Saugūs ir komfortiški namai – misija įmanoma: ką reikėtų įsigyti norintiems juos sukurti?

Reklaminis partnerio turinys
„Xiaomi“ produktai lengvesniam gyvenimui „Xiaomi“ produktai lengvesniam gyvenimui

XXI amžius – technologijų amžius, todėl išvykus į komandiruotę ar atostogų tikrai nebereikia kaimynės prašyti, kad ji vis žvilgtelėtų, ar prie jūsų namų nesisukioja įtartinas praeivis ar automobilis. Vis daugiau žmonių savo namų saugumą patiki saugos sistemų gamintojams.

Be to, diegiant saugos sistemas būtina pagalvoti ir apie visų namų gyventojų komfortą bei apie išteklių (elektros, dujų, vandens ir kt.) taupymą. Saugiuose ir komfortiškuose namuose malonu būti. Įdiegtoms sistemoms ir prietaisams tinkamai veikiant užtikrinama patogi aplinka, pavyzdžiui, palankus mikroklimatas, reikiamu metu įjungiamas ir išjungiamas apšvietimas, prireikus išjungiami prietaisai ir t. t.

Saugūs namai: į ką atkreipti dėmesį?

Svarstantiems, kaip susikurti saugius namus, pirmiausia reikėtų investuoti į:

  • Kokybiškus langus ir duris, modernius jų užraktus. Statant ar renovuojant namus reikėtų investuoti į kokybiškus, sandarius langus ir duris. Tinkamiausios durys – šarvuotos arba dvigubos, atsidarančios į išorę. Anksčiau nekviesti svečiai lengvai susidorodavo su įprastomis durų spynomis. Pastaruoju metu vis dažniau įrengiamos dvigubos ar elektroninės spynos, į namus šeimininkai patenka naudodamiesi magnetinėmis kortelėmis ir pan.
  • Apsaugines žaliuzes. Ant langų (ypač esančių pirmajame namo aukšte) reikėtų įrengti apsaugines žaliuzes. Taip pat saugumą padidinti ir puikiai pasitarnauti gali ir „Xiaomi“ išmanieji jutikliai langams ir durims. Į išmanųjį įrenginį šeimininkai gauna pranešimus apie atvirus langus ir duris bei gali nedelsdami reaguoti.
  • Išmaniąją apaugos sistemą. Įsirenkite apsaugos sistemą su visais būtinaisiais priedais, įskaitant vaizdo stebėjimo kameras, judesio jutiklius, įėjimo signalizatorius, stiklo dūžio jutiklius, sirenas, dūmų ir anglies monoksido detektorius, vandens nuotėkio jutiklius.

Plačiau apie namų saugos įrangą skaitykite:

Bene svarbiausi ir vis dar plačiausiai diegiami namų apsaugos elementai – vaizdo stebėjimo kameros.

Saugių namų ašis – saugos sistemos su vaizdo stebėjimo kameromis

Ankstesnės apsaugos sistemos sirenos skleisdavo garsą, taip pat namų savininkai skambučiais ar trumposiomis žinutėmis būdavo informuojami, kad kažkas įsilaužė į namus – ir tai bene vieninteliai jų privalumai. Dažnai signalizacijos pradėdavo veikti nesant realaus pavojaus, todėl kaimynai į sirenų gausmą dažnai nebereaguodavo net ir kilus realiai grėsmei.

Šiuolaikiškos saugos sistemos veikia tyliai, neerzina kaimynų, įspėja apie bet kokias grėsmes namams: vagių įsilaužimą, gaisrą, vandens ar dujų nuotėkį ir t. t. Namų saugos sistemų neatskiriamas elementas – saugos kameros. Išmaniųjų saugos kamerų įrengimas – būdas užtikrinti nenutrūkstamą apsaugą namuose ir visoje teritorijoje.

Renkantis vaizdo kameras svarbu atkreipti dėmesį į kelis esminius kriterijus. Vaizdo stebėjimo kamera turėtų būti atspari smūgiams, tyliai besisukanti, aukštesnį vaizdą formuojančios raiškos (užtikrinančios, kad vaizdas nebus susiliejęs). Rekomenduojame atkreipti dėmesį į „Xiaomi“ vaizdo kameras, kurios išskirtinės tuo, kad turi pažangią naktinio matymo ir žmogaus aptikimo sistemas. Inovatyvios kameros taip pat perteikia garsą realiuoju laiku ir geba atpažinti neįprastus garsus (pavyzdžiui, šunų lojimą, nors namuose nėra augintinių) ir apie juos įspėti šeimininkus.

Daugelis „Xiaomi“ vaizdo kamerų taip pat yra atsparios drėgmei, žemai temperatūrai (šalčio diapazonas, kaip nurodo gamintojas, – nuo –10 iki –50 °C), taip pat yra belaidės, todėl veikia sutrikus elektros energijos tiekimui. Tiesa, pravartu atsižvelgti, ar kamera skirta naudoti lauke, ar – viduje.

Taigi, vaizdo stebėjimo kameros – esminė namų saugos sistemos ašis.

Komfortą namuose padės užtikrinti net ir smulkūs, nebrangūs prietaisai

Siekiantiems gyventi komfortiškuose namuose rekomenduojama įsigyti kelis prietaisus.

Temperatūros ir drėgmės stebėjimas. Tiek vaikai, tiek ir suaugusieji namuose tvyrant per žemai ir per aukštai temperatūrai rizikuoja patirti įvairių sveikatos negalavimų. Optimali temperatūra patalpose – ~22 °C. Analogiškai svarbu fiksuoti ir drėgmės lygį: dėl per sauso oro išsausėja gleivinė, gali prasidėti sloga, taip pat išauga alergijų rizika. Netinkamas patalpų mikroklimatas labiausiai neigiamai veikia kūdikius ir mažus vaikus, todėl problemoms kelias užkertamas įsigijus itin kompaktišką ir tikslų Xiaomi“ temperatūros ir drėgmės jutiklį.

Plačiau apie mikroklimatą ir mažųjų sveikatą skaitykite:

Elektros tiekimas. Nuotoliniu būdu galima valdyti ir automatizuoti net ir namų prietaisus. „Xiaomi“ sukūrė išmaniuosius elektros kištukus, kurie automatiškai reaguoja į per aukštą temperatūrą ir išjungia elektros energijos tiekimą į prietaisą. Taigi, pamiršus išjungti kokį nors prietaisą (pavyzdžiui, lygintuvą) nereikės jaudintis ir skubėti namo.

Apšvietimo reguliavimas. Labai įdomus išmaniuosius namus papildantis komponentas ir svarbus elementas juos automatizuojant – šviesos jutiklis. Jei į patalpas patenka per daug šviesos, galima nustatyti, kad žaliuzės būtų nuleidžiamos, ir atvirkščiai. Galima nustatyti, kad temstant šviestuvai įsijungtų palaipsniui: taip sutaupoma nemažai energijos. Apšvietimas tamsiuoju metu periodiškai gali būti įjungiamas ir namų savininkams išvykus: taip sukuriama iliuzija, kad namuose yra žmonių.

Prietaisų sujungimas į bendrą sistemą. Norint, kad visi išmanių ir saugių namų įrenginiai tinkamai veiktų ir funkcionuotų, būtina įsigyti valdymo bloką. Jis integruoja prietaisus į sistemą ir leidžia sklandžiai valdyti visas įdiegtąsias išmaniąsias funkcijas per „Mi Home“ programėlę. Šis nedidelis prietaisas padeda valdyti kiekvieną išmaniojo namo sistemą: įjungti apšvietimą, nustatyti, kad tam tikri įrenginiai išsijungtų reikiamu metu. Būtent šis prietaisas ir aptinka, kas tuo metu namuose veikia ne taip, kaip turėtų, ir apie tai nedelsiant praneša šeimininkui.

Taigi, apibendrinant, išmaniųjų namų prietaisai padeda užtikrinti visų tų namų gyventojų saugumą, puikią sveikatą, palengvina kasdienybę ir kasdien padeda taupyti energiją.