Pradžių Pradžia (Vilnius)

Atstovaujate šiai įstaigai?
Dėl informacijos atnaujinimo susisiekite su „Tėvų Darželio“ redakcija.

Atsiliepimai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 6 m.

  Raimelis parašė:
  Sveikos,
  kursus lankiau 2012 vasario mėnesį. Kaina vienai - 110 Lt, dviems 160 Lt (einant su tėveliu).

  1. Bandžiau su vyru šiuos kursus lankyti 2011 gruodį, pas Daivą. Abu nusivylėme, tad po pirmojo apsilankymo daugiau nėjome. Paskaita buvo tik gryna teorija verčiant skaidres, ką ir taip buvau jau skaičiusi knygose. Pagrindas - kokia žindymo nauda. Man buvo gaila laiko, nes ėjau į tokius specifinius kursus tik todėl kad ruošiausi žindyti ir ne tam, kad reikėtų mane įkalbinėti tai daryti. Sako, patinka tai ar ne, visa tai reikės išklausyti nes esu susidariusi tokią metodiką. Man sako: "tau tik 13 nėštumo savaičių, tu iš vis dar ...", nors jų puslapyje parašyta, kad pataria kursus lankyti 1 - 2 trimestrą. Sako neverta knygų apie nėštumą skaityti, nes tai gali būti pasenusi medžiaga, bet ką rekomenduoja skaityti apart dvi jų puslapyje paminėtas knygas, kuri viena apie nėštumą (ir labai trumpai), nepataria. Sako, jog būtina gimdyti natūraliai be nuskausminamųjų, sulygina, kad gamtoje gyvūnai gimdo be nuskausminamųjų, taip ir žmonės turi gimdyti. Kad tik kelios gyvūnų rūšys patiria tokį gimdymo skausmą kaip žmogus, nesvarbu. Mano vyras snausti pradėjo. Buvo tikrai sunku iškentėti.
  2. Į kursus nusprendžiau užsirašyti vėl, tik pas Jūratę. Vyro nusprendžiau nekankinti. Norėjau išmokti taisyklingai laikyti kūdikį, tad galvojau kiek reikės, tiek lankysiu. Pirmos dvi paskaitos buvo taip pat teorija, tačiau čia buvo daugiau bendravimo, ne tik sausos skaidrės. Trečioje paskaitoje buvo atėjusi pora su vaikučiu, pasakojo savo žindymo istoriją. Buvo tikrai įdomu. Ketvirtoje paskaitoje rodė kaip taisyklingai laikyti kūdikį, kaip jis turėtų žysti krūtį, kad nenugraužtų spenelių ir t.t. Penkta paskaita buvo apie krūtų priežiūrą, mostitus ir t.t.
  KURSAI NAUDINGI, AŠ SUŽINOJAU TAI, KO ČIA ĖJAU.
  3. Tačiau yra daug dalykų, su kuriais aš nesutinku ir tikrai nesielgsiu taip, kaip čia buvo mokyta. Principas šių kursų yra kūdikis. Ne vyras, ne moteris, bet tik kūdikis. Esu tikra, kad elgiantis taip, kaip čia mokė, žindysi sėkmingai. Tačiau išseksi juodai. Vyras namuose turės atlikti visus namų ruošos darbus ir tik apie tave visaip lakstysi, nes didžiąją laiko dalį skirsi tik maitinimui. Ir dar, maitinimui naktį. Nes tokiu paros metu geriau gaminasi hormonas prolaktinas, skatinantis pieno gamybą. Pieno nusitraukinėti negalima. Tad vaikui sparčiau augant ir trūkstant pieno, kūdikį prie papo reikės pastoviai laikyti. Vakare, kai pienas liesesnis ir vaikas būna irzlus, taip pat pastoviai maitinti ir t.t.
  Skaičiau knygą: Gina Ford "Sveiko kūdikio dienotvarkė". Aš laikysiuosi tenai nurodytų nuostatų. Nusitraukinėsiu pieną, kad jo prisigamintų daugiau, tad vaikas daugiau privalgys ir ilgiau miegos. Vakare vaikas bus maitinamas vyro iš buteliuko (pasak Gina Ford, prižiūrėjusią virš 300 kūdikių), jei vieną kartą dienoje duosi buteliuką (bet ne du kartus), kūdikis nepraras krūties čiulpimo įgūdžių. O aš galėsiu anksčiau eiti gulti. Vaikas gavęs riebesnio pieno, išmiegos ilgiau. Vyras jausis naudingas ir reikalingas, bei bendraudamas kas vakarą su kūdikiu užmegs ryšį su juo.
  Myliu savo vyrą, nenoriu, kad gimus kūdikiui jis taptų tik namų šeimininkė. Noriu, kad su kūdikiu jį sietų stiprus ryšys, tad jau nuo pirmų dienų stengsiuosi kiek įmanoma atsitraukti į šalį ir vyrui leisti labiau užsiimti su kūdikiu.

  Visiskai su viskuo sutinku. Deja, mano patirtis labai skaudi, nes aklai vadovavausi paskaitose igytomis ziniomis. Galiausiai del issekimo atsiduriau ligonineje, o tada matinti is vis nebegalejau. Taip vaikui teko ragauti misinkuku. Grizusi is ligonines dar kuri laika maitinau, bet pieno buvo mazai, pavalgyti vaikui neuztekdavo, nors matindavau kas 1.5 val. Labai gaila, kad taip isejo, taciau tikiuosi, kad antram vaikeliui labiau pasiseks.

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 6 m.

  beje, jei vaikas buteliuka gauna 1-2 k. per diena, tikrai nepraranda igudziu taisyklingai apzioti kruti. Gal jei ir dazniau gautu, neprarastu, tiesiog tada jau pradeda atsisakyti kruties ir laukti buteliuko.

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 6 m.

  Tai kad ten ir kursai ne apie nestuma o zindyma:). O gimdyti sako kad ne tai kad butina ir tik naturaliai, o geriausia, tai yra skirtingi dalykai. Man teko ir Semetos kursuose buti, laimei viskas ivyko ne pagal jo laiminga scenariju, nes jei pradeciau gimdyti naturaliai ir sulaukciau saremiu kas 3-4 min tikriausiai mazyke dabar vegetuotu, o taip pagulde planiniam nes pernesiojau, ir greitai susiorentavo kas ir kaip, padare extra cp, nes ji dust pradejo per saremius.
  as pirma zindziau pagal pradziu pradzios konsultantes rekomendacijas ir antra irgi zadu taip pat. Mano praktikoje nepasitaike blogu patarimu is mano lektores, o sunkumu buvo, tik skirtumas tas, kad as nesvarsciau jokiu kitu galimybiu apart zindymo. Manau butent tai yra ilgai zindanciu mamu pagrindinis kriterijus, o visa kita- techniniai dalykai, kuriuos galima issprest

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 6 m.

  DianaS parašė:
  Visiskai su viskuo sutinku. Deja, mano patirtis labai skaudi, nes aklai vadovavausi paskaitose igytomis ziniomis. Galiausiai del issekimo atsiduriau ligonineje, o tada matinti is vis nebegalejau. Taip vaikui teko ragauti misinkuku. Grizusi is ligonines dar kuri laika maitinau, bet pieno buvo mazai, pavalgyti vaikui neuztekdavo, nors matindavau kas 1.5 val. Labai gaila, kad taip isejo, taciau tikiuosi, kad antram vaikeliui labiau pasiseks.

  Jeigu augini vaikelį ne viena, o su vyru, tuomet neturėjo taip nutikti, jei "aklai vadovavaisi" viskuo, ką tuose kursuose sužinojai. Nes būtent ten ir sako, kad kuo daugiau buities darbų turėtų imtis tėvelis, o jau mamytei liktų tik kūdikis. Tad kai miega vaikelis - miegi ir tu, o ne bėgi indų plaut, grindų siurbt ir t.t. Kai vaikelis žinda, tu irgi gurkšnoji ar kramsnoji ką nors. Pamiršai save, todėl ir atsidūrei ligoninėj. Apie grąžinimąsi ar lepinimąsi visokiais SPA kalba neina. Užtenka patenkinti būtiniausius savo poreikius. To ir linkiu. Mylėt ne tik brangiausią vaikelį, bet nepamiršti ir savęs

 5. User has not uploaded an avatar
  Lizzi prieš 5 m.

  Lankeme ir mes su vaiko teveliu siuos kursus. Nezinau emocijos dviprasmiskos,ypac zmonems kurie nera susituoke ir lanko siuos kursus,nes visgi ten laikomasi kataliskisku "tiesu", "tradicines seimos" sampratos ir pan.
  Kai kurie dalykai buvo naudingi bet siaip is esmes neverta moketi tu pinigu mano subjektyvia nuomone.