Žaidimai vaikams iki 4 metų

Vaikas, kurio juslė, klausa, rega, lytėjimas bei skonis yra išvystyti, turi visas galimybes įgyti aukšto lygio intelektą. Taigi siūlome padėti vaikučiui pažinti pasaulį įdomių žaidimų pagalba.

“Žadintuvas”

Šį žaidimą galima žaisti su vienu ar keliais vaikais. Vienas vaikas išeina iš kambario. Kol jis už durų, žadintuvą reikia prisukti taip, kad jis suskambėtų už dviejų-trijų minučių, o tada jį paslėpti (į stalo stalčių, už lovos ir t.t. – priklausomai nuo vaiko amžiaus). Kai už durų buvęs vaikas sugrįžta, suskamba žadintuvas ir vaikas turi surasti jį pagal garsą.

Garsinis loto

Į kasetę ar diskelį reikia įrašyti įvairių garsų: užvedamo automobilio, durų girgždesio, išvykstančio traukinio, degtuko brūkštelėjimo ir t.t. Iš senų žurnalų iškirpti paveiksliukus, atvaizduojančius girdimą garsą ir suklijuoti juos ant atskirų kartono lapų. Kuris pirmas suras kortelę su paveikslėliu, atitinkančiu konkretų girdimą garsą, pasilieka ją sau. Laimi tas, kuris surenka daugiausiai kortelių. Šio žaidimo metu vaikai mokosi atskirti reiškinius ir juos įsiminti.  

Garsinės poros

Paimk tuščius užsukamus nepermatomus indelius (gali būti nuo foto juostelės), poromis pripildyk juos įvairiais daiktais: ryžiais, žirniais, akmenukais, smėliu ar vata. Turinio pavadinimą užrašyk ant indelio dugno ir vieną kartą pakračius, leisk vaikui paklausyti, kaip jis skamba. Indelius sumaišyk, o tada paprašyk, kad vaikas iš klausos nustatytų poras.

Pažink gėlę

Paimk 2-3 gėlytes ar augaliukus, savo kvapu geriausiai pažįstamas vaikui, pavyzdžiui pelargoniją, rožę, mėtą. Vaikai turi atsiminti jų pavadinimus ir pasistengti įsiminti jų kvapą. Tuomet vaikai išsirikiuoja, užmerkia akis, o tu laikydama gėlių puokštelę už nugaros, trauki po vieną gėlytę ir pakiši kiekvienam vaikui pauostyti. Jeigu vaikas pagal kvapą teisingai įvardija gėlės pavadinimą, jis žengia žingsnį į priekį, jeigu ne, lieka stovėti vietoje.  

Specifinis skonis

Ant stalo išdėliok keletą lėkščių su skirtingais produktais – savo nuožiūra kažko saldaus, sūraus, rūgštaus. Pirmiausia leisk vaikams apžiūrėti tai, kas išdėliota ant stalo. Tuomet vienam iš jų užrišk akis. Kiti vaikai, paimdami lėkštutę su produktais, duos jam degustuoti. Nematančiajam reikės atspėti ką jis valgo.   

Lietimas nematom!

Paimk nepermatomą maišelį ir pridėk į jį daiktų, kuriuos vaikui teks atpažinti juos liečiant (apčiupinėjant). Tai galėtų būti lentelė, šluotelė, žaislinė mašinėlė, bananas, siūlų kamuoliukas – viskas, kas papuola po ranka.   

 

Susiję straipsniai

Šeimos kortelė – galimybė sutaupyti gausioms šeimoms

Gausios, negalią turinčius vaikus auginančios ar slaugančios šeimos Lietuvoje gali naudotis specialiai joms skirtomis Šeimos kortelėmis.

Ką veikti skrydžio metu su mažais vaikais?

Kaip užimti vaiką skrydžio metu, kad kelionė būtų kuo sklandesnė ir kad ji nepraeitų tik spoksant į ekraną? Dalinamės keliomis idėjomis!

Kavinės ir restoranai su vaikų kampeliu Vilniuje

Dalijamės kavinių ir restoranų su vaikų kampeliu Vilniuje sąrašu.