Tinkamiausios šunų veislės šeimoms su vaikais

Šunys yra ne tik puikūs augintiniai, mokantys vaikus atsakomybės, meilės ir atjautos, bet ir nuostabūs bičiuliai, žaidimų partneriai, kurie, psichologų teigimu, padeda mažiesiems labiau pasitikėti savimi, atsiskleisti, lengviau susidraugauti ne tik su keturkojais, bet ir su bendraamžiais.


Pradėję mąstyti apie šunelio įsigijimą turėtumėte apie tai pasikalbėti su visais šeimos nariais - reikia labai aiškiai suvokti, kad apie 8-15 metų jūsų gyvenime bus augintinis, kurį reikės ne tik šerti, vedžioti, su juo žaisti, bet ir skiepyti, gydyti, skirti ypatingą dėmesį senatvėje.

Jeigu jūsų vaikučiai dar maži tai taip pat turėtumėte nusiteikti, kad jie nesugebės savarankiškai prižiūrėti šuns. Jums teks padėti, tačiau šuns vedžiojimas, šėrimas, maudymas, šukavimas drauge su vaikais ar visa šeima yra puikus būdas pabendrauti, stiprinti tarpusavio ryšius ir perduoti vaikams naudingus įgūdžius.

Jeigu jūsų vaikai jau mokyklinio amžiaus, tai gerai išauklėtą, neagresyvų, mokantį tvarkingai eiti su pavadžiu šunį jie galės vedžioti ir prižiūrėti patys. Norėdami įsitikinti, kad jūsų vaikų ketinimai atsakingai rūpintis augintiniu yra rimti galite atlikti smagų testą. Nupirkite pavadį ar paimkite virvutės gabaliuką ir susitarkite, kad jis priklausys būsimam šuniui, jeigu vaikai sėkmingai atliks vieną užduotį. Užduoties esmė labai paprasta - tris ar du kartus per dieną pasiimti pavadį ir eiti pasivaikščioti bent 20 min., tą kartoti kasdien, dvi savaites. Vaikai gali patys susitarti dėl vedžiojimo grafiko, į jį įtraukti ir mamą, tėtį, senelius (suaugusiems taip pat teks 20 min. vaikščioti kieme). Šio laiko pakaks įsitikinti, kad šuns vedžiojimas nekels problemų, vaikai aiškiau supras, kad šunelis nėra vien linksmi žaidimai, bet ir kasdienė pareiga.

Tvirtai apsisprendus auginti šunį reikėtų pradėti mąstyti apie veislę - labai svarbu išsirinkti tinkamą, lengvai dresuojamą, neagresyvios veislės, vaikams pakantų šunį. Apsisprendus suteikti geresnį gyvenimą likimo nuskriaustam, prieglaudoje vargstančiam šuniukui, reikėtų pasikalbėti su prieglaudos darbuotojais, kurie, ilgesnį laiką stebėję šunį, galės pasakyti jo charakterio ypatybes, papsakoti apie esamas ar galimas sveikatos problemas.

Vokiečių bokseris


Patinai auga iki 63 cm ūgio (ties ketera), patelės - iki 59 cm. Patinai sveria apie 30 kg, o patelės - 28 kg. Gyvenimo trukmė: 10-12 metų.
Tvirti, atletiški, lojalūs šunys.

Bokseriai labai energingi, žvalūs, išlieka linksmi ir aktyvūs iki gilios senatvės. Šie šunys sargūs, tinkami darbui, tačiau žmonės juos noriai augina namuose, kadangi bokseriai iš prigimties yra ramūs, labai prieraišūs, ypatingai myli vaikus, yra linkę juos saugoti ir globoti, mėgsta su jais žaisti, tačiau puikiai jaučia ribas, nesielgia agresyviai, grubiai.

Anglų mastifas

 

Patinai auga iki 76 cm ūgio (ties ketera), patelės - apie 70 cm. Patinai sveria apie 70-100 kg, o patelės - apie 50-90 kg. Gevinimo trukmė: 7-10 metų.
Labai dideli, masyvūs, raumeningi šunys.

Mastifai pelnytai vadinami švelniaisiais milžinais - šie šunys atrodo grėsmingai, tačiau jie labai prieraišūs, atsidavę, mėgsta būti žmonių kompanijoje ir su jais elgiasi draugiškai, meiliai. Mastifai gerai sutaria su vaikais, mėgsta su jais žaisti, juos saugo. Šunys lengvai dresuojami, tačiau tą reikia pradėti daryti iki pusės metų amžiaus, nedresuoti mastifai gali agresyviai reaguoti į kitus šunis bei gyvūnus.

Labradoro retriveris


Patinai auga iki 57 cm ūgio (ties ketera), patelės - 55 cm. Patinai sveria 29-36 kg, patelės - 25-32 kg. Gyvenimo trukmė: apie metų.
Tvirtai sudėti, kresni, labai aktyvūs šunys.

Labdradoro retriveriai yra viena populiariausių veislių pasaulyje. Daugelis teigia, kad šių šunelių charakteris tiesiog idealus - jie labai prieraišūs, mieli, draugiški, ypač lengvai dresuojami, visomis išgalėmis stengiasi įtikti žmogui. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad šie kresni šunys vangūs ir tingūs, tačiau, nepaisant jų stambumo, jie tikrai aktyvūs, atletiški, ištvermingi. Labradoro retriveriai pasižymi stabiliu charakteriu, jų praktiškai neįmanoma išvesti iš kantrybės ir sukelti agresiją, tad jie puikiai sutaria su vaikais, mielai su jais dūksta, toleruoja mažųjų išdaigas.

Niufaundlendas


Patinai auga iki 71 cm ūgio (ties ketera), patelės - 66 cm. Patinai sveria vidutiniškai 68 kg, patelės - vidutiniškai 54 kg. Gyvenimo trukmė: 7-10 metų.
Dideli, ramūs, geranoriški šunys.

Augintojai niufaundlendus vadina vienais mieliausių šunų, kuriems labai reikia žmogaus kompanijos ir švelnumo, jie visada stengiasi laikytis šalia savo šeimininkų, nori būti prisiglaudę, prašosi glostomi. Šie šunys ramūs, gali pasirodyti kiek vangūs, tačiau yra linksmi ir labai ištvermingi. Niufaundlendai kartais pavadinami „šunimi aukle“, nes jie puikiai sutaria su vaikais, mielai su jais žaidžia, prižiūri, kad jie pernelyg toli nenuklystų. Tiesa, šie šunys gan nerangūs, tad nuo pat mažens juos reikia pratinti su vaikais elgtis atsargiai, žaisti ir aplink bėgioti ramiau, nes jie gali netyčia parversti mažesnį vaiką.

Papiljonas


Patinai ir patelės auga iki 20-28 cm ūgio (ties ketera). Patinai sveria vidutiniškai iki 5 kg, patelės - iki 4 kg. Gyvenimo trukmė: 13-15 metų.
Linksmi, energingi, lengvai dresuojami šunys.

Ypatingai draugiški šunys, kurie mėgsta ne tik žmonių, bet ir kitų gyvūnų kompaniją, gan neįprasta, tačiau papiljonai puikiai sutaria su katėmis. Jie lengvai dresuojami, linksmi, labai energingi ir aktyvūs. Papiljonai - linksmo būdo šuneliai, kurie nepavargdami žaidžia su vaikais, norėdami dėmesio patys neša savo žaislus, tačiau pavargę ar būdami namuose jie jaukiai įsitaiso ant kelių ir elgiasi ramiai. Bene vienintelis šių žavių šunelių minusas yra garsus ir dažnas lojimas.

Biglis


Patinai auga iki 33-40 cm ūgio (ties ketera), patelės - 30-36 cm. Patinai sveria 14-18 kg, patelės - 10-15 kg. Gyvenimo trukmė: 13-16 metų.
Aktyvūs, draugiški, linksmi šunys.

Bigliai labai linksmi, draugiški visiems šeimos nariams šunys, kurie noriai žaidžia, mėgsta bėgioti ir dūkti. Šie šuneliai puikiai sutaria su kitais gyvūnais, myli vaikus, tačiau yra ganėtinai stiprūs, turi nemenką medžioklės inkstinktą, tad kažką užuodę gali užsimiršti ir imti tempti, mažesniam vaikui šį šunį nulaikyti gali būti sunku. Gaudami pakankamai fizinio krūvio, ilgai nepaliekami vieni namuose (tai ypač žaloja šuns psichiką), turėdami galimybę daug žaisti ir bendrauti šie šunys tampa puikiais šeimos nariais.

Vokiečių aviganis


Patinai auga iki 60-65 cm ūgio (ties ketera), patelės - 50-55 cm. Šunys sveria 22- 40 kg. Gyvenimo trukmė: 7-10 metų.
Švelnūs, protingi, draugiški šunys.

Vokiečių aviganiai yra vieni populiariausių šunų - šios veislės keturkojai mėgstami dėl savo gero būdo, juos lengva dresuoti, jie protingi, noriai ir greitai mokosi, šių šunų psichika labai stabili. Tai drąsūs, savo teritoriją ir šeimą linkę ginti šunys. Jie labai atsidavę visiems šeimos nariams, švelniai ir geranoriškai reaguoja į vaikus, mielai su jais dūksta, tačiau ribų neperžengia, nepradeda elgtis grubiai, pakankamai aiškiai suvokia savo jėgas ir dydį.

Susiję straipsniai

Pavasariniai efemerai: anksčiausiai pražystantys Lietuvos augalai

Ar žinote, kurios gėlės prasiskleidžia pirmosios? Kviečiame su jomis susipažinti!

Kaip ilgiau išlaikyti skintas gėles ir jų puokštes?

Ką daryti, kad galėtume kuo ilgiau džiaugtis gražiai, šviežiai atrodančiomis gėlėmis? Dalinamės naudingais patarimais!

Per kiek laiko sudygsta sėklos?

Kiek dienų teks laukti, kol sudygs įvairių daržovių ir prieskoninių žolelių sėklos?