8 švelniausių šunų veislės

Šunelio pasirinkimas - atsakingas procesas, ypač, jeigu tai pirmasis jūsų augintinis arba šeimoje auga vaikai. Kiekvienas tinkamai auklėjamas šuo bus draugiškas žmogui, tačiau nemenka dalis darbui, medžioklei ar apsaugai išvestų šunų daugeliui nepatyrusių šeimininkų yra perdėm aktyvūs, sunkiau suvaldomo charakterio, reikalaujantys daugiau dresūros žinių ir laiko. Žinoma, egzistuoja veislių, kurių atstovai ramūs, atsargūs, dėmesingi ir švelnūs iš prigimties.

 

Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis


Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis, skirtingai nuo kitų, medžioklinių spanielių, buvo išvestas, kaip žmogaus kompanionas. Šie šunys labai draugiški, mėgsta žmogaus dėmesį, nori visuomet būti kartu. Tai puikus šeimos šuo, kuris labai myli vaikus, yra mielas, o taip pat kantrus ir švelnus, su mažiausiais šeimos nariais bendraujantis ypač atsargiai, jų neužgaunant.

 

Mopsas


Mopsai buvo auginami budistų vienuolynuose ir Tibete. Vėliau, patekę į Kinijos imperatoriaus rūmus, mopsai buvo garbinami, slepiami nuo žmonių akių. Jie buvo auginami, kaip imperatoriškosios šeimos bičiuliai, o vėliau išpopuliarėjo ir tarp Europos didikų. Tai linksmi, labai žaismingi, tačiau kartu iš švelnūs, žmogui dėmesingi šuneliai puikiai prisitaikantys prie šeimininko charakterio.

 

Italų mastifas

 

Mastifų dydis ir sudėjimas gali išgąsdinti, tačiau šiuos šunis jų augintojai taikliai vadina „švelniaisiais milžinais“. Šie šunys buvo išvesti medžioklei ir apsaugai, tačiau šiandien jie auginami, kaip kompanionai. Mastifai - draugiški šeimos šunys, jie tingoki, ramūs, labai kantrūs ir visai neįkyrūs.

 

Levretė


Levretės – sena, iš Egipto kilusi kurtų veislė. Sakoma, kad Kleopatra turėjo 2000 levrečių. Tai nedideli, smulkūs šuneliai, kurie labai lengvai prisitaiko prie šeimininko. Jiems nereikia didelio fizinio krūvio, tačiau levretės tikrai mėgsta žaidimus, yra pakankamai aktyvios, žingeidžios. Nepaisant savo išdykėliškos prigimties šie šunys tikrai nėra destruktyvūs, mielai draugauja tiek su suaugusiais, tiek su vaikais, gerai sutaria su kitais gyvūnais.

 

Niufaundlendas


Niufaundlendas - didelis, stiprus šuo, kuris, nepaisant stambaus sudėjimo, yra pakankamai aktyvus, žvalus, puikus plaukikas. Šie šunys ilgą laiką dirbo išvien su žmogumi - tempė prekes, traukė žvejų tinklus, padėjo medžioklėje, tad jie įpratę nuolat būti šalia šeimininko. Šiandien šie šunys dažnai auginami, kaip šeimos draugai, kadangi jie linksmi, geranoriški, visai neagresyvūs. Jie labai tolerantiški vaikams, puikiai su jais sutaria ir mielai bendrauja.

 

Ilgaplaukis kolis


Ilgaplaukius kolius išpopuliarino serialas apie nuostabiąją Lesę. Jame buvo tiesos - tai tikrai dresūrai labai imlūs, draugiški, žaismingi ir mieli šunys. Koliai tiks šeimoms su jau paaugusiais vaikais, aktyviems žmonėms, galintiems skirti šiek tiek laiko jų dresūrai bei ilgesniam pasivaikščiojimui, galintiems patenkinti šių šunų protinius ir fizinius poreikius.

 

Anglų buldogas


Grėsmingos išvaizdos anglų buldogai buvo išvesti medžioklei ir kovoms - grupelė buldogų puldavo jautį, iš čia ir veislės pavadinimas (angl. bulldogs – jaučių šunys). Ilgainiui veislė kito ir šiandien šie šunys dažniausiai auginami, kaip žmonių draugai. Tai klusnūs, labai draugiški ir neįtikėtinai ištikimi šunys, galintys už šeimininką paaukoti gyvybę. Tai imlūs šunys, tačiau jie gali būti užsispyrę, tad su buldogais reikia turėti kantrybės. Visi buldogai puikiai sutaria su vaikais, juos saugo, su jais žaidžia ypač atsargiai ir švelniai.

 

Biglis


Medžioklei išvesti bigliai yra išskirtinai aktyvūs, labai nepriklausomi ir savarankiški, tad jiems būtina suteikti pakankamai fizinio krūvio, nuo pat mažumės dresuoti. Šie šunys negali ilgai būti vieni, jie nori nuolat žaisti, bendrauti. Bigliai ypač draugiški su visais šeimos nariais, mieli, labai linksmi, mėgsta bendrauti ir žaisti su vaikais, tačiau yra pakankamai stiprūs, linkę tempti pavadėlį, tad mažas vaikas šio šuns gali ir nenulaikyti.
 

Susiję straipsniai

Pavasariniai efemerai: anksčiausiai pražystantys Lietuvos augalai

Ar žinote, kurios gėlės prasiskleidžia pirmosios? Kviečiame su jomis susipažinti!

Kaip ilgiau išlaikyti skintas gėles ir jų puokštes?

Ką daryti, kad galėtume kuo ilgiau džiaugtis gražiai, šviežiai atrodančiomis gėlėmis? Dalinamės naudingais patarimais!

Per kiek laiko sudygsta sėklos?

Kiek dienų teks laukti, kol sudygs įvairių daržovių ir prieskoninių žolelių sėklos?