Testas: koks kontracepcijos būdas jums tinka labiausiai?

Atsakykite į klausimus „Taip“ arba „Ne“. Rašykite iš eilės atsakymų raides T arba N. Atsakiusi į šiuos 4 klausimus sužinosite, kokias kontraceptines priemones jums rekomenduojama taikyti.

1. Ar dar planuojate turėti vaikų?

2. Ar jums reikia saugotis lytiniu keliu plintančių ligų (LPL)?

3. Ar jus erzintų diskomfortas prieš lytinį aktą, po jo ar lytinio akto metu darant pertraukėlę tam, kad pasinaudotumėte kontraceptikais?

4. Ar jūs prisimintumėte, jog kasdien reikia išgerti po tabletę arba dažniau nei kas 6 mėnesius lankytis pas ginekologą?

Kokią raidžių kombinaciją gavote?

TNNN rezultatai:

Gimdos kaklelio gaubtas (su spermicidais),
Vyriškas arba moteriškas prezervatyvas,
Diafragma su spermicidais,
Gimdos spiralė su hormonais,
Varinė gimdos spiralė,
Kempinėlė su spermicidais.

Jūs nesate nusiteikusi galvoti apie kontraceptikus nuolat. Todėl geriausiai jums tiks barjerinės priemonės arba, jei lytiniai santykiai dažni ir pastovūs, gimdos spiralė, kurią įstačius galima ilgam pamiršti nerimą dėl neplanuoto nėštumo.

NTNN rezultatai:

Vyro arba moters sterilizacija,
Vyriškas arba moteriškas prezervatyvas.

Iš jūsų atsakymo matyti, jog jūs saugotės lytiniu keliu plintančių ligų. Taigi kad ir kokį apsisaugojimo nuo nėštumo būdą pasirinktumėte, nepamirškite, jog patikimiausiai nuo LPL ligų sauganti priemonė yra vyriškas prezervatyvas, ją galima sėkmingai derinti ir su kitais kontraceptikais. Moteriškų prezervatyvų apsauga nuo ligų ne tokia didelė.

NNTN rezultatai:

Gimdos spiralė su hormonais,
Varinė gimdos spiralė,
Vyro arba moters sterilizacija.

Pastoti nebeplanuojate ir norite, kad mėgautis seksu su nuolatiniu partneriu netrukdytų jokios pertraukėlės? Šios kontraceptinės priemonės leis nesukti sau galvos dėl apsisaugojimo kaskart kai nersite į miegamojo žaidimus.

NNNT rezultatai:

Kontraceptinės tabletės,
Kontraceptinės injekcijos,
Kontraceptinis žiedas,
Kontraceptinis pleistras,
Gimdos kaklelio gaubtas (su spermicidais),
Vyriškas arba moteriškas prezervatyvas,
Diafragma su spermicidais,
Gimdos spiralė su hormonais,
Varinė gimdos spiralė,
Kempinėlė su spermicidais,
Vyro arba moters sterilizacija.

Jūsų atsakymai liudija, jog turite itin plačias pasirinkimo galimybes. Tiesa, tai nereiškia, kad visi kontraceptikai jums tiks priklausomai nuo amžiaus ir sveikatos būklės. Tad būtinai aptarkite savo galimybes su savo gydytoju.

TTNN rezultatai:

Vyriškas arba moteriškas prezervatyvas.

Jūs saugotės ir nėštumo, ir lytiniu keliu plintančių ligų. Tačiau nesate nusiteikę niekaip drumsti savo „laisvės“: jūsų netenkina nei lytinis aktas su pertraukėlėmis, nei dažnesni apsilankymai pas gydytoją. Ką gi, teks arba apskritai susilaikyti nuo lytinių santykių, arba rinktis patikimiausią nuo lytiniu keliu plintančių ligų apsaugos priemonę – prezervatyvus.

NTTN rezultatai:

Vyriškas arba moteriškas prezervatyvas,
Vyro arba moters sterilizacija.

Kadangi vaikų turėti nebeketinate, patikimiausia apsauga nuo nėštumo jums būtų sterilizacija. Tačiau jei jūsų gyvenimas ne monogamiškas ir tenka saugotis nuo lytiniu keliu plintančių ligų, prezervatyvais naudotis būtina.

NNTT rezultatai:

Kontraceptinės tabletės,
Kontraceptinės injekcijos,
Kontraceptinis žiedas,
Kontraceptinis pleistras,
Gimdos kaklelio gaubtas (su spermicidais),
Vyriškas arba moteriškas prezervatyvas,
Diafragma su spermicidais,
Gimdos spiralė su hormonais,
Varinė gimdos spiralė,
Kempinėlė su spermicidais,
Vyro arba moters sterilizacija.

Jūsų atsakymai rodo plačias kontraceptikų pasirinkimo galimybes. Jei tikrai apsisprendėte nebeturėti vaikų, sterilizacija – vienas patogiausių pasirinkimų. Taip pat galite rinktis ir kitas apsisaugojimo priemones, tačiau ne visos gali tikti jums pagal amžių ir sveikatos būklę. Tad savo pasirinkimą būtinai aptarkite su gydytoju.

TNNT rezultatai:

Kontraceptinės tabletės,
Kontraceptinės injekcijos,
Kontraceptinis žiedas,
Kontraceptinis pleistras,
Gimdos kaklelio gaubtas (su spermicidais),
Vyriškas arba moteriškas prezervatyvas,
Diafragma su spermicidais,
Gimdos spiralė su hormonais,
Varinė gimdos spiralė,
Kempinėlė su spermicidais.

Pasirinkimų – išties daug. O geriausią iš jų padės pasirinkti jūsų gydytojas, tad būtinai pasikonsultuokite!

TNTN rezultatai:

Hormoninė arba varinė gimdos spiralė.

Gimdos spiralė saugo nuo nepageidaujamo nėštumo ne vienerius metus. Įsidėjus gimdos spiralę pas gydytoją rekomenduojama apsilankyti kartą per pusę metų. Taigi daugiau – jokių rūpesčių net ir užmaršiausiosioms. Tačiau ši priemonė gali netikti jums atsižvelgus į jūsų sveikatos būklę, taigi prieš įdedant gimdos spiralę gydytojas skirs jums keletą medicininių tyrimų.

NTNT  rezultatai:

Kontraceptinės tabletės,
Kontraceptinės injekcijos,
Kontraceptinis žiedas,
Kontraceptinis pleistras,
Gimdos kaklelio gaubtas (su spermicidais),
Vyriškas arba moteriškas prezervatyvas,
Diafragma su spermicidais,
Gimdos spiralė su hormonais,
Varinė gimdos spiralė,
Kempinėlė su spermicidais,
Vyro arba moters sterilizacija.

Kad ir kokią priemonę bepasirinktumėte, jūs turėtumėte saugotis ir lytiškai plintančių ligų. Todėl geriausia naudoti prezervatyvą arba rinktis dvigubą apsaugą: prezervatyvą ir kitą kontracepcijos būdą.

NTTT rezultatai:

Kontraceptinės tabletės,
Kontraceptinės injekcijos,
Kontraceptinis žiedas,
Kontraceptinis pleistras,
Gimdos kaklelio gaubtas (su spermicidais),
Vyriškas arba moteriškas prezervatyvas,
Diafragma su spermicidais,
Gimdos spiralė su hormonais,
Varinė gimdos spiralė,
Kempinėlė su spermicidais,
Vyro arba moters sterilizacija.

Jei išties apsisprendėte nebepastoti, sterilizacija – viena patogiausių alternatyvų kitoms kontraceptinėms priemonėms. Tačiau jei nevengiate ir atsitiktinių lytinių santykių, būtina saugotis LPL, o tokią apsaugą efektyviausiai suteikia vyriški prezervatyvai.

TNTT rezultatai:

Kontraceptinės tabletės,
Kontraceptinės injekcijos,
Kontraceptinis žiedas,
Kontraceptinis pleistras,
Gimdos spiralė su hormonais,
Varinė gimdos spiralė.

Kadangi jums nereikia saugotis lytiniu keliu plintančių ligų, neteks taikyti ir dvigubos apsaugos, kai greta kitų priemonių būtina naudoti dar ir prezervatyvą. Tačiau ne visos šios priemonės gali derėti prie jūsų gyvenimo būdo ir sveikatos būklės. Pavyzdžiui, jūsų organizmui gali visai netikti hormoninė kontracepcija dėl to, kad vis dar nemetate rūkyti. Arba gimdos spiralė – dėl anatominių ypatumų. Todėl savo pasirinkimą būtinai aptarkite su gydytoju.

TTNT rezultatai:

Vyriškas arba moteriškas prezervatyvas.

Jums nesvarbu, kad saugumo sumetimais lytinio akto metu turėsite padaryti trumputę pertraukėlę. Tačiau jums svarbu, kad apsauga būtų patikima – tiek nuo LPL, tiek nuo nėštumo. Tad geriausias pasirinkimas – prezervatyvai. Nuo LPL ligų vyriškieji saugo šiek tiek geriau, nei moteriškieji.

TTTN rezultatai:

Vyriškas arba moteriškas prezervatyvas,
Gimdos spiralė su hormonais,
Varinė gimdos spiralė.

Gimdos spiralė puikiai padeda kontroliuoti vaisingumą moterims, kurios tolimesnėje ateityje vis dėlto norėtų turėti vaikų. Tačiau ji nesuteikia apsaugos nuo lytiniu keliu plintančių ligų, tad jūsų atveju patikimiausiai veiktų dviguba apsauga: ir spiralė, ir prezervatyvas.

NNNN rezultatai:

Gimdos kaklelio gaubtas (su spermicidais),
Vyriškas arba moteriškas prezervatyvas,
Diafragma su spermicidais,
Gimdos spiralė su hormonais,
Varinė gimdos spiralė,
Kempinėlė su spermicidais,
Vyro arba moters sterilizacija.

Jūsų atsakymai rodo, jog dėl LPL ligų jums jaudintis nereikia, vaikų turėti neketinate, tad dažnai varstyti gydytojo kabineto duris dėl šių reikalų bei kasdien galvoti apie tabletes nenorėtumėte. Todėl vienas patogiausių nėštumo kontrolės metodų jums būtų sterilizacija. Tačiau jei vis dėlto norėtumėte pasilikti bent vieną šansą nėštumo klausimu apsigalvoti ateityje – verčiau rinktis kitą kontracepcijos priemonę, prieš tai galimybes aptarus su savo gydytoju.

TTTT rezultatai

Kontraceptinės tabletės,
Kontraceptinės injekcijos,
Kontraceptinis žiedas,
Kontraceptinis pleistras,
Gimdos kaklelio gaubtas (su spermicidais),
Vyriškas arba moteriškas prezervatyvas,
Diafragma su spermicidais,
Gimdos spiralė su hormonais,
Varinė gimdos spiralė.

Nors jūsų atsakymai ir rodo, jog nenorėtumėte pertraukti lytinio akto tam, kad pasinaudotumėte kontraceptinėmis priemonėmis, vis dėlto vyrišką arba moterišką prezervatyvą teks įtraukti į savo meilės žaidimus. Jums būtina saugotis LPL ligų, o prezervatyvai – patikimiausia ir kol kas vienintelė priemonė... po susilaikymo. O kad būtų patikimiau, nuo neplanuoto nėštumo galite saugotis ir kitomis čia išvardytomis kontracepcijos priemonėmis.

Susiję straipsniai

Chirurginis nėštumo nutraukimas (abortas)

Statistikos duomenimis, pastaraisiais metais Lietuvoje kasmet nutraukiama apie 3 tūkst. nėštumų.

Kiaušintakių perrišimo operacija: ar ji Lietuvoje atliekama oficialiai?

Moterys, susilaukusios norimo skaičiaus vaikų ir tvirtai apsisprendusios jų negimdyti, dažnai pagalvoja apie kiaušintakių perrišimo operaciją.

Kontraceptinės tabletės: daugiau naudos ar žalos?

Išsivysčiusiose pasaulio šalyse sudėtinės hormoninės kontraceptinės tabletės – bene populiariausias apsisaugojimo nuo neplanuoto nėštumo metodas.