.

Žolės pjovimas

Pjaunant žolę jūsų kūnas yra priverstas ilgą laiką atlikti stumiamuosius judesius. Dėl to dirba tam tikri kūno raumenys, be to, sudeginate net 325 kalorijas per valandą. O tai yra lygu 30 minučių, praleistų dirbant su treniruokliais sporto salėje.

Grindų valymas

Nemėgstate drėgno tvarkymosi? O juk tai padeda palaikyti tinkamą oro drėgnį ir apsaugoti namus nuo bakterijų bei virusų. Plaunate – sportuojate ir akimirksniu dailinate viso kūno linijas. Juk pusvalandį plaudami grindis prarandame apie 150 kalorijų. O tai yra lygu 15 minučių ant bėgimo takelio!

Drabužių lyginimas

Drabužių lyginimas atrodo be galo nuobodus? O ar žinote, kad lygindami bent tris valandas sudeginsite net 420 kalorijų? Tai yra tas pats, kas sudalyvauti intensyvioje šokių pamokoje. Nenustebkite: net paprastas stovėjimas vietoje ne tik padeda sulieknėti, bet ir gerokai stiprina raumenis (ypač kojų).

Skalbimas

Nors rankomis jau seniai neskalbiame, net ir paprastas jų nunešimas, įdėjimas į skalbimo mašiną, išėmimas iš jos, pakabinimas, džiovinimas, lankstymas padeda sudeginti iki 100 kalorijų per valandą. Atrodytų, nieko sunkaus. O rezultatas akivaizdus.

Indų plovimas

Turite indaplovę? Ką gi, jums pasisekė labiau nei kitiems. Bet tai nepadeda jūsų kūnui tapti dailiam. Tiesa, jei kasdien praleisite prie jos apie pusvalandį, įdėdami ir išimdami indus, sudeginsite apie 105 kalorijas. Nedaug, bet nors tiek.

Visai kitas dalykas, jei plaunate indus rankomis. Anot atliktų tyrimų, kas vakarą darant tai bent 15 minučių per savaitę yra sudeginama net 560 kalorijų! O tai yra tiek pat, kiek nuplaukus 2,5 km!

Patalynės keitimas

Įrodyta, kad keičiant patalynę keturiems asmenims per 15 minučių gali būti sudeginta iki 65 kalorijų. Tai yra tiek pat, kiek energingo pasivaikščiojimo metu. Naudinga, praktiška, sveika.

Gerai pagalvokite, ar verta patikėti savo rūpesčius robotams. Juk savarankiškas buities darbų atlikimas kartais prilygsta gerai treniruotei. Ir laiko susitaupo, ir pinigų.

Susiję straipsniai

Nedarbo dienos ir ilgieji savaitgaliai 2024 metais

2024 m. džiaugsimės 11 su savaitgaliais nesutampančių šventinių (nedarbo) dienų ir net 6 ilgaisiais savaitgaliais.

Darbas mamoms iš namų – misija įmanoma? (Daugiau nei 60 idėjų, ką dirbti!)

Dirbančios mamos – dažniau taisyklė negu išimtis. Maždaug 3 iš 4-ių mamų dirba visą darbo dieną. Motinystę ir darbą suderinti – įmanoma.

„Vyriški“ ir „moteriški“ darbai: realios šeimų patirtys

Darbų skirstymas į „vyriškus“ ir „moteriškus“ šeimoje, atrodo, niekur nedingsta. Jeigu vyras kala vinis, remontuoja, tai moteris stovi prie viryklės.