6 žaidimai su LEGO DUPLO kaladėlėmis (su nuotraukomis ir video) (2)

Vaikas žaidžia su lego duplo kaladėlėmis goodmoments | Shutterstock.com

LEGO DUPLO kaladėles galite panaudoti žaidimams, lavinantiems vaikų smulkiąją motoriką, pastabumą, spalvų pažinimą, kūrybiškumą. Siūlome išbandyti 6 žaidimus, kurie labai patiks ir bus tikrai naudingi ikimokyklinio amžiaus vaikams.

1 žaidimas. Spalva ir forma

Ant spalvoto popieriaus lapų, dėdami ir apibraukdami kvadratinę kaladėlę sukurkite įvairias geometrines figūras ar kitokias formas. Galite naudoti ir baltą popierių - tuomet formas apibraukite pasirinktos spalvos flomasteriu.

Vaiko užduotis parinkti popieriaus spalvą atitinkančias kaladėles ir jas sudėlioti pagal kontūrus.

2 žaidimas. Vaivorykštė (ir ne tik)

Paprašykite vaiko sudėlioti konkretų daiktą, gyvūną, augalą ar gamtos reiškinį. Pavyzdžiui, spalvotą vaivorykštę!

Sudėliojus galite aptarti, ką apie tai žinote. Pavyzdžiui, kas yra vaivorykštė? Kodėl ji sušvinta danguje? Ar galime ją pamatyti naktį?

3 žaidimas. Rūšiavimas į indelius

Kelių skirtingų spalvų kaladėles suberkite į didelį indą. Šalia pastatykite mažesnius indelius, kuriuos pažymėkite kaladėles atitinkančiomis spalvomis.

Vaiko užduotis išrūšiuoti susimaišytas kaladėles pagal spalvas. Skaičius jau pažįstantis vaikas skirtingų spalvų kaladėles gali ir suskaičiuoti.

4 žaidimas. Atkartojimas

Sudėkite figūrą iš skirtingų kaladėlių ir paprašykite, kad vaikas ją atkartotų bei sudėtų tokią pačią.

Jeigu vaikas mėgsta varžytis, galite pasiūlyti dėlioti kuo greičiau arba per nustatytą laiką atkartoti kuo daugiau iš anksto sudėliotų šablonų. Jeigu vaikas jau pažįsta skaičiuoti, paprašykite, kad dėliodamas pasakytų, kiek ir kokios spalvos kaladėlių panaudojo bei kokia jų bendra suma.

5 žaidimas. Bingo!

Ant konstravimo plokštelių sudėliokite skirtingų spalvų kaladėles. Atkreipkite dėmesį, kad ant vieno pagrindo nebūtų daugiau, nei dviejų vienos spalvos kaladėlių. Svarbu, kad kaladėles būtų vienodos formos.

Į maišą ar kepurę suberkite po vieną kaladėlę, atitinkančią kiekvieną naudojamą spalvą.

Žaidimo vedėjas traukia po kaladėlę, o žaidėjai, jeigu ant savo konstravimo plokštelių randa tokią pačią, turi greitai ją nuimti.

Laimi tas žaidėjas, kuris pirmasis išvalo savo konstravimo plokštelę ir garsiai sušunka „bingo!“

6 žaidimas. Rūšiavimas ant spalvotų lapų

Paprašykite vaiko atrinkti ir ant spalvotų lapų sudėlioti atitinkamos spalvos kaladėles.

Užduotį galite pasunkinti ant baltų popieriaus lapo spalvotais flomasteriais užrašę skaičius. Pavyzdžiui, mėlynas 5 ir žalias 2 reiškia, kad ant lapo reikia uždėti penkias mėlynas ir dvi žalias kaladėles. O kiek iš viso kaladėlių yra ant šio lapo?

Visi 6 LEGO DUPLO žaidimai - viename video

Visi aukščiau aprašyti LEGO DUPLO žaidimai yra sudėti ir į nuotaikingą video siužetą, kurį pažiūrėjus tikrai užsimanysite išsitraukti kaladėles ir pažaisti su vaikais. Linkime smagių akimirkų, o komentaruose siūlome pasidalinti savo patirtimi - gal esate sugalvoję daugiau panašių žaidimų?

Apie LEGO DUPLO

 • LEGO DUPLO kaladėlės yra dvigubai didesnės už įprastas, todėl jos labiausiai tinka vaikams nuo 1,5 iki 5 metų amžiaus.
 • Dėliojant kaladėles ugdomas vaikų kūrybiškumas, dėmesingumas, spalvų ir formų suvokimas.
 • Kaladėlės su skaičiais ir raidėmis padeda žengti pirmuosius žingsnius, mokantis skaičiuoti skaityti, o teminiai rinkiniai su gyvūnėliais, transporto priemonėmis, namais ir kt. padeda susipažinti su vaiką supančiu pasauliu.
 • Žaidimas yra pats natūraliausias ir geriausias būdas mokytis!

Susiję straipsniai

Žaidimas vaikams: „Seno žmogaus istorija“

Šis žaidimas suteiks galimybę vienu metu ir smagiai bei naudingai leisti laiką su vaiku, ir pagulėti ant sofos ištiesus kojas. Skamba neblogai, ar ne?

Žaidimai užrištomis akimis vaikams

Žaidimai, žaidžiami užrištomis akimis, sustiprina kitus jutimus, lavina vaikų koordinaciją, sužadina vaizduotę ir padeda labiau pasitikėti savimi.

Naujas „Kakės Makės“ serialas per TV3 Play

Naująjį serialą apie išdykėlę mergaitę Kakę Makę ir jos draugus nemokamai žiūrėkite per TV3 Play!

Naujausi komentarai

 1. very_berry
  very_berry prieš 4 m.

  Super ačiū!!

 2. lailai99 prieš 3 m.

  Geros idejos. Paprasta, bet pats nesugalvosi, kai reikia čia ir dabar