10 įdomių piešimo būdų vaikams

Piešimas ant akmenukų - įdomus piešimo būdas. saltodemata | Shutterstock.com

Piešimas yra puikus laisvalaikio praleidimo būdas, lavinantis vaiko kūrybiškumą, smulkiąją motoriką, erdvės suvokimą.

O jeigu paprastas piešimas flomasteriais ar pieštukais ant popieriaus lapo pabodo, išbandykite alternatyvius piešimo būdus – jų yra begalės!

Piešimas pirštukais

Vaikas piešia pirštais Nailia Schwarz | Shutterstock

Piešimas pirštais stimuliuoja vaikų pirštų pagalvėles. Pastebėta, kad tai suaktyvina už kalbą atsakingų smegenų centrų darbą. Dažniau stimuliuojant vaiko pirštelius ir lavinant smulkiąją motoriką, gerėja kalbiniai įgūdžiai. Daugiau apie tai skaitykite čia: Smulkiosios motorikos lavinimo įtaka kalbiniams įgūdžiams.

Piešimas ant kartoninės dėžės

Vaikas piešia ant kartoninės dėžės Anneka | Shutterstock

Buvimas nedidelėje erdvėje daugumai vaikų suteikia saugumo jausmą, o jeigu joje dar ir ant „sienų“ piešti galima... Išsaugokite didelę dėžę ir pasiūlykite vaikui įsitaisyti joje ir piešti. Žinoma, nepamirškite pasirūpinti prastesniais drabužiais ir įsitikinkite, kad pasirinktos piešimo priemonės nesunkiai nusiplauna nuo odos.

Piešimas ant akmenų

Vaikas piešia ant kartoninės dėžės Ioan Turcanu | Shutterstock

Piešimas ant akmenų smagus ne tik dėl pačio proceso, bet ir dėl pasiruošimo. Reikės eiti pasivaikščioti, ieškoti pačių gražiausių akmenukų, juos nuplauti, palaukti kol išdžius (o džiuvimo metu stebėti kintančią spalvą) ir tik tuomet traukti guašą, vandenį, teptukus.

Piešimas pagal linijas, taškų ar skaičių jungimas

Vaikas piešia pagal linijas Romrodphoto | Shutterstock

2-3-ejų metukų sulaukęs vaikas jau turėtų mokėti nupiešti tiesią (na... beveik) liniją. Vyresni vaikai pradeda mokytis apvedžioti ir savarankiškai brėžti įvairias linijas ir kitokias geometrines figūras. Šį įgūdį padeda lavinti piešimas pagal linijas.

Vyresniems, jau skaičius pažįstantiems vaikams, tinka skaičių sujungimo piešimo būdas. Jis padeda lavinti smulkiąją motoriką ir įgyti pirmąsias matematikos žinias. Užduotis paprasta - brėžti linijas ir sujungti visus skaičius nuo mažiausio iki didžiausio.

Piešimas bulvių antspaudukais

Vaikas žaidžia su bulvių antspaudukais Oswald Kunstmann | Shutterstock

Antspaudus iš bulvių lengva padaryti panaudojant sausainių formeles. Nupjaukite maždaug trečdalį bulvės, į didesniąją dalį įspauskite sausainių formelę ir nupjaukite bulvės kraštelius, esančius prie formelės kontūrų. Formelę atsargiai nuimkite ir turėsite iškilų antspaudą. Nesudėtingą formą galite išpjaustyti ir tiesiog peiliu. Žinoma, šį darbą turėtų atlikti tėvai ar vyresnieji broliai, sesės.

Į nedidelę lėkštelę (ar, pavyzdžiui, stiklainio dangtelį) įpilkite truputį guašo, pasiūlykite vaikui jame pamirkyti bulvės antspaudą ir prispausti jį prie popieriaus lapo. Tikra magija!

Piešimas ant sienų

Kūdikis piešia ant sienos violetine kreidele Juan Aunion | Shutterstock

Piešimas ant sienų labai vilioja vaikus, tačiau tėvus šis tapybos būdas džiugina bene mažiausiai. Geriausia būtų ne drausti vaikui paišyti ant sienų apskritai, o paskirti sienų tapybai vieną sieną (o gal ir visą vaikų kambarį!)

Galite pasinaudoti vienu iš būdų:

  • Pasirinktą sieną ar jos dalį nudažyti mokyklinių lentų dažais. Ant šiais dažais nudažyto paviršiaus galima piešti kreidelėmis, o vėliau piešinį nuvalyti drėgna šluoste ar kempinėle.
  • Specialūs sienų dažai, nuo kurių gerai nusivalo bet kokių piešimo priemonių paliktos žymės.
  • Sienas dažyti įprastais dažais ir rinktis nuvalomus markerius. 
  • Sieną išklijuoti tapetais ar didelio formato piešimo lapais. 

Piešimas vonioje

Vaikai piešia ant vonios sienų Anna Kraynova | Shutterstock

Tam tikra prasme, tai gali būti ir alternatyva „sienų tapybai“. Maudynėms vonioje skirti vaikiški kūno dažai arba specialios, spalvotos, dažančios prausimosi priemonės tikrai praskaidrins maudynes!

Būtinai įsitikinkite, ar tai specialūs dažai, kurie lengvai nusiplauna tiek nuo odos, tiek ir nuo vonios paviršių!

Piešimas kreidelėmis ant asfalto

Mergytė piešia kreidelėmis ant asfalto NadyaEugene | Shutterstock

Tai senas geras, kiek primirštas būdas - galbūt ir todėl, kad kiemuose padaugėjo automobilių ir erdvės tokiems piešiniams liko mažiau.

Gratažas

Gratažas - tai piešinio skutinėjimas ant kreidelėmis nuspalvinto lapo.

Visų pirma, storesnio popieriaus lapą reikia nuspalvinti vaškinėmis kreidelėmis (piešinio kurti nereikia, pakanka nuspalvinti linijomis).

Tuomet spalvingą lapą reikia padengti juodu ar tamsiai mėlynu tušu, tą patogu padaryti naudojant minkštą, platesnį teptuką. Juodą lapą svarbu visiškai išdžiovinti, tad palaukite bent pusdienį ar pernakt.

Metas linksmajai ir įdomiajai daliai – skutinėjimui! Per lapą reikia braukti mediniu iešmeliu, mediniu manikiūro pagaliuku, rašymo plunksna (sausa, nepamirkyta į tušą) ar kitu tvirtesniu įrankiu. Tušas nusibrauks ir po juo atsivers spalvotas kreidelių raštas.

Piešimas ant veido

Ant veido nusipiešus kaukę ar jį tiesiog spalvingai išmarginus, galima virsti superherojumi, gyvūnu ar net gąsdinančiu baubu! Tad piešimas ant veido yra ne tik smagi pramoga, bet ir įvadas į tolesnius žaidimus.

Piešimui ant veido rinkitės tik specialias priemones - vaikiškų prekių ir žaislų ar didelėse kanceliarijos prekių parduotuvėse rasite piešimui ant veido skirtų dažų, specialių pieštukų, markerių.

Mergaitė su tigriuko piešiniu ant veido NadyaEugene | Shutterstock

Susiję straipsniai

Naujas „Kakės Makės“ serialas per TV3 Play

Naująjį serialą apie išdykėlę mergaitę Kakę Makę ir jos draugus nemokamai žiūrėkite per TV3 Play!

Popieriniai moliūgai (nuotraukos žingsnis po žingsnio)

Kviečiame pasigaminti smagius moliūgus Helovinui ir ne tik! Jums reikės vos kelių labai paprastų priemonių.

Rudeniniai darbeliai: lapai, kaštonai, gilės ir dar daugiau (su nuotraukomis)

Rudenį smagu su vaikučiais rinkti įvairias gamtos dovanas: lapus, giles, kaštonus, kankorėžius, uogas ir sėklas, o vėliau iš jų gaminti darbelius.