6 būdai, kurie padeda palengvinti pilvo dieglius

Kiekvienas kūdikis pilvo dieglių sukeliamą diskomfortą išgyvena skirtingai. Skirtingi ir pagalbos būdai.
Jei vieniems kūdikiams labai veiksmingas paprasčiausias pasivažinėjimas automobiliu (kai veikia lengva vibracija ir baltasis triukšmas, todėl mažylis nusiramina), kitiems prireikia vaistinių preparatų su simetikonu, kuris padeda sumažinti smulkių dujų burbuliukų paviršiaus įtempimą, leidžia lengviau jiems pasišalinti.
Daugiau skaitykite:
Kokie būdai gali būti veiksmingi nuo pilvo dieglių?
Pateikiame keletą pagalbos būdų, kurie galėtų padėti tuomet, kai ir vėl ištinka visą šeimą ant kojų sukeliantis pilvo dieglių priepuolis:
- Baltasis triukšmas – vienas veiksmingiausių ir vienas paprasčiausių būdų, padedančių bent kiek nuraminti įsiaudrinusį mažylį. Baltasis triukšmas – tai vientisas triukšmas, pavyzdžiui, garintuvo ar plaukų džiovintuvo skleidžiamas garsas. Pasirodo, kad panašius garsus mažylis girdi dar būdamas motinos įsčiose, tad baltasis triukšmas jį instinktyviai ramina ir suteikia saugumo jausmą. Dauguma tėvų pastebi, kad itin veiksmingas važiavimas automobiliu: tuomet veikia ne tik baltasis triukšmas, bet ir lengva vibracija, kurios metu „išjudinami“ žarnyne užsistovėję dujų burbuliukai. Kai kurie vaikų gydytojai teigia, kad važiavimas automobiliu yra bene vienintelis veiksmingas būdas, padedantis sumažinti pilvo dieglių keliamą diskomfortą.
- Lengvas masažas – patariama šiltu delnu masažuoti pilvo sieną pagal laikrodžio rodyklę arba švelniai glostyti visą kūnelį. Svarbu stebėti mažylio reakciją: jei masažas jam nepatinka, procedūrą geriau nutraukti, nes gresia dar didesnis mažylio įsijautrinimas. Jei masažas vis dėlto patinka, galima naudoti raminamąjį poveikį turinčius masažinius aliejus, kremus ir kt.
- Šiluma – glaudimas prie šilto mamos ar tėčio pilvo, švelniai pašildyta vyšnių kauliukų pagalvėlė ar medvilninis vystyklas, prieš tai palygintas karštu lygintuvu, taip pat gali padėti nusiraminti ir greičiau kūdikiui pasijusti geriau.
- Kūdikio glaudimas ir supimas – dauguma tėvų verkiantį kūdikį instinktyviai pradeda gana aktyviai supti, tačiau supimas patinka tikrai ne visiems. Vieniems priimtinesnis lengvas lingavimas, kitiems patinka lėtas spyruokliavimas ant kamuolio, tretiesiems – paprasčiausias glaudimas prie krūtinės ir širdies plakimo garsai. Taigi kiekvieni tėvai atras, kas labiausiai patinka jų mažyliui: galbūt priimtiniausia lopšio padėtis, o galbūt kūdikis greičiausiai ir lengviausiai nusiramina tuomet, kai skraidinamas kaip lėktuvėlis.
- Motinos mitybos koregavimas – maitinanti mama turėtų kreipti daugiau dėmesio į savo mitybą ir atsisakyti labai aštrių, keptų, prieskoningų produktų, kurie jai pačiai pučia pilvą ir sukelia diskomfortą. Naudinga vartoti virškinimo sutrikimus lengvinančias žolelių arbatas, pavyzdžiui, puikiai tiks ramunėlės, pankoliai, mėtos, melisos, kmynai, ir gerti pakankamai skysčių. SVARBU: mišiniais maitinami kūdikiai gali jausti įvairius virškinimo sutrikimus dėl jiems netinkančio pieno mišinio, tačiau tuomet dažniausiai pasireiškia ir kiti simptomai, pavyzdžiui, vidurių užkietėjimas ar intensyvus pilvo pūtimas. Beje, pats mažylis taip pat turėtų būti maitinamas reguliariai: per didelis alkis ar persivalgymas, netinkama maitinimo technika ar įranga taip pat gali prisidėti prie kūdikio pilvo dieglių pasireiškimo.
- Maudynės – maudynės šiltame vandenyje gali akimirksniu nuraminti kūdikį. Verta išmėginti šį būdą, nes jis gali padėti ir lengviau užmigti, ir susikurti kiekvieno vakaro ritualus prieš miegą.