Slidinėjimo kelionės su vaikais (video)

Mergaitė su šeima slidinėja kalnuose gorillaimages | Shutterstock.com

Slidinėjimo kelionės vaikams suteikia daug įspūdžių - kalnų grožis užburia, o aktyvus laisvalaikis yra labai naudingas augančiam kūnui, tačiau slidinėjimas kelia nemažai iššūkių, kuriuos būtina apgalvoti.

Kelionių centro „Megaturas“ vadovė Daiva Breivė pasakoja, kad lietuviai slidinėjimo keliones mėgsta ir dažniausiai renkasi slidinėjimą Italijoje, Austrijoje bei dalinasi keliais naudingais patarimais, pradedantiems planuoti slidinėjimo kelionę:

Kada pradėti mokyti vaiką slidinėti?

Slidinėti gali pradėti mokytis maži, tačiau jau gerą koordinaciją turintys, nurodymų sugebantys klausyti vaikai, nes tuomet traumų tikimybė bus gerokai mažesnė. Žinoma, tai priklauso nuo konkretaus vaiko, tačiau įprastai ant slidžių gali stotis jau 5-6-erių metų vaikučiai (nors, pavyzdžiui, Italijoje ar Austrijoje tikrai sutiksite ir 3-4-erių metų pyplių, kurie jau įvaldė slides).

Jeigu vaiką labiau domina sniegtentė, rekomenduojama dar porą metų palaukti ir ją išbandyti sulaukus 7-8-erių, nes tai dar daugiau koordinacijos ir fizinės ištvermės reikalaujantis sportas.

Kaip išmokyti vaiką slidinėti?

Planuojant slidinėjimo kelionę vertėtų atkreipti dėmesį į kurorto siūlomas instruktorių ir slidinėjimo mokyklų vaikams paslaugas. Žinoma, vaiką slidinėti galite mokyti ir patys, tačiau patyrę instruktoriai, tikėtina, tai padarys greičiau ir sėkmingiau bei su mažesne traumų tikimybe. Be to, svetimų žmonių vaikai yra linkę klausyti labiau, mokomi tėvų jie dažniau aikštijasi, prasčiau klauso patarimų. Nesijaudinkite, kad instruktorius su vaiku nekalbės jo gimtąja kalba - jie nuolat susiduria su įvairiataučiais vaikais ir mokymo programą sudėlioja taip, kad pakanka vien kūno kalbos.

Kaip išsirinkti slidinėjimo kurortą?

Slidinėjimo kurorto pasirinkimas priklauso nuo jūsų asmeninių norų, finansinių galimybių ir patirties, o jeigu keliaujate su slidinėti dar nemokančiais vaikais iš anksto pasidomėkite kurorto siūlomomis slidinėjimo pamokomis ir kitomis vaikams skirtomis pramogomis.

Slidinėjimui su vaikais puikiai tiks Austrijos, Italijos, o taip pat Šveicarijos Alpių kurortai. Šias šalis pasieksite per kelias valandas trunkantį skrydį, tad vaikai nepervargs ir galės daugiau laiko skirti slidinėjimui. Patys austrai, italai ir šveicarai labai mėgsta slidinėti šeimomis, tad tiek vietiniai, tiek ir kurortų darbuotojai yra patyrę, atidūs ir pasirengę padėti bei pamokyti.

Jeigu siekiate sutaupyti, pasidomėkite slidinėjimu Lenkijoje bei Slovakijoje - Tatrų trasos mažiau įspūdingos ir prastesnio sezono metu jose gali būti mažiau sniego, tačiau tai tikrai nėra prastas pasirinkimas (ypač jeigu slidinėti išsiruošėte pirmą kartą ir didelių lūkesčių neturite). Gruzijoje, Ukrainoje taip pat gerokai pigiau, nei Italijoje, Austrijoje ar Šveicarijoje, tačiau šių šalių slidinėjimo kurortus pamėgusios triukšmingos kompanijos, tad būkite labai atidūs rinkdamiesi viešbutį.

Kokios įrangos reikia slidinėjimui?

Suprantama, kad slidinėjimui reikės slidžių ar snieglentės, batų, apsaugų, šalmo ir aprangos. Kokybiška slidinėjimo įranga yra brangi, todėl niekada neslidinėjusiems ir greitai augantiems vaikams daugelis pasirenka ją išsinuomoti.

Jeigu norite nuspirkti bent dalį įrangos, visų pirma, pasirūpinkite kokybiška apranga, kad vaikui nebūtų šalta (be to tokią aprangą galėsite naudoti ir pasivaikščiojimams, aktyviam laisvalikiui lauke). Svarbus ne tik slidinėjimo kombinezonas, kelnės ar striukė, bet ir apatiniai termo rūbai bei specialios kojinės - jie palaiko kūno šilumą, leidžia prakaitui išgaruoti, todėl vaikui bus šilta, sausa ir patogu. Jeigu perkate slidinėjimo striukę, verčiau rinkitės su prailginta apatine dalimi, nes slidinėti besimokantis vaikas tikrai kris, pavargs, ilgiau pasėdės sniege.

Slides ar snieglentę dažniausiai rekomenduojama nuomotis, o investuoti į savo verta tuomet kai vaikas jau pasieks paauglystę ir lėčiau augs (jeigu slidinėjimas jį tebedomins). Modernūs slidinėjimo kurortai turi didelius nuomos punktus, kuriuose dirbantys darbuotojai padės išsirinkti tinkamiausio modelio slides ar snieglentę jums ir jūsų vaikams.

Kaip pasiruošti slidinėjimo kelionei su vaikais?

Ruošiantis slidinėti su vaikais labai rekomenduojama „parepetuoti“ ir nuvykti paslidėti ant vietinių atvirų (jeigu leidžia oro sąlygos) ar uždarų slidinėjimo trasų arba net savaitgaliui išsiruošti paslidinėti aukštesnėse kaimyninės Lenkijos trasose.

Su slidinėjimu pirmą kartą susidūrusiam vaikui gali kilti daug iššūkių ne vien dėl paties slidinėjimo, bet ir dėl apsirengimo, vaikščiojimo su slidinėjimo apranga, batų apsiavimo ir jų įtvirtinimo slidėse ar snieglentėje. Norisi, kad į slidinėjimo kurortą atvykęs vaikas jau būtų turėjęs pirmąją pažintį su slidėmis ir galėtų greičiau įsilieti į šį sportą bei pajusti kalnų teikiamus malonumus.

Dar prieš slidinėjimą ir jau atvykus į kurortą nuolat kartokite vaikui pagrindines saugumo taisykles:

  • Nukritęs ar pavargęs jis jokiu būdu negali ilgai gulėti ar sėdėti trasos viduryje, kad jo neužgautų kiti slidininkai, jam reikia pasitraukti į trasos kraštą. Jeigu pačiam to padaryti nepavyksta, virš savęs reikėtų įsmeigti slidinėjimo lazdas ir kviestis pagalbos.
  • Slidinėjimo metu reikia laikytis trasų ribose, negalima leistis nuo kalno jokiose kitose vietose.
  • Slidinėjant jokiu būdu negalima nusiimti šalmo ar kitų apsaugų.
  • Prieš kiekvieną nusileidimą reikėtų pasitikrinti savo įrangą: ar drabužiai tvarkingi ir neatsisegę, ar slidės tvirtai prisegtos prie batų, ar tinkamai uždėtas šalmas ir kitos apsaugos.
  • Slidinėjant privalu klausyti instruktorių ir tėvelių nurodymų.
  • Jeigu vaikui kažką skauda, šalta, jis jaučiasi pavargęs, būtinai paskatinkite pasisakyti. Prasta fizinė savijauta ne tik sugadina nuotaiką, bet ir labai padidina traumų tikimybę.

Susiję straipsniai

„Mažylių klubas“ – visiems atsakingai taupantiems tėvams (video)

„Mažylių klubas“ – taupančios šeimos lojalumo programa, specialiai sukurta, kad tėvystė ir vaikystė būtų lengvesnė.

Kaip pradėti medituoti? (video)

Net ir neilga kasdienė meditacija padeda pailsėti ir nurimti, todėl ją tikrai verta išbandyti mažus vaikus auginantiems tėvams.

Kaip teisingai naudoti apsaugines kaukes? (video)

Šias taisykles paruošėme, remdamiesi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) informacija.