5 jogos pozos atsipalaidavimui

Joga - indų mokymas, stiprinantis kūną bei raminantis mintis. Siūlome išmokti 5 paprastas jogos pozas, kurios labai greitai ir efektyviai padeda atsipalaiduoti, tarsi ištrina stresą bei dienos vargus, padeda sutelkti dėmesį, gerina miegą. Jas vertėtų atlikti vakarais arba kaskart, kai juntate, kad gyvenimas tarsi slysta iš rankų.

 

Supta Baddha Konasana


Atlikdami šią pozą atsigulkite ant kilimėlio ar minkšto pledo, rankas laisvai padėkite prie šonų arba ištieskite virš galvos, kojas sulenkite, pėdas suglauskite ir leiskite keliams laisvai nusvirti į šalis, užsimerkite, giliai kvėpuokite. Jeigu jums nepatogu, po galva ir liemeniu pasidėkite po susuktą rankšluostį.

Ši poza palengvina nugaros skausmus ir įtampą, normalizuoja kraujo spaudimą, sumažina įtampą ir gerina miegą.

 

Viparita Karani


Puikiai pažįstamą „Žvakę“ atlikti geba ne kiekvienas, tačiau šią pozą galima palengvinti nuo žemės nekeliant dubens arba kojas atrėmus į sieną. Atpalaiduojantis pozos poveikis bus dar didesnis, jeigu po klubais pasikišite keliskart sulenktą pledą.

Ši poza taip pat palengvina nugaros skausmus, pagerina kraujo ir limfos tekėjimą kojų ir dubens srityje. Ji labai naudinga moterims, kurios kenčia menstruacijų skausmus, jeigu joms tinsta kojos, skauda kelius.

 

Balasana


Parieskite kojas po savimi, atsipalaiduokite, galvą padėkite ant kilimėlio, rankas laisvai ištieskite į priekį. Ramiai ir giliai kvėpuokite, atsipalaiduokite.

„Vaiko“ poza paprastai atliekama po varginančios treniruotės ar sunkios darbo dienos. Ji palengvina kvėpavimą, ramina, o taip pat švelniai „pratempia“ nugarą, šlaunis, pečius.

 

Uttanasana


Atsistokite ir susilenkite perpus, rankomis lieskite žemę (jeigu pasiekiate), rankas taip pat galite sulenkti ir suimti už alkūnių (tuomet „atlaisvinsite“ pečius). Giliai ir ramiai kvėpuokite. Jeigu stovint pozą atlikti sunku, atsipalaiduokite ir susilenkite sėdėdami.

Ši poza sumažina nerimą, ramina mintis. Ji taip pat stimuliuoja virškinimo sistemą, padeda kamuojant menstruacijų skausmui ir nemaloniems menopauzės simptomams.

 

Savasana


Makabriškai pavadinta „Lavono“ poza, atrodytų, yra labai lengva, tereikia tik ramiai pagulėti, tačiau daugeliui pavargusių, streso kamuojamų žmonių sunku susitelkti, nuvyti blogas mintis. Pradėdami pozą atsigulkite ir įtempkite pėdas, sugniaužkite kumščius, pabūkite įsitempę ir atsipalaiduokite. Vėliau įtempkite ne tik pėdas, kumščius, bet ir sėdmenis, pečius (suglauskite mentes), vėl atsipalaiduokite. Galiausiai įtempkite visą kūną - kiekvieną raumenėlį, susiraukite, stipriai užsimerkite. Vėl atsipalaiduokite, būsite gerokai ramesni, giliai kvėpuokite ir dar truputį ramiai pagulėkite.

Šis pratimas padeda susitelkti, juo tinka pabaigti treniruotę ar sunkią darbo dieną. Šį pratimą galite atlikti lovoje, prieš miegą arba jeigu pabudote naktį, kamuoja nemiga, tuomet užmigti bus lengviau, miegas bus ramesnis ir gilesnis.
 

Susiję straipsniai

Dažniausiai pasitaikančios lytiškai plintančios ligos (LPL)

Prie lytiškai plintančių ligų įtrauktos ne tik klasikinės ligos, kaip, pavyzdžiui, sifilis ir gonorėja, bet ir santykinai neseniai atsiradusios LPL.

Kaip ypač užimtai mamai efektyviai kovoti su stresu?

Vien buvimas mama savaime jau yra įtempta ir daug fizinių bei dvasinių jėgų reikalaujanti veikla, o kur dar buitis, ėjimas į darbą, bendravimas ir kt.

Mama užsisėdėjo namuose: ar tai gali išaugti į depresiją? Patarimai, ką daryti

Neretai mažus vaikus auginančios mamos pasijunta tarsi užrakintos namuose, nes netenka iki šeimai pagausėjant turėtos laisvės, spontaniškumo.